İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Bitmeyensürec, 9 saat önce yazdı:

Arkadaş bi ümitleniyorum bi ümidim kırılıyor. Ne olacak bu işler gereksiz yere mi ümitleniyoruz.gülfem adlı bayan yorumcu bence bi çalışma yok gündemde konuşuluyor sadece diyor

Bugün ki Muharrem Sarıkaya'nın yazısında da hükümet bu konuya Temel beyin beklediği şekilde pek iç açıcı bakmıyor demiş.

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 19 dakika önce yazdı:

Bugün ki Muharrem Sarıkaya'nın yazısında da hükümet bu konuya Temel beyin beklediği şekilde pek iç açıcı bakmıyor demiş.

Biraz once okudum hocam yazisini.anladigim kadariyla butun khklilar iade olmicak..belli bir kesim olabilir..

692 saglik bak ocak 2019 takipsizlik hat magduru inceleme devan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu 28000 bin rakamı komisyonun aciklamadigi karar sayısı mi acaba?

Zeus komisyon lagv edilecek yazmış bir cevabında. 

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Steinbeck, 8 dakika önce yazdı:

Biraz once okudum hocam yazisini.anladigim kadariyla butun khklilar iade olmicak..belli bir kesim olabilir..

İşte burada muhalefetin bütün KHK'lıları iade edin çıkışı çok yanlış, iktidar yanlısı gazeteciler demez mi bu KHK'lıların içinde hâla aklını o şarlatana kaptıranlar var, hâla örgüt için çalışan var, darbeye katılmış, kötü niyetli insanlar var diye. Ama dense ki arkadaş bu örgütle hiç bağlantısı olmamış veya olmuş ama aklını kaptırmamış gerçeği görmüş vatana zararı olmayacak kişilerin iadesi diye kimse sesini çıkaramaz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aksam iade halleri kuruyorduk.sabah yine patladimi hallerimiz.

701 khk _scc fisleme-karar bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alpha, 11 dakika önce yazdı:

HANGİ EVRENSEL HUKUKA GÖRE AYRIM YAPACAKSIN? sen dön, paranı al, karnını doyur tamam mı? 

Arkadaş benim sözüm hâla o adama aklını kaptıranlara, neden zoruna gitti anlamadım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademili, 8 saat önce yazdı:

1. Yargı paketi TASLAK METNİ.

PASAPORTLA İLE İLGİLİ DÜZENLEME AŞAĞIDA YER ALDIĞI ŞEKİLDEDİR;

EK MADDE 7- Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği veya iltisakı ya da bunlarla irtibatı nedeniyle; A) OHAL kapsamında kabul edilen kanunlar uyarınca kamu görevinden çıkarılmaları veya rütbelerinin alınması nedeniyle pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlardan, B) 18/10/2016 tarihli ve 6749 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanunun 5 inci maddesi ve 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 35 inci maddesi uyarınca pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlardan, C) Mahkemelerce yurtdışına çıkmaları yasaklananlar hariç olmak üzere bu Kanunun 22 nci maddesi uyarınca pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlardan, haklarında aynı nedenlerden dolayı; devam etmekte olan herhangi bir idari veya adli soruşturma veya kovuşturma bulunmayanlara, kovuşturmaya yer olmadığına, beraatine, ceza verilmesine yer olmadığına, davanın reddine veya düşmesine karar verilenlere, mahkumiyet kararı bulunanlardan cezası tümüyle infaz edilenlere veya ertelenenlere, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilenlere başvurmaları halinde kolluk birimlerince yapılacak araştırma sonucuna göre İçişleri Bakanlığınca pasaport verilebilir.

Yargi paketindeki Pasaportla ilgili meclise verilen ek madde yukarıdadır 

Ciddi mi bu?

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Simdi ne olacak iade olacazmi olmayacaz mi.aksam iade olup sabah vaz geciyolarmis gibi yorumlar hep oyle.beynimiz yandi.butun bu yorumlardan ne anlayalim biri bi anlatsin....

701 khk _scc fisleme-karar bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Düzenleme falan olmayacaksa biri bana 672den kararların bekletilip 701’den karar çıkmasını izah edebilir mi? 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tantangs, 4 dakika önce yazdı:

Simdi ne olacak iade olacazmi olmayacaz mi.aksam iade olup sabah vaz geciyolarmis gibi yorumlar hep oyle.beynimiz yandi.butun bu yorumlardan ne anlayalim biri bi anlatsin....

Yargı reformunda sadece pasaport şerhleri kaldırılacak diyorlar. 25 ekımde iade ile ilgili birsey oldu oldu, olmadı hep beraber 1 yıl 3 ay daha komısyonu beklemeye devam edeceğiz. Ohal komısyonu 2020 aralıkta dükkanı kapatır. Yani sürünmeye devam

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...