İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
Musa Erkmen, 16.09.2021 - 11:08 yazdı:

SGKlı calıştığım dönemlerdeki primlerimde bugun yatmış darısı artık yasal faiz ek derste...

Hocam asgari ücretli mi çalıştınız. Kaç ay sigortanız vardı ne kadar ücret iade edildi. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KRHN25, Bir saat önce yazdı:

Hocam asgari ücretli mi çalıştınız. Kaç ay sigortanız vardı ne kadar ücret iade edildi. 

4 sene SGK li çalıştık asgari ücret biraz yuksekti 12 bin civarında yatti

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umitvar, 15.09.2021 - 18:59 yazdı:

Arkadaşlar referans etkili oluyor mu ne olur söyleyin 

Hala bekliyoruz 

Bu saatten sonra red almaktan Allah korusun 

Referans bulma durumunuz var sa 1 dk bile beklemeyin. Dikkat edin aynı zamanda, dolandırılmayın.

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aliriza789, 20.09.2021 - 21:41 yazdı:

Arkadaşlar yatmayan Agi ler için dava açacağım davalı kısım kurumumuz mu Vergi Dairesi mi olacak 

Hayırlı olsun hocam agi için vergi mahkemesine açıyoruz değil mi bir de davalı olarak kurumumuz mu Vergi Dairesi mi yazılması lazım 

Hocam Agi ve vergi dilimi için yanlış bir yöntem işleniyor, bu forumda sürekli vergi mahkemesine başvurun diye öneriliyor ancak öyle değil.. Kendim iade olunca başıma geleni kısaca anlatıyım, diğer iade olanlara örnek olsun.

İade olunca, agi ve vergi dilimi için vergi mahkemesine başvurdum. Yasal faiz, ek ders, banka promosyonu vs için idare mahkemesine başvurdum. İdare mahkemesi kısmında sorun yok..

Ancak vergi mahkemesi dilekçeme ret verdi. Gerekçesi şuydu. Öncelikle, agi ve vergi dilimi için, KURUMUNUZUN BAĞLI OLDUĞU VERGİ DAİRESİNE gerekçesiyle başvurmanız gerekir dedi. Eğer oradan red gelir ise konu ile ilgili vergi mahkemesine dava açılmalıdır dedi. Haliyle süresini geçirmeden kurumunuzun bağlı olduğu vergi dairesine dilekçe ile yanlış vergi matrahı ve dilimi ile agi ödemesi yapılmaması nedeniyle dilekçe gönderin. Şu an vergi dairesine dilekçemi yazdım cevap bekliyorum.  

iade oldum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ne olur referans konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olsun lutfen , kim var bu işlerle uğraşan.Bu saatten sonra bir dakika bile beklemek yoruyor .

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lonelyplanet, 18 saat önce yazdı:

Hocam Agi ve vergi dilimi için yanlış bir yöntem işleniyor, bu forumda sürekli vergi mahkemesine başvurun diye öneriliyor ancak öyle değil.. Kendim iade olunca başıma geleni kısaca anlatıyım, diğer iade olanlara örnek olsun.

İade olunca, agi ve vergi dilimi için vergi mahkemesine başvurdum. Yasal faiz, ek ders, banka promosyonu vs için idare mahkemesine başvurdum. İdare mahkemesi kısmında sorun yok..

Ancak vergi mahkemesi dilekçeme ret verdi. Gerekçesi şuydu. Öncelikle, agi ve vergi dilimi için, KURUMUNUZUN BAĞLI OLDUĞU VERGİ DAİRESİNE gerekçesiyle başvurmanız gerekir dedi. Eğer oradan red gelir ise konu ile ilgili vergi mahkemesine dava açılmalıdır dedi. Haliyle süresini geçirmeden kurumunuzun bağlı olduğu vergi dairesine dilekçe ile yanlış vergi matrahı ve dilimi ile agi ödemesi yapılmaması nedeniyle dilekçe gönderin. Şu an vergi dairesine dilekçemi yazdım cevap bekliyorum.  

Bazı idare mahkemeleri agi ile de karar verdi hocam . Mersin agi için vergi mahkemesine yönlendirmiş.sizinkibde farklı bir uygulama olmuş

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KRHN25, 21.09.2021 - 23:28 yazdı:

İşverenin yatırdığı kısmı a

Musa Erkmen, 22.09.2021 - 00:39 yazdı:

4 sene SGK li çalıştık asgari ücret biraz yuksekti 12 bin civarında yatti

İşverenin yatırdığı kısmı alamadınız mı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KRHN25, 52 dakika önce yazdı:

İşverenin yatırdığı kısmı a

İşverenin yatırdığı kısmı alamadınız mı. 

Size yani işçiye ait kısmın belli oranı yatıyor hocam hepsi yatmıyor 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geriye dönük maaşların faizini idare hangi tarihe göre hesaplıyor.Mahemenin açıldığı gün ki tarih mi,mahkeme ararının idareye teliğ edildiği tarih mi .Bilgi sahibi olan arkadaşımız cevap verebilir mi

SGK kaydı ve pasif banka hesabı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Elinde Tazminat davası örnek dilekçe olan varmı acaba.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...