İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

SAHAF, 8 saat önce yazdı:

ne alakası var? 

bulunduğum khk listesinde az kişi var. adım soyadımı neden foruma ifşa edeyim.

yani bu açıdan neden bakmayı denemiyorsunuz?

bu ihtimali de mi düşünmek çok zor? 

arkadaş kim kendini nasıl ifade etmek istiyosa  öyle yapsın... dert  etmeyin yeterince sorun var... @SAHAF yalnız sizde bilirsiniz ki öyle görünmez olmak mümkün değil. sadece çok fazla dilden dile konuşulmamak mümkün. herkes nasıl rahat edecekse öyle yapsın kafa rahat olsun... selamlar...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Öğretmen, 1 saat önce yazdı:

En baştan beri eleştirdiğim bilgi paylaşımı. İade olmuşsunuz hala aman kimse duymasın benim adımı demek! Ben o kadar dilekçe yazdım sırf sizin için hiç bir beklenti olmadan, tüm bilgilerimi paylaşarak, daha neden korkacaz ya, aklandık!!! Adınızı dünya resmi gazetede gördü en kötü sıfatla, temize çıkmışsınız haykırmanız gerekirdi. Ki ben öyle yaptım!!!

açık yüreklilikle ben kocaman bi teşekkur edeyim @Mehmet Öğretmen sizin dilekçeden azami derecede faydalanarak bizde verdik dilekçemizi geçtiğimiz günlerde öğretmenim ? ben pek belli olmasın die çok uğraştım amme akıllı biri mutlaka anlayacaktır sizden kopya çektiğimi ? soran olursa ne sen beni tanıyon ? ne de ben seni gördüm... (He bu arada sen kimseden kopya çekmedin deilmi ? oldukça titiz bi çalıma olmuş ) Bende biraz ekleme biraz çıkartma yaptım amme RUHU korudum. herhalde dilekçeye ret gelir. Bizde mahkeme kapılarında çürürüz ? herhalde... selamlar arkadaşlar...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
neoleear, 1 saat önce yazdı:

açık yüreklilikle ben kocaman bi teşekkur edeyim @Mehmet Öğretmen sizin dilekçeden azami derecede faydalanarak bizde verdik dilekçemizi geçtiğimiz günlerde öğretmenim ? ben pek belli olmasın die çok uğraştım amme akıllı biri mutlaka anlayacaktır sizden kopya çektiğimi ? soran olursa ne sen beni tanıyon ? ne de ben seni gördüm... (He bu arada sen kimseden kopya çekmedin deilmi ? oldukça titiz bi çalıma olmuş ) Bende biraz ekleme biraz çıkartma yaptım amme RUHU korudum. herhalde dilekçeye ret gelir. Bizde mahkeme kapılarında çürürüz ? herhalde... selamlar arkadaşlar...

başka yerden kopyalama yapmadım, dilekçenin aynısını verseniz de birşey değişmez. önemli olan biran evvel hakları almak ve red cevabına karşı yine aynı katılımla yeni bir dava dilekçesi yazmak. emsal karar alabilmek ardında. yoksa, avukatlara daha çoook para bağlarız. kendini hala aklanmış olarak göremeyenler lütfen dilekçemi kullanmasınlar!!!

672, MEB, sendika ve ssk kaydı, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Öğretmen, 2 saat önce yazdı:

En baştan beri eleştirdiğim bilgi paylaşımı. İade olmuşsunuz hala aman kimse duymasın benim adımı demek! Ben o kadar dilekçe yazdım sırf sizin için hiç bir beklenti olmadan, tüm bilgilerimi paylaşarak, daha neden korkacaz ya, aklandık!!! Adınızı dünya resmi gazetede gördü en kötü sıfatla, temize çıkmışsınız haykırmanız gerekirdi. Ki ben öyle yaptım!!!

neyi tartışıyorsun anlamadım. 

hiçbir şekilde faydalanmadığım dilekçen için teşekkür ederim. 

benimde kimseden bir beklentim yok. ensem kalın, kendi işimi kendim görürüm. evliliğime 1 ay kala açıpa alındım. evlendikten 8 ay sonra sabah saat 6 da khk yayınlandı. iki sigara yaktım uyudum. saat 11 de çıktım iş aradım. kimseye de minnet etmedim.atama onayına tebellüğ edene kadar gece gündüz çalıştım evelallah.

iade sonrası maaş ödemelerinde ne gibi sıkıntılar oluyor? hangi kalemler fazladan ödeniyor? tarafımızdan geri tahsili nasıl olur? şekilde sorulara cevap arıyorum ve bunları öğrenirken de kimseye imzası dışında detay sormuyorum. 

konuyu uzatmak istemiyorum. adnan bey e özel mesaj gönderilmiyor o yüzden konu burdan yürümek zorunda kaldı. bence bu kadar tepkisel yaklaşmaya hiç gerek yok. 

iade olup dakikasına üyeliklerini silenler var. hem burda hem eski forumda. ben açığa alındığım ilk günden beri eski forumdayım. şimdi de burdayım. amacım benim gibi ihraç dönemindeyken sgk lı çalışıp iade olan arkadaşların karşılaşabileceği sorunlara ilişkin çözüm bulmak ve paylaşmak. 

Güncelleme • • SAHAF

1. 701 KHK - Kriterler: Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Öğretmen, 16 dakika önce yazdı:

başka yerden kopyalama yapmadım, dilekçenin aynısını verseniz de birşey değişmez. önemli olan biran evvel hakları almak ve red cevabına karşı yine aynı katılımla yeni bir dava dilekçesi yazmak. emsal karar alabilmek ardında. yoksa, avukatlara daha çoook para bağlarız. kendini hala aklanmış olarak göremeyenler lütfen dilekçemi kullanmasınlar!!!

boş konuşma! 

ne açığa alındığıma savunma dilekçem, ne hal komisyonu dilekçem ne de iade olduktan sonra isteyeceğim haklara ilişkin dilekçede öz kardeşim dışında kimseden faydalanmadım. dilekçenle rahat uyuyabilirsin. 

Güncelleme • • SAHAF

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 2 saat önce yazdı:

Yok hocam egm iadeleri başlatma a yönünde ayak diretiyor. Hazirandan bu yana bekliyoruz... 

başlamanız tez olsun hocam inşallah. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SAHAF, 23 dakika önce yazdı:

başlamanız tez olsun hocam inşallah. 

Kotam dolmuş hocam, siliyorum biraz. 30 ay sgk var. Eğer keserlerse  kötü olur,  dava ile alabilirmiyim bilmiyorum. 

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hocam şöyleki alacağın maaşlardaki AGİ ler hariç hiçbir problem olmaması lazım. çünkü çakışan 4a ve 4c sigortalığında emeklilik aşamanda bile 4c baz alınıyor. 

sgk kesintileri ile ilgili lehe veya aleyhe davalara ulaşmaya çalıştım hiçbir şey bulamadım. 

birkaç ay sonra ücretli danışmanlık alıp, hem sgk hem agi lerin sorununu çözmeye çalışacağım. hepsini yazarım. 

EGM de bir kısım iade olan arkadaşlar görevlerine başlamış(her ne kadar araştırma merkezi olsa da). onların içinden bu durumda olanlara nasıl bir uygulama yapılmış bakmak gerek. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Araştırma merkezinde polisler başlamışmı, o hal durumlar hızlanır az da olsa

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 59 dakika önce yazdı:

Araştırma merkezinde polisler başlamışmı, o hal durumlar hızlanır az da olsa

araştırma merkezleri başlığında MSA o yönde bilgiler paylaşmış 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...