İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
Aydın44, 11 saat önce yazdı:

Ben yenilgiyi kabullenmedim. Zamaninda AİHM e kadar gittim. Yine giderim ama bir işe yarayacak mı? Yaramadığını kendim gördüm. Attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değecek mi? Kimsenin umudunu kırma amacim yok. Ben gerçekçiyim sadece. Devlete karşı dava kazanmak kolay mı? Kriter belirlemişler, ona göre basıyorlar cezayı. KHK yayinladilar, ona göre veriyorlar haklarımızı. Avukatlar dava açıp parasını almaya bakıyor. Kazanmış kaybetmiş umurlarında degil.  Bir çıkar yol ariyorum kendime. Umut tacirligi de yapmıyorum.Herkesin aklı, hür kararı var. Kendisi karar verir, versin de.

Ayrıca kazanan var mı gerçekten merak ediyorum. Hiç bir yerde, forumda rastlayamadım. Bize yol göstermesi açısından faydalı olurdu. 

Hocam ilk zamanlar maalesef ortam çok bulanıktı, AİHM bile  Ohal komisyonunu adres göstererek sorumluluktan kaçtı. Yasal faizler ve alınamayan diğer haklar için açılıp kazanılmış mahkemeler var, en başta anayasa mahkemesi kararı var, onun dışında benim bildiğim Kayseri, Rize, Manisa ve Çanakkale idare mahkemelerinin verdiği kararlar var, haaa bunların haricinde aynı tip davalara ret veren kararlarda var ama en azından şimdilik hakkımızı kazanacakmışız gibi aramak lazım, herkes susup oturursa kendiliğinden birşey olacağı yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İade yazısı kaç günde geliyor.20 Martta kabul yazısını gördüm ama arayan olmadı.692 KHK Belediye

693 KHK-iade-kriter bilinmiyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben 26 Mart'ta kabul u gördüm 9 nisanda kararnamem geldi

686 inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar eşim görevine iade oldu, pazartesi kararnamesi geldi, bugün okulu belli oldu. Bir şey soracağım yardımcı olursanız sevinirim.

Geriye dönük maaşlarını alabilmesi için ne yapmamız gerekiyor? Okula ya da il milli eğitime dilekçe falan vermemiz gerekiyor mu? Yoksa onlar kendisi hallediyor mu?

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672zede, 52 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar eşim görevine iade oldu, pazartesi kararnamesi geldi, bugün okulu belli oldu. Bir şey soracağım yardımcı olursanız sevinirim.

Geriye dönük maaşlarını alabilmesi için ne yapmamız gerekiyor? Okula ya da il milli eğitime dilekçe falan vermemiz gerekiyor mu? Yoksa onlar kendisi hallediyor mu?

Hayırlı olsun, sizin birşey yapmanıza gerek yok, göreve başladığı il ise il milli eğitim müdürlüğü, ilçe ise ilçe milli eğitim müdürlüğü mutemeti yapacak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hüseyin Yılmaz, 28.02.2020 - 17:26 yazdı:

Arkadaşlar ben de dahil olmak üzere sigortalı çalışanlarla ilgili bilgiler aldım.  Sigortalı çalıştığınız süre için maaş kesintisi olmayacak

4a  pirimleri silinecek ve işçi payları %14 olarak iade  edilecek dendi. Sigortaki kişinin  başka  kurumlardan da bilgi alarak bana aktardığı bu.Hatta bununla alakalı 2003 yılında bir kanun maddesi çıkmış.bu kanun maddesi ile bizimle aynı durumda olan kişiler maaşlarını tam olarak alabilmişler. 

Muhasebecilerin keyfiyetle öyle davrandıklarını söylediler. İşin peşini bırakmayalım

Burada ihraç döneminde sigortalı çalışanlardan iade edildikten sonra toplu ödemelerden kesinti yapılmaması adına 2003 yılındaki lehimize olabilecek kanun maddesi hakkında bilgi verebilecek biri var mıdır? Normalde ihraç döneminde SGK'lı çalışanların geriye dönük toplu maaş ödemelerinden SGK'lıyken aldığı ücretler kadar kesinti yapıyorlar. Buna dayanak olarak da aşağıdaki 1969 yılındaki bir kararı yorumluyor uyarlıyorlar. (ki bu kararda kişi devlet eliyle var olan görevinden alınıp başka bir kuruma atanıyor veya sürgün ediliyor ve kişinin eski yerine dönmek için açtığı dava sonucu olarak ise kişi kazanıyor ve; eski yerinde çalışsaydı alabileceği maaşlar toplamı - sürgün edilen yerindeki maaşlar toplamı, şeklinde kişiye farkı ödenmesi gerek sonucuna varılıyor ki ihraç edilenlere yorumlanması doğru değil)

JxaXGp.png

Sağlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Arkadaşlar, akademik personelim ve 3 hafta oldu iş başı yapalı. Geliştirme ödeneği ve agi kalemlerini toplu maaş ödemesinde yatirmiyorlar. Fiili çalışma durumu olmadığı için. Eşinizin sigorta kaydı 1 gün bile olsa eş yardiminida o ay için kesiyorlar. Benim özel sektörde SGK kaydım var yaklaşık 38 ay. Dün eski kurumumdan arandigimda bana SGK da çalıştığım ile ilgili en ufak bişey sorulmadı ve ne kadar diye sorduğumda yukarıdaki kesinti yapılan kalemler dışında kesinti olmadığını öğrendim. Yani, özel sektördeki SGK kaydinizdan ötürü kesinti olmuyor. Önümüzdeki hafta ödemenin yapılacağını söylediler. Önümüzdeki hafta bişey değişmezse yine buradan bilgilendirme yapicam.

KHK 675 05.02.2020 KABUL ÜNİVERSİTE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Biolog65, 06.02.2020 - 23:40 yazdı:

Şöyle arzedeyim, fabrikada sigortasız çalışıyordum. Maliyeciler geldi yakaladı, bana SGK girişi yaptı, icralar peşpeşe işyerine gelmeye başlayınca mecbur çıktım. 28 gün sigortalı çalışmış oldum. Brüt ödenen 2029 liraymış 2018 de, faiziyle 2400 e yakın oldu. SGK Dan çıktı ortaya, mem den yazı geldi, maliyeye borçlusun diye, gittim ödedim. Toplu maaş yapılınca söylesem o zaman kesilirdi, sorun olacağını bilemezdim. Sizin öyle bi durum varsa, biriken maaşı almadan haberdar edin mem i 

Bazılarında kesinti olmadan toplu ödüyorlarmış ve daha sonra maliye bunu fark edip istiyormuş. Artık 1 ay artık 1 sene sonra falan, ne zaman fark ederlerse, işleme koyarlarsa, ama sonunda istiyorlarmış. Çalıştığın, geçimini sağladığın için cezalandırılıyorsun gibi sanki ?

Sağlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, 4 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun, sizin birşey yapmanıza gerek yok, göreve başladığı il ise il milli eğitim müdürlüğü, ilçe ise ilçe milli eğitim müdürlüğü mutemeti yapacak.

Çok teşekkür ederim hocam, kaç gün sürüyor toplam bu işler?

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672zede, 6 saat önce yazdı:

Hocam mesajını biraz önce okudum. Hayırlı olsun tekrar. Okula dilekçe verdim ben...

Okulun mutemeti ile milli eğitim muhasebeye gitmiştim. Oradan tarif ettiler tek tek ne yapacağımızı.

Onlar yönlendirirler.

Size ödeyecekleri;

2016 temmuz açığa alındıysanız yaptığınız geri ödeme

2016 Ağustos 1/3 maaş

44 ay toplu maaş, vergi hesabına dikkat edin her ayı ve yılı ayrı hesaplatın toplu vergi dilimine girmeyin.

Siz çalışmadığınız için aile yardımı geri ödeme derdi olmaz.

Agi kesintisine dikkat edin...

Diğer mevzular zaten mahkemelik...

672 - MEB - 25 ay istifa edilmiş sendika - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...