İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Radobilic, 14.11.2019 - 19:12 yazdı:

Benim banka promosyonu dün yattı. 2 Hafta gibi bir süre aldı. Eylül 2016 yarım maaşın iadesi içinde dilekçe verdim. Ondan bir haber yok beklemedeyim. Birde 2850 tl BES çekilmiş. Benim genel manada bir sıkıntı olmadı. İlçe meb deki maaşları yapan memur sağolsun her konuda yardımcı oldu ve rehberlik yaptı. Mebbis bilgileri ve derece kademe de yapıldı. Hatta 8 yılda 1 verilen kademe için sordum. Onuda alabileceğimi söyledi. İlerleyen aşamada diğer mevzulara bakacağım bakalım.

Hocam promosyon için dilekçe kuruma mı verildi yoksa direk bankaya mi verdiniz 

672 17 aylık sendika iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MagdurZaZa Ben kuruma verdim.

@Ümit Ben istedim yarım maaşı . Neye göre vermeyecekler hocam ? bir gelişme olursa yazarım

672 khk - Meb - iade 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 6 saat önce yazdı:

Ben de cuma itibariyle girisimi yaptirdim, sigorta baslangicim yapildi, hemen e devletten kontrol ettim 4c sigorta kismini, aktif-calisiyor yaziyor. Bi sevindirik oldum ki, cocuk gibi. Hehehe. Aciga alinma, ihrac ve maas iadesi dekontunu ve evraklarimi muhasebeye teslim ettim, bakalim ne zaman yatirilacak.

Ben de 14 Kasimda iade oldugumu gördüm ve 15 Kasım tarihli kararname geldi. 21inde görev başlattım ve benden SSK dökümü, eşimin aldığı aile yardımının beyannamesi, İhraç olduğum okuldan ayrılış belgesi istedier. Yani şimdiden alacaklarını hesap ediyorlar . Toplamda 17 ay sigortalı çalıştım ve 20 ay aile yardımı almışım. Ben de Ağustos 2016 da fazla yatırılan yarım maaşı geri ödemiştim. Alındı belgesini verip onu da isteyecem. Ama onu ödemeyip muaf tutulanlar vardı onlar ne olacak bilmiyorum

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
khkbilgiedinme, 7 saat önce yazdı:

İl neresi hocam

Elazig.

Ümit, 7 saat önce yazdı:

Maaş iadesi dediğiniz, açıktayken bize verilen 2/3 maaşın yarısı ise, onu devlete geri iade edenlere, göreve dönseler bile geri verilmeyecek diye biliyorum.

Muhasebedeki gorevli benden, aciga alinma ve ihrac belgesini + maas iadesi yaptigim makbuzu istedi sadece. Ustune basa basa sordum benden istediginiz baska belge var mi diye (sgk dokumu, aile yardimi vs.), hayir yok dedi. Ozelde calistigim aylarin maasini odeyip odememek memura gore mi kuruma gore mi oluyor gorecez.

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, Bir saat önce yazdı:

Elazig.

Muhasebedeki gorevli benden, aciga alinma ve ihrac belgesini + maas iadesi yaptigim makbuzu istedi sadece. Ustune basa basa sordum benden istediginiz baska belge var mi diye (sgk dokumu, aile yardimi vs.), hayir yok dedi. Ozelde calistigim aylarin maasini odeyip odememek memura gore mi kuruma gore mi oluyor gorecez.

Hocam SSK li olduğunuz bir dönem var mıydı. Haklarınızı aldığınızda burada bizi bilgilendirirseniz sevinirim

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
taktak, Bir saat önce yazdı:

Hocam SSK li olduğunuz bir dönem var mıydı. Haklarınızı aldığınızda burada bizi bilgilendirirseniz sevinirim

Yanilmiyorsam 20 ay kadar 4A kaydim var. Bilgilendirme yaparim?

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

22 Ekim iadelernden İstanbul'da olanlar geriye dönük maaslarini aldılar mi acaba?

MEB 672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merak ettigim bir nokta var, mesela ozelde calisilan donem icinde, mesela ayin 28'inde ise baslamisim, sigorta 2gunluk yatirilmis, o ay icin sigorta yapildi diye, o ayin maasi da mi kesilir? Nasil oluyor o? Sn @MSA bilginiz var mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 43 dakika önce yazdı:

Merak ettigim bir nokta var, mesela ozelde calisilan donem icinde, mesela ayin 28'inde ise baslamisim, sigorta 2gunluk yatirilmis, o ay icin sigorta yapildi diye, o ayin maasi da mi kesilir? Nasil oluyor o? Sn @MSA bilginiz var mi?

Bende de çok farkli bir durum var bazı aylarda. Toplamda 17 aya tekabül ediyor gün hesabından ama ay hesabı yaparsanız 20 ayı gecer. Bence önemli olan prim gün sayisidir diye dusunuyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk madagaskarr

Merhabalar. Geçtiğimiz ay  iade haberini aldım ve 20 gün kadar sonra aynı kurumda göreve başladım. Geriye dönük maaş hesaplamam yapıldı henüz almadım ama bu hesaplamanın doğru olup olmadığı konusunda tereddütlerim var. Nasıl emin olabilirim? Ya da yanlışlık varsa muhasebeden döner mi? Yıllık izin konusu da dönüş bekleyen arkadaşlar için merak konusuydu. Son iki yılın izni tanımlanıyor. Yani bu sene iade edilenlerin 2018 ve 2019 yılına ait izinleri tanımlanacaktır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...