İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Arkadaşlar il içi tayinlerde çıkan okullar boş kontenjanı olan okullar mı yoksa tüm okullarımı açmışlar? tercihi neye göre yaptınız?

kendi okulumda ihtiyaç yokken bile listede okulumun ismide var..

bilgisi olan arkadaş varsa bilgilendirirse sevinirim

672 KHK RET sendika çocuğu okula gönderme..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@matOgrt38 Hocam tayin isteyen olunca o okullarda açılıyor. Demek ki senin okuldan da tayin isteyen olmuş.

672 KHK-MEB-Beraat-222/e -İnceleme Devam Ediyor-Kurum Aranma Olumlu-Sendika 17 Ay(2015 Ağustos İstifa)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Yiğit10 @derealize  ilçe milli egitime tayin isteyebilmek icin hizmet birleştirme yaptirmak istiyorum diyin , eski okulunzla simdiki calistiginiz sure birleşiriliyor  böylece 3 yillik şart kalkiyor sistemde böylece tercih yapabiliyorsunuz... yarin ciktisini alip okuluma onaylatacagim tekrar bilgi veririm

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sınıföğretmeni peki beyana dayalı bilgiler kısmındaki durumunuzu seçiniz kısmını boş mu bırakıyorsunuz? 

2019.10.25 tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm. 2019.11.14 tarihinde kararname ile göreve iade edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sambong, 4 saat önce yazdı:

@Sınıföğretmeni peki beyana dayalı bilgiler kısmındaki durumunuzu seçiniz kısmını boş mu bırakıyorsunuz? 

Durum beyaninda 3.madde içinde"resen atama" olan maddeyi isaretleyin sonra kaydedin

Ayrica okul ciktiyi onaylarken KURUMUMUZA OHAL ILE IADE EDILDI yazacakmiş...istanbul il milli egitim oyle yaptirdi bana @Yiğit10 @derealize

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim hocam. En mantıklı görünen şu anda bu. 

2019.10.25 tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm. 2019.11.14 tarihinde kararname ile göreve iade edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

kolay gelsin. kıdem ay ve yıldaki açık ve ihraç olduğunuz dönem yok. Yani çalışma kıdem yılı 10 yıl olması gerekirken 6 yıl gözüküyor. bu konunun düzeltilebilmesi için dilekçe verdim. ancak 2 ay geçti çözülmedi, aynı durumda olan başkaları da var. böyle bir sorunu çözen ya da çözüm önerisi olan var mıdır. bu konuda bir çalışmanız oldu mu.

Ohal komisyon, kabul,701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Supernova, 19.06.2020 - 15:19 yazdı:

Arkadaşlar merhaba umarım herkes iyidir, güzel haberler alanları tebrik ediyor, bekleyen masum ve mağdurların da en yakın zamanda güzel günlere kavuşmasını diliyorum. Ben ocakta kabul kararımı görmüştüm yök akademik personelim. Şubatta yeni üniversitemde göreve başladım.  Geriye dönük haklarımın iadesi hala yapılmadı. Beni ihraç eden üniversite 2018 de ikiye bölündü ve benim kadromu yeni kurulan üniversitede olacaktı eğer o zaman çalışıyor olsaydım . İademden sonra yeni kurulan üni benden önce iade olup kadrosu kendisinde olanlara hak iadesini yapmıştı. Ben de göreve başladıktan hemen sonra dilekçe ile haklarımın iadesini istedim fakat maliye bakanlığının yeni bir yazısı geldi o arada ikiye bölünen üniler den ödemeyi ihraç eden üni yapar diye. Sonra bu yeni ve eski 2 üni ihtilafa düşüp yöke görüş sordular mart ayında ve hala cevap yok . Ben iki üniversiteye de hakların iadesi için dilekçe yazmştm zaten  yökten görüş bekledikleri için onlara da cevap yok. Telefonla hem yökten hem üniversitelerden sürec hakkında bilgi almak içn arıyorum ama bekliyoruz diyorlar. Velhasıl bu durumla ilgili bir öneriniz var mı. Ne yapmalı. Hakların iadesi yapılınca eksikler faizler ve tazminat için davaları açmayı düşünüyorum zaten ama şuan mı açsam bu kadar bekletilmek ayrı bir hak kaybı ve mağduriyeti oldu.

ihraç yapan üniversite ödeme yapıyor. Bir dilekçe özlük hakları faiz içeren bir dilekçe yazınız. mali işlerdeki memurlar ödeme cetveli hazırlıyorlar. tek sorun kıdem yıl ve ay açık ve ihraç dönemlerini dahil etmiyorlar.onu çözmeye çalışıyorum.

Ohal komisyon, kabul,701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sınıföğretmeni Hocam çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için İlçe Mem müdürü aradım Hocam dilekçeni ver hemen halledelim dedi.

672 KHK-MEB-Beraat-222/e -İnceleme Devam Ediyor-Kurum Aranma Olumlu-Sendika 17 Ay(2015 Ağustos İstifa)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sınıföğretmeni, 5 saat önce yazdı:

Durum beyaninda 3.madde içinde"resen atama" olan maddeyi isaretleyin sonra kaydedin

Ayrica okul ciktiyi onaylarken KURUMUMUZA OHAL ILE IADE EDILDI yazacakmiş...istanbul il milli egitim oyle yaptirdi bana @Yiğit10 @derealize

Bu durum bana pek masum gelmedi, ohal ile iade edildiğimizi niye belirtme şartı varki, fişlenmekten ne farkı var bunun.

Ben il milli eğitim atama birimiyle görüştüm bugün, bana dedilerki okul listesi açılıyorsa problem yok demektir, durumunuzu beyan etmek için listeden herhangi bir şey seçmenize gerek yok.

Aklıma şu geliyor bunlar bizi zaten cezalandırırcasına uzak ilçelerde başlattılar, şimdi de il içi tayinlerimizi sekteye uğratmak içinmi acaba listedeki üçüncü maddeyi seçtiriyorlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...