İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

As2745, 3 saat önce yazdı:

Adnan 104 sende egm iadeydin değilim? Bende geçen hafta sistemde kabul kararını gördüm. Arayan olmadı henüz. Bundan sonra süreç nasıl ilerliyor?

Devrem, eğer hakkında araştırma merkezi kararı çıkarsa epey bekliyoruz, yok polis kararı çıkarsa 4 5 ay

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün ilçe meme gittim ve muhasebeye uğradım. Benden istedikleri belgeler Kalem bazinda

-Geçmişe dönük istek dilekçesi (Eşiniz çocuk yardımı aldı ise bunu da belirtin dedi ben aile yardımı zannediyordum)

-SSK hizmet dökümü

-Aciga alindigim ayın bordrosu

-En son çalıştığım okuldan Ayrilis yazısı

-Yeni çalıştığım okula başlama yazisi

-Khk ve bulunduğum liste

Fazladan aldığım maaşın ödemesini yapmıştım. Eylül 1den 15e kadar olan kismi. Onun makbuzunu sordum onu stratejiye götür dedi ve götürdüm. Onlar da biz gönderiyoruz ama red geliyor 675sayili KHK dan dolayı diye. İcerige bakamadım ama ödemeyenleri muaf tutmuslardi acaba o yazıyla mi ilgili bilmiyorum. İsterseniz sizinkini de yollayalım dedi. Maaşı en son calistiginiz ayın sonraki ayından baslatiyorlar dedi ben de 1inden itibaren baslatirlarsa istemem ama 15inde baslatirlarsa isterim tabi dedim. Bakalim muhasebe nasıl hesaplayacak.

Bu arada çok sıra var 1 kişi 2 ay sürüyor sizden önce 6 kişi daha var dedi. SSK için görüş yazısı almışlar ve MEB kesinti yapın demis. Ben de bizim forum var dedim herkes tam alıyormuş ben forum bilmem hocam MEB e bakarım dedi. Sanırım bu soruyu önceden biri sormuş ki forum deyince hemen susturdu beni.

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, Bir saat önce yazdı:

Devrem, eğer hakkında araştırma merkezi kararı çıkarsa epey bekliyoruz, yok polis kararı çıkarsa 4 5 ay

Anladım devrem. Peki bu kabul kararı bana tebliğ edilecek mi ve kararın bi nüshası veriliyor mu? Yoksa  atama yapılana kadar aramıyorlar mı?

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
As2745, 21 dakika önce yazdı:

Anladım devrem. Peki bu kabul kararı bana tebliğ edilecek mi ve kararın bi nüshası veriliyor mu? Yoksa  atama yapılana kadar aramıyorlar mı?

Devrem 1 aya tebliğ edilir. İşin gücün varsa bırakma yardırmaya devam et

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ben iade oldum. 6 Ocak 2017 ihraç olma tarihi. kabul kararı aldım göreve başlayacağım fakat geçmişe dönük 2018 yılının izini veriyorlar mı acaba

Güncelleme • • Raskoln34

679 wifi boylocktan takipsizlik .ikm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 27.11.2019 - 10:26 yazdı:

@bayram32 Şu dilekçeden yola çıkarak hazırlayınız.

Bu dilekçeyi veren var mı arkadaslar. Yoksa basit bir dilekçe ile mi haklarınızı istediniz

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 02.12.2019 - 13:50 yazdı:

Hocam hangi bakanlık, ayrıca işçi sgk kesintisi için dilekçenizi ve varsa başka süreçleride paylaşırmısnız

hocam. kurum bilgisi bende kalsın. ?

sgk kesintisi ile ilgili yol haritamı belli bir zaman geçtikçe ve uygulamaya başladıkça burdan paylaşacağım.

bana göre sgk lı çalışıldıysa fazlatan yatan 4a primlerinin tarafımıza iadesinin yanında, fazladan almış olduğumuz(eğer sizde maaş kesintisi olmaz ise) AGİ lerin maliyeye geri ödenmesi gibi iki konu var çözülmesi gereken. 

ikisi içinde şu an beklemedeyim. yolu yordamı araştırıyorum. hatta ücretli sgk ve mali danışmanlık da alabilirim.

ben her halükarda maaşımın bir miktarını kenara ayırdım. olurda yarın isterlere diye çıkarıp vereyim diye.

bakalım umarım herkes iade olur da herkesin tek derdi bu olur.  

1. 701 KHK - Kriterler: Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SAHAF, Bir saat önce yazdı:

hocam. kurum bilgisi bende kalsın. ?

sgk kesintisi ile ilgili yol haritamı belli bir zaman geçtikçe ve uygulamaya başladıkça burdan paylaşacağım.

bana göre sgk lı çalışıldıysa fazlatan yatan 4a primlerinin tarafımıza iadesinin yanında, fazladan almış olduğumuz(eğer sizde maaş kesintisi olmaz ise) AGİ lerin maliyeye geri ödenmesi gibi iki konu var çözülmesi gereken. 

ikisi içinde şu an beklemedeyim. yolu yordamı araştırıyorum. hatta ücretli sgk ve mali danışmanlık da alabilirim.

ben her halükarda maaşımın bir miktarını kenara ayırdım. olurda yarın isterlere diye çıkarıp vereyim diye.

bakalım umarım herkes iade olur da herkesin tek derdi bu olur.  

Hocam biz şu forumda sahaf diye iade olan birinin sgk kesintisi olmamış demeyeceğiz şu bakanlıkda sgk kesintisi yapmıyormuş diye örneklendireceğiz, niye söylenmez anlam veremiyorum açıkcası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bu maaş  iadeleri dilekçesi için belirli bir tarih var mi açıkta ve ihraç olurken ödediğim Maaş iadelerinin dekontlarını nereden bulabilirim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, Bir saat önce yazdı:

Hocam biz şu forumda sahaf diye iade olan birinin sgk kesintisi olmamış demeyeceğiz şu bakanlıkda sgk kesintisi yapmıyormuş diye örneklendireceğiz, niye söylenmez anlam veremiyorum açıkcası

Anlaşılmayacak bişey yok. 

Demek ki veremiyorum. 

kurum bilgisi versem, direk ad soyad bilgiside paylaşmış gibi bişey olacağım.

bu ihtimali düşünmek neden zor?

1. 701 KHK - Kriterler: Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...