İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Arkadaslar bisey sormak istiyorum..Takipsizlik var lakin.suan yeni istinafa basvurduk..Haberim olmadan idari sorusturma gecirmisim..Sagolsun arkadaslar tarafindan fislenmisim.2 mudur 1 daire baskani 3 kisinin ifadesi ile ihracim..Idare mahk tanik ifadelerinden dolayi red verdi..Ben de yararlanabilecekmiyim bu duzenlemeden lutfen ongorusu olan bi arkadas cevap verirse sevinirim.aeo

692 khk 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Miss Police, 19 dakika önce yazdı:

@Radamel 

Manuş babasız olmaz tatbiki 

Kanımca en güzel şarkısı 

672 KHK takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Umut iyi biseydir. Duyum getirenlere de saygım var. Fakat ben kısa vadede herhangi bir düzenleme beklemiyorum. Ayrıca ilerde bir düzenleme olacaksa da bu " adli ceza almayanlar goreve döner " şeklinde olur. Yani bazilari bize soruşturma açılmadı. Bize nolcak diyorlar ya. Bişe olmucak. Adli soruşturma geçirmeyenlerde göreve başlar. İlerde bı soruşturma açılırsa açığa alınır daha sonra mahkeme açılıp adlı ceza alırsa memuriyetle ilişiği kesilir. Bu kadar basit. Tamamen kişisel düşüncem ve yorumlarımdır. Benim düşüncem bunlar 

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Alpingo, 51 dakika önce yazdı:

@BusnrYilmaz sadece ankesör 57sn tek arama başka bir şey yok

Mahkeme iz sonuçlandı mı? Ve gerekçeli karar elinize ulaştı mı? 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cumhurbaşkanı bugün saat 13:30 da Newyork'a gidecek, havaalanında basın mensuplarının sorularını cevaplayacakmış, sorabilirler bizi, takip etmek lazım

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Radamel, 46 dakika önce yazdı:

Haber programlarında Hdpli konuk olmadan Hdpnin konuşulması gibi Khk konuşuluyor Khklı yok.Çıkar oraya Levent Mazılıgüney'i tane tane anlatsın.Siyasetçi parti propagandasına kayıyor.Gazeteci gazetemin genel politikasına aykırı laf eder miyim diye çekiniyor.Avukat çat pat hukuk bilgisini göstermeye çalışıyor.Canı yananı çıkar bi gör neler olup bittiğini.

Aynen katılıyorum. Bu konuyla ilgili bir çok avukata durumu anlatırken bile çok yoruldum.normal vatandaş ise 3-5 günde anlıyor ve "haa hakikaten çok kötüymüş" diyorlar. Ellerinden gelen bir şey yok. Çözüm çok karışık, bir çok farklı durumda olan insan farklı mağduriyetler yaşanıyor bunu TV programında anlatmak için uzun zamana ihtiyaç var. Lakin ne olursa olsun bir khklı çıkartılması ve durumunu anlatması katılımcıların sadece başlarını eğip tabi haklısınız demeleri bizim için çözüm değil. Bir kaç khklı direk cb ile görüşme yapsa işte o zaman iş değişir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

tv de KHK lı olmayanlar KHK lıları anlatırken  ;  ondan sonra "herkesin hayatına kimse karışamaz" gibi oluyo 

sürekli televizyonda ohal komisyonunun göreve iade ettiği 6 bin kişinin kurumlar tarafından işe başlatılmadığından bahsedip , esas mağduriyet buymuş gibi buraya odaklanılıyor. böyle bir şey yok, bir kişi bile olsa duyardık (emniyetcilerin son durumu hariç) buda tartışmayı farklı bir yere çekiyor.

gerçi söylendiği gibi kamuoyunun kaçta kaçı bu detaylara vafıktırki. akıllarda kalıcak olan mağdur var ve af tır.

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Güzel Günler, Bir saat önce yazdı:

Son yazılanları okudukça şaşırıyorum. Arkadaşlar ihraç khk larını CHP mi yayınladı? Bu vurdumduymazlığınızı gördükçe keşke sizler hiç iade olmasanız diyorum... 

Hayır anlamadığım iktidarı ovmuyoruzki muhalefete kizmakta haksız olalım. Siz o zaman gidin Chp ye sizi iade etsin. Herkes işini yapsın diyoruz. Bu ülke bu haldeyse iktidarın hukuksuzluklari,muhalefetin iş bilmezligi ve toplumun cahilliginin eseridir. Niye Chp ye kızıyorum çünkü ne MHP den ne ip den bir beklentim yokra ondan. Anlayacağınız dille soyluyeyim eğer yerel seçimlerinden önce medyaya çıkıp boy gosterselerdi ne İstanbul'u nede Ankara'yı alamazlardi. Susmaları onlar için daha hayırlı olduğunu anladılar sonunda. İmamoğlu ve yavasin başarısının arkasında halkın iktidara tepkisi, bireysel çaba ve CHP nin susması vardır nokta. 

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Alpingo size nasıl red geldi  anlamadım kyok da var demissiniz gerekceli karsr geldi mi paylasir misiniz

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...