İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Sambong, Bir saat önce yazdı:

Şimdi iade olanlar biraz daha şanslı çünki norm güncellemeleri bitti. Yani açık olan okullar belli. Size okul tercihi sunabilirler yada sormadan belirleyip şurada başlayın diyebilirler. Bu durumda 2 li ilişkileri kullanmanız yararınıza. Eğer eski okulunuzda boş kado varsa orayı tercih etmeniz daha mantıklı bana göre. Farklı bir yerde kendinizi ifade etme problemi yaşamamak için. Tabi tercih size kalmış.

evet kısmen şanslı olunabilir. Ancak durum geriye dönemeyenlerin aleyhine. Eşim iade olunca oturup bize verilen boş uygun okullardan seçim yaptık. Ancak istediğimiz ilçede yer yoktu yapamadık. Ancak bir sure sonra dönen arkadaşlara seçebilecekleri kaliteli okullar kalmayacak. bu durum üzücü. Eski okula dönmek mantıklı olmayabiliyor ? ihraç olduğumuz okulumuzun memuru kendi okullarında yer olmadığını söyledi. Oysa ile gittik yer olduğunu söylediler. hatta istiyosanız tayininizi oraya da cıkartabilirsiniz dediler.  Memuru aradığımız da Müdür bey sizi istemiyo deyince üzüldük biraz.Ancak şimdi gerçekten hem kaliteli hem de çok uyumlu arkadaşlar var eşimin. ? 

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
neoleear, 7 saat önce yazdı:

1.dilekçe yazdık banka promosyonunu istedik. Alacağımızı umuyorum. 2. artık alamadığımız maaşlara ait toplu paramızı aldık. şimdi çok güzel ve etkili bir dilekçe ile maaşların günün koşullarına uygun hesaplanmadığını ve hatalı bir ödeme yapıldığını isteyeceğiz. Bu konuda yardımcı olacaklardan (daha önce dilekce veren mahkeme açan) yardım bekleriz. (mesela memur diyoki bana siz de göreve dönerseniz eşinize ödenen aile yardımlarını tek tek hesaplayıp faizi ile geri alırız. Tamam da ben size bana ödediğiniz parayı faizle geri odememek için aile yardımını ödemeyin diyorum. mutlaka ödeniyor. ama geri alırken faizi ile . sadece bu durum bile bize eksik ödeme yapıldığının delili)  3. önumuzdeki hafta alamadığımız  eğitim ödeneği ile alakalı dilekçe vericez. 4. ek derslerle alakalı dilekçe vericez. 5. hizmet puanı ile alakalı dilekçe 6. birde e devlette bazı yerlerde yazıyo khk ile işten cıkarıldı şeklinde ifadeler. bunlarda canımızı sıkıyor. 7. Şimdi durduk yere bu kadar dilekçe vermek bizi de gerecek okul idaresini de gerecek. Ancak yapılacak daha iyi bir yol var mıdır ? 8. Hakkımızı en kolay ve etkili nasıl arayabiliriz. selamlar....

Hocam ben de durumumu şöyle izah edeyim komisyon kararım 19/09/2019 tarihinde çıktı 07/10/2019 tarihinde iş başı yaptım ihraç olduğum ilk günden bu yana hep akp li bir vekil yeğeninin dükkanına yazmış olduğum cezadan dolayı ihraç edildim diyordum vekil yeğeni olan şahıs kurumda makam şöförlüğü yapıyor göreve başladığım ilk gün vekil yeğeni ve makamda bulunan it ile birlikte ayni gün pasif göreve aldırıldı ..

yazı işleri müdürlüğü 8 yılda bir verilen kadememi vermemişti dün onunla ilgili dilekçeyi kuruma verdim .

ayrıca CHP ile görüşüp şu ve şu sabeplerden dolayı ihraç edildim şu tarihte iade edildim ve bana ödenmesi gereken toplu ödenek halen tarafıma ödenmedi dedim ..

chp ihraç olduğum sebebi duyunca çalıştığım kuruma önerge verip durumumu gündeme getireceğini söyleyip beni kendi bünyesindeki bir yere götüreceklerini söylediler ..

dün kurumdan almam gereken haklarıma dair dilekçemi tamamladım diyebilirim forumda yazan dilekçeyi kendime uyarladım temize çekip çeşitli eklemeler yaptıktan sonra CHP ile görüşüp durumumun gündeme geldiği gün farklı bir kuruma geçmiş olurum ..

arkadaşlar şuna İnan’ın ki döndüğüm günden bu yana neredeyse her gün kurumuma dava açmamam hususunda sürekli bir baskı yapıyorlar madem mahkemeleri kazanmayacaksak bu baskı neden ?

Amirime şunu söyledim 22 Temmuz 2016 yılında açığa alındığım günden bu yana yaşadığım olaylara karşılık bütün haklarımı faizi ile birlikte verselerde yine hakkımı ödeyemezler dedim adam haklısın o zaman önce kurum bul gittikten sonra davanı aç diye bildi ..

bu saatten sonrada kuruma şu sebepten dolayı dilekçe veremedim dersem ölene kadar kendimi affedemem kimi arkadaşlar vermiyormuş ? verin ! arkadaşlar bize bu saaten sonra yapacakları hiç birşey bizleri ihraç ettikleri kadar ağır gelmeyecektir.

nasıl ki ilk zamanlar * zamanında beraber hareket ettiysek aynı birlikteliği bu forumda da devam ettirip  tüm haklarımızı sonuna kadar alabiliriz bu uzun soluklu yolda birliktelik fikir alışverişimiz devam ettiği sürece nasıl iade edildiysek Allah’ın izniyle de tüm haklarımızı da bu birliktelik ile geri alacağımıza inanıyorum.

kimseye kulak asmayın hele şunu şunu alamazsın diyenleri hiç kaale bile almayın çünkü bizleri ihraç ettirenler kanun hükmünde kararnamelere “ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ... edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, ...“ bu ibareleri yazmışlardı kısacası onlara kalmış olsaydı bizler bir daha memur olamayacaktık ?

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba, sağlık bakanlığı 675 khk ile ihraç olmuştum. geçen hafta cuma kabul kararını gördüm. bana henüz kimse ulaşmadı ancak ben de bilgi almak için aradığımda kimseye ulaşamıyorum. Sağlık bakanlığında süreç ne şekilde işliyor, yardımcı olursanız çok sevinirim. 

675-sağlık bakanlığı-adli işlem yok-iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar hak talebi için kurumumuza verdiğimiz dilekçeye 60 gün içinde cevap vermek zorundalar bu tarihi geçerse idari mahkemeye gidiyoruz.

Eger kurum 60 gün içinde cevap verirse, verdiği cevap tarihinden itibaren idari mahkemeye dava açmak için 60 gün süremiz var degil mi ?

Ayrıca burada öğretmen bir arkadaş güzel bir dilekçe hazırlamış bayada bir eki var. Biz kurumumuza dikekçeyi verirken bu ekleri ekleyerek mi verecegiz, yoksa idari mahkeme dilekçesine mi ekliyecegiz. 

Süre şartlarında yazdıklarım doğrumu acaba?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

slm, ayrıntılı dilekçeyi yazan benim ve ekleri ile birlikte okuluma verdim, takip numarası da aldım - kayıt numarası- dilekçeyi avukatıma da sundum, eksik yok dedi, sırada kurumun cevabı var. ek ders, nöbet... verilmeyeceğine dair. bu cevaba göre idare mah. süreci işler. emsal olarak ekteki mah. kararlarını sunalım, istinafa gitmeden faizi ile birlikte alacağız inş. 

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

672, MEB, sendika ve ssk kaydı, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mehmet Öğretmen Mehmet hocam avukatınız faizi enflasyon üzerinden isteme hakkında ne diyor?

2019.10.25 tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm. 2019.11.14 tarihinde kararname ile göreve iade edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim mevzu biraz marjinal ve karmasik. İhrac olmadan once Elazig'dan Kayseri'ye tayinim cikmisti. Es durumu tayinlerinden sonra esimle kendi ilisik kesme islemlerim icin esimin de es durumu tayini sonucunu bekledim. Esimin tayini de Kayseri'ye geldikten sonra ilisik kesme islemleri icin Elazig'a gittim. Esimin ilisik kesme islemlerini hallettim fakat kendi ilisik kesme islemimi halledemeden ihrac edildim. Mebbis'te atandigim kurum Kayseri olarak gorunuyor, fakat son gorev yaptigim yer Elazig. Simdi ben hangi ilin emrine verilecem? Fikri olan ? ?

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 1 saat önce yazdı:

Benim mevzu biraz marjinal ve karmasik. İhrac olmadan once Elazig'dan Kayseri'ye tayinim cikmisti. Es durumu tayinlerinden sonra esimle kendi ilisik kesme islemlerim icin esimin de es durumu tayini sonucunu bekledim. Esimin tayini de Kayseri'ye geldikten sonra ilisik kesme islemleri icin Elazig'a gittim. Esimin ilisik kesme islemlerini hallettim fakat kendi ilisik kesme islemimi halledemeden ihrac edildim. Mebbis'te atandigim kurum Kayseri olarak gorunuyor, fakat son gorev yaptigim yer Elazig. Simdi ben hangi ilin emrine verilecem? Fikri olan ? ?

672'li ingilizceci, 1 saat önce yazdı:

Bir de, ozelde calistigimiz aylarin kesintisi yapilacak mi kesinkes?

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 2 saat önce yazdı:

Bi şeyin de normal olsun ve arkadaş. 

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...