İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

PapilloN kesinlikle haklı. Hala muğlak ifade kullanmaları çok garip. Araştırma neye göre yapılacak. Emniyet sorgular sorun yoksa pasaport verilir. Bu kadar basit. Yapılacak düzenlemelerin keyfi uygulamalara yer bırakmaması lazım.  

Deneme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm arkadaşlar bu hadi özışık ın video da bahsettiği yüzde 15 - 20 hata payı dediği khk mağdurları söylemi hangi sayıya tekabül ediyor acaba? Benim duyduğum bildiğim kadarıyla 40 bin beraat ve takipsizlik alanlar ile yaklaşık 10 bin soruşturma geçirmeyen khk lı var. Yani bu yaklaşık 50 bin kişiyi bulan mağdurların hepsi iade olmayacak mı? Yada sayıyı ben mi yanlış biliyorum?

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ahmet1903, 1 saat önce yazdı:

Dostlar ben bu forumda yeniyim daha ama yazılan bütün mesajları okuyorum hatta kendimce notlar alıyorum ileri de lazım olur diye. Hepimiz aynı gemideyiz aynı yere gidiyoruz gemide çatlak varsa birlikte tamir etmeye çalışmak, yapıcı olmak bence daha iyi olmaz mı? Birbirimize tahammülümüz olsun her kesin bir siyasi görüşü olabilir saygı duyuyorum (katılmasakta saygı duymak zorundayız) kendi adıma afedersiniz en büyük kazığı aynı görüşü paylaştığım insanlar dan yedim. Adliye çalışanı olduğum için çok avukat tanıdığım ahbap sandığım, dost sandığım insanlar oldu ve bu insanlar benimle aynı görüşteki insanlardı. Ne zaman hakkımda dava açıldı hiç birisi selam bile vermedi. Yanımda olmadı. Kim yanımdaydı biliyo musunuz dostlar görüşlerimiz tamamen zıt olan adam gibi adam varmış bi tane o yanımda oldu. Duruşmaya bir hafta kala kendisi aradı vekalet ver bana o gün yanında olmak istiyorum dedi. Abi dedim malüm biliyorsun ekonomik durumum yok senin paranı nasıl öderim dedim dedi ki "senden para bekleyen yok" ne söyleyeceğimi şaşırdım sarıldım inanın ağladım demem o ki şu bu değil yaradılanı sevelim yaradan dan ötürü naçizane bu benim fikrim kusura bakmayın vaktinizi aldım. Birbirimize tahammülümüz olsun ve birbirimize dua edelim hayırlı akşamlar rabbim hepimizin yardımcısı olsun saygılar... 

Adamın dibiymiş. Her yerde her türlü insan var. Maalesef insan dediklerimiz insancık çıktı. Görmezden bilmezden geldiler. Ama yine de adam gibi adam dediğimiz insanlarda var. Kardeşim gibi samimi olduklarımız düşman olurken adamın dibi dediğimiz gerçekten insan dediklerimizle karşılaşınca moralimiz düzeliyor. Akraban hal hatır sormazken hatta suçlarken ummadığımız arkadaşlarımız ise yalnız bırakmayınca gerçek dostun kim olduğu da ortaya çıktı. Değer vermediklerimiz asıl dostlarımız imiş.  Maalesef kelaynak kuşu gibi kalan insanlık can çekiliyor. Demekki insanlık ölmemiş. Can çekiliyor olsa da insanlık ölmemiş. Ümitli olmaya devam edelim. Tünelin ucu gözükene kadar yapılan zulmü konuştuğumuz her ortamda evlerimizde komşularımızla karşılaştığımız yerlerde yolda sokakta bakkalda markette sanayide pazarda ortam oluştuğunda tiksindirmeden bıktırmadan yıldırmadan anlayacakları şekilde  anlatmaya devam edelim. Hatta cimere, eski yeni tüm milletvekillerine medya yoluyla eposta twitter gibi elektronik postalarla sürekli yapılan yanlışlıkları haksızlıkları bildirelim. Ne olacak ki demeyelim. Zaten biliyorlar demeyelim. Bu yolla yapılan zulmü görmeleri sağlanmalı, halkta uyanmalıdır.  Şikayetlerimizi  sürekli duymaktan bıksınlar. Çözüm bulmak zorunda olduklarını anlasınlar. Damlaya damlaya kovanın dolup taşması gerekiyor. Taştı da... Khk karın konuşulmasının bu noktaya gelmesi hepimizin başarısıdır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ikm2779, 14 dakika önce yazdı:

Slm arkadaşlar bu hadi özışık ın video da bahsettiği yüzde 15 - 20 hata payı dediği khk mağdurları söylemi hangi sayıya tekabül ediyor acaba? Benim duyduğum bildiğim kadarıyla 40 bin beraat ve takipsizlik alanlar ile yaklaşık 10 bin soruşturma geçirmeyen khk lı var. Yani bu yaklaşık 50 bin kişiyi bulan mağdurların hepsi iade olmayacak mı? Yada sayıyı ben mi yanlış biliyorum?

140.000 desek 28.000 kişi. 6000 küsür iadeyi çıknınca 22.000 kalıyor geriye. Yanlış mıyım?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ikm2779, 7 dakika önce yazdı:

28000 gibi bir rakama tekabül ediyor ama o sayıyı nasıl nerden bulmuş bilmiyorum.Bir de 40000 beraat ve takipsizlik hakkında sanırım hem fikiriz hepimiz.Ama adlı soruşturma gecirmeyenlerinde 40000 olduğu söyleniyor.Sonuç olarak elimizde net bir rakam yok.Hadi bey nasıl bu kadar emin onu da anlamış değilim. İçimden bir ses bir ayıklama yapılacak ve bu da yeni bir adaletsizligi doğuracakmış gibi geliyor.CHP kanadına baktığında beraat takipsizlik ve adli sorustutması olmayanlar diye üstüne basa basa vurgularken diğer taraftakiler ısrarla yargıda aklanip gelenler diyor.Yok yok sorusturmam yok nasil aklanabilirim ben o zaman.

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
PapilloN, 47 dakika önce yazdı:

Pasaport hususundaki taslak metne bakılırsa,  "verilebilir" vurgusuyla birlikte ön inceleme şartı getirilmesi muğlaklığın makyajlanmış hali gibi duruyor. Belirtilen şartları taşısa dahi keyfi kararlarla birçok kişiye pasaport verilmemesinin önü açılır bu haliyle. Diğer taraftan yapılması gündeme getirilen diğer düzenlemelerle ilgili ağırdan alma, nabız yoklama, "top bizde" mesajı verme gibi metotların izleneceğinin ipucudur aynı zamanda. Şaşırtmamaya devam ediyorlar vesselam.

Aynı şüpheleri taşımakla birlikte,

Pasaport için  yapılacak inceleme için müracaatçıdan/savcılıklardan/mahkemelerden bilgi isteneceğini, 

Bizim yada nüfus müdürlüklerinin müracaatçı/savcılık/mahkemelerden dilekçe/resmi yazı ile adli durumumuz ile ilgili bilgi edineceği, 

Bu sayede de, hukuki durumu hakkında hiç bir bilgisi olmayanların da, bu konuda bilgi edinecek olması ayrı bir güzellik olacak  diye düşünüyorum.

Özetle hakkımda işlem yapıldı mı yapılmadı mı, sürüyor mu, kapandı mı, nasıl kapandı öğrenebilirim diye düşündüm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 6 dakika önce yazdı:

28000 gibi bir rakama tekabül ediyor ama o sayıyı nasıl nerden bulmuş bilmiyorum.Bir de 40000 beraat ve takipsizlik hakkında sanırım hem fikiriz hepimiz.Ama adlı soruşturma gecirmeyenlerinde 40000 olduğu söyleniyor.Sonuç olarak elimizde net bir rakam yok.Hadi bey nasıl bu kadar emin onu da anlamış değilim. İçimden bir ses bir ayıklama yapılacak ve bu da yeni bir adaletsizligi doğuracakmış gibi geliyor.CHP kanadına baktığında beraat takipsizlik ve adli sorustutması olmayanlar diye üstüne basa basa vurgularken diğer taraftakiler ısrarla yargıda aklanip gelenler diyor.Yok yok sorusturmam yok nasil aklanabilirim ben o zaman.

Bende bir türlü anlayamadım. Yani bu 28 bin sayısı nasıl çıkıyor? 40 + 10 bin sayısı doğru ise hepimiz iade olmayacağız o zaman. Birde takipsizlik ve beraat sayısı her geçen gün artıyor. Acaba yine kriter mi belirleyecekler. Öyle yaparlarsa ayrı bir mağduriyet olur. Bir şeyi düzelteyim derken başka bir şeyi bozmasalar bari.  Bana göre sayı yıl sonuna kadar iki katını bulur. (Beraat takipsizlik sayısı) Bu arada soruşturma gecirmeyenler daha avantajlı gibi geliyor bana.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Başka bir boyutu da kemal ozkiraz miydi kim olduğunu tam hatırlamıyorum ama bu 28000 rakamını dillendirmisti hadi bakalım kime vuracak piyango.Ortada bir 28000 var o kesin anladığım kadarıyla.

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eukelade, 14 dakika önce yazdı:

140.000 desek 28.000 kişi. 6000 küsür iadeyi çıknınca 22.000 kalıyor geriye. Yanlış mıyım?

Valla ben hiçbir şey anlamadım. Bu işin doğrusu ilk etapta beraat ve takipsizlik alanlar ile soruşturma geçirmeyen kişilerin iade edilmesi gerekir. Zeus hazretleri rakam vermiyor. Aklanan herkes diyor. Bakalım ne olacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 6 dakika önce yazdı:

Başka bir boyutu da kemal ozkiraz miydi kim olduğunu tam hatırlamıyorum ama bu 28000 rakamını dillendirmisti hadi bakalım kime vuracak piyango.Ortada bir 28000 var o kesin anladığım kadarıyla.

Bu haluk levent 26 bin sayısına nasıl ulaştı acaba? Nasıl nereden bu bilgiyi aldı? Biz mi yanlış biliyoruz sayıyı. Kafam çok karıştı. Fazla olması lazım diye düşünüyorum. İnşallah tekrar mağduriyet yaşanmaz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...