İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

tantangs, 6 dakika önce yazdı:

Simdi ne olacak iade olacazmi olmayacaz mi.aksam iade olup sabah vaz geciyolarmis gibi yorumlar hep oyle.beynimiz yandi.butun bu yorumlardan ne anlayalim biri bi anlatsin....

Yazida  tum khk lilarin iade olmasi mumkun degil demek istemis. Yani 28000 rakami gibi bir rakam yine donecek gibi duruyor

701 KHK-Zabit Katibi-Albatros-Takipsizlik-Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701khklii, 10 dakika önce yazdı:

Yazida  tum khk lilarin iade olmasi mumkun degil demek istemis. Yani 28000 rakami gibi bir rakam yine donecek gibi duruyor

Iste sikinti burda takipsizlik ve berat alanlar 28000 den daha fazla belkide 2 kati neye gore ayiracaklar bunu.

701 khk _scc fisleme-karar bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Muharrem Sarıkaya’nın yazısında hükümet tüm khklıkarın dönmesine sıcak bakmıyor diyor. Lütfen adamın bir önceki yazısını okuyun, bugün yazdığı yazının da tamamını okuyun.

Ayrıca Ben CHP’li değilim CHP sözcüsüde değilim. Ama şunu belirmek istiyorum Keşke konuşmaların,tartışmaların ve yazılanların tamamına baksak. Yani Chp tüm khklılar dönsün fetöcü masum ayrımı yapılmasın demiyor, demez, diyemez...

Chp nin ne dediğini benden daha iyi açıklayacak hocalarımız var, bunu onlara bırakıyorum...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan, 10 saat önce yazdı:

mrb KARABULUT hocam  bılgılerınız ıcın tesekkurler..   krall  zeus nıcklı arkadasım  25 ekım de  sn cumhurbaskanın    khk  ıade  ılgılı acıklma yapacagını   soyluyor.. bunu dogrulugu varmı acaba.   yakın zaman da cumhurbaskanımız   ıadelerle ılgılı acıklama  yapacakmı . belırsızlık var ortada... sızce tahmınınıze  gore toplam kac kısı ıade olcak. komısyon  suan  karar verıyormu..beklenıyormu .. red verılen takıpp sızlık alan dosyalar   bu ıadelere dahıl olacakmı..  suan komısyon hangı kurumu ıncelıyor..  hersey ıcınn tessekkurler...  

Sordugunuz soruyu Türkiye'de tek bir  kişi cevap verebilir  o da  CB. Başka  kimse  buna cevap verirse yanlış olur 

686 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İaden olacağız eninde sonunda. Bu düzenlemelerle belki, Bir defada değil kısım kısım iade edecekler. Bunu yaparken de süründürecekler. Bir minnetmiş gibi. Devlet baba sizi affetti büyüklük yaptı diyip yapacaklar. Aslında suçluydunuz da pişman olmuşsunuzdur artık, ben de büyüklük yaptım. Destekleyenler, son anda desteklemekten vazgeçenler de geri dönecek alkış tutacak. 

Aslında başından beri planaları bu yöndeydi. Sıkıştıkları yerde devreye sokacaklardı hepsi bu. Yoksa haksızlık ettik Günah bu aldık vs değil yani. Başından beri iade listeleri dönüyordu piyasada. Her kurumda iade edilecekler belliydi bence. Plan zamanı geldi ve devre sokulmak üzere. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
701khklii, 1 saat önce yazdı:

Iphone hem esime hem kendime bir kis tatili bir yaz tatili :)) geri kalanin hepsi ile alisveris(burada bayan oldugum anlasiliyor galiba:D) bide kurban kesecegim insallah adak adadim

İnşallah 

Bende ev almayı düşünüyorum kiradan kurtulmak nasip olur insallah

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 10 saat önce yazdı:

Mesajlarıma henüz bakabiliyorum. İletmem rica edilmiş. Gecikme için kusura bakılmasın

@Karabulut      @Radamel  Merhaba arkadaşlar ben 2016 Ağustos’ta açığa alındım bimere yapılan şikayet üzere ifade verdikten sonra serbest bırakıldım.bimere yapılan şikayet daha çok eniştemler üzerinden yapılmış ve hakkında akla hayale gelmeyecek iftiralar.büyük ihtimallede eski eşim yada abileri tarafından yapıldığını düşünüyorum.2014 yılında TC kimlik bilgilerimle internet hattı alınmış ve adını bu olaylarda öğrendiğim baylok kullanmışlar ve ben açığa alınmadan 2 gün önce kapatmışlar.imza örneklerim alındı fakat kriminal sonuç be hts miydi neydi onun sonucunu beklemeden 675 Ekim’de ihraç oldum.sonuçlarsa Aralık’ta çıktı.neredeyse içeri atıyorlardı adli kontrolle saldılar Aralık’ta sonuçlar çıkınca dilekçe yazdım ve kaldırıldı.3 sene geçti.dosya ilçeden ile gideli 1,5 yıl oldu bir arpa boyu ilerlemedi.hala dosyan açık diyorlar.avukat tutmaya durumum yok.eski eşim tarafından aldatıldığımda korkudan haykıramadım diyemedim neden bana bunu yaptın kızındanda utanmadınmı diye.boşanıcam diye Emin’e bulut gibi bıçağı alıp parçalıyım mı seni demişti babam ellerinden aldı kızımla beni kurtardı.şimdi ama ölmekten beterim.neden neden hep haksızlığa uğruyorum.neden hep kızımla ben darbe alıyorum.kendimi öldürsem mi diyorum bazen.ama kızım var .bu haksızlıkları kaldıramıyorum artık.nisanda fıtık ameliyatı oldum yine tekrarladı.Size sorum durumum ne olur.ne yapmam gerekiyor.beni aydınlatırsanız çok sevinirim.işin içinden çıkamıyorum.hiç biryere kaydım yok.kurum hakkımda ne dedi ne yaptı bilmiyorum.

Kardeşimiz  kısaca wifi ve hat  mağduru grubuna giriyor  bu durumda olan daha çok kişi komisyonun önünde bekliyor. Bylock  da  adli dosya kapanmayinca  komisyon karar  vermiyor. 

İlerde iade edilecek kişiler listesine bankadan dolayı 2 yıl 1 ay alanlarla da dahil edilecek. (Bu  da  bu formun burasında  kayıt altına alınsın. )

686 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, Bir saat önce yazdı:

İşte burada muhalefetin bütün KHK'lıları iade edin çıkışı çok yanlış, iktidar yanlısı gazeteciler demez mi bu KHK'lıların içinde hâla aklını o şarlatana kaptıranlar var, hâla örgüt için çalışan var, darbeye katılmış, kötü niyetli insanlar var diye. Ama dense ki arkadaş bu örgütle hiç bağlantısı olmamış veya olmuş ama aklını kaptırmamış gerçeği görmüş vatana zararı olmayacak kişilerin iadesi diye kimse sesini çıkaramaz. 

Muhalefet ( Barış Yarkadaş ) in konuşmalarından anladığım; iktidara  sen onbinlerce kişiyi toptancı bir yaklaşımla yaş kuru, at izi vs. ayırımı yatmadan kamudan ihraç ettin  şimdi de toptancı bir yaklaşımla hepsini önce bir iade et, sonra hukuk devletine  uygun bir şekilde sorüşturmanı, mahkemeni yapar, memuriyete engel suç işlediğini saptadıklarını yine kamudan uzaklaştırırsın diyor.  

675 KHK - Ret- Banka, Okul, Cihan Medya, Yalancı Tanık, Beraat-e, İstinaf, Ankara 22. İdare, Kurum görüşü; Devlete sadakat vurgusu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 10 dakika önce yazdı:

Kardeşimiz  kısaca wifi ve hat  mağduru grubuna giriyor  bu durumda olan daha çok kişi komisyonun önünde bekliyor. Bylock  da  adli dosya kapanmayinca  komisyon karar  vermiyor. 

İlerde iade edilecek kişiler listesine bankadan dolayı 2 yıl 1 ay alanlar da dahil edilecek. (Bu  da  bu formun burasında  kayıt altına alınsın. )

686 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Muharrem Sarıkaya'nın bugünkü yazısından çıkan sonuç ;  iktidar mağdur khklı olarak beraat ve takipsizlikleri kabul ederken , karamolla khk ile ihraçlar ohalle sınırlı ,  bu sebeple ihraçlar hukuka aykırı olduğu için tümünü mağdur sayıyor. Mağdur oranını zamanında yüzde 1 kabul eden iktidarın , ceza alanları dahil mağdur kategorisine sokmasını beklemek biraz ne bilim şey...hayalperestlik..Karamolla , iktidarı , başta yapılması gerekeni 3 yıl sonra yapmaya teşvik ediyor görünüyor.İade et , açığa al , yargıla , ceza alanı kanuna göre ihraç et , aklananı iade et..Doğrusu bu ..Hani terör tanımı değişecek deniyor.Değişirse 200binin  en az180bini aklanır.Yine aynı sonuç.Anlaşılan beraat takipsizlikler için ışık göründü. Yargılaması devam eden ve ceza alanlar için terör tanımı değişikliği , haliyle üstü kapalı affı (  Kaynak Zeus ) beklemek gerekiyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...