İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

MagduruzB, 7 saat önce yazdı:

Hocam ohal bitince kuruma dilekçe vermiştim, gelen cevapta kısaca almış olduğunuz KYOK ve Maarif müfettişleri tarafından yapılan soruşturma sonucunda "Göreve dönmesi uygundur"kararı Meb Teftiş Kurulu başk.lığına. gönderilmiştir diye bir cevap geldi.Biz de bayağı bi ümitlerini ama 1 yılı geçti hala incelemede.

Benim sorum komisyon kurumdan tekrar görüş ister mi acaba onu öğrenmek istiyorum.

Hocam 1 yıl önce olmuş ise yeniden görüş sorulur çünkü bildiğim komisyon meb e ordan  ilden 3 kişiye ayrıntılı olarak hakkınızda feto ile ilgilimisin diye sorulacak bu soruşturma akabinde bir iki hafta gibi sistem e düşüyor geciken kurumlar var ama meb de cabuk olabiliyor çok dosya olunca hızlanmışlar 

672 meb 34 md yrd. 16 ay sendika subat ifade eylül 2019 takipsizlik alındı.21 ekim kabul kararını sistemden gordum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hbe Sss, 1 saat önce yazdı:

Forumda bu kadar yoğun paylaşım yapıyorsunuz  . Merak ettiğim neden bu pazar üye oldunuz. Sizden önce olumsuz yorum bükücü rademel vardı o gitti siz geldiniz. 

Kardeş yanılıyorsun radamel değil, diğeri!  :)

Adalet Bakanlığı İKM, 689 KHK, Soruşturma devam, Komisyon kararı RET, idari dava 25 . idarede mahkemesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

20 eylülde kurum görüşüm alınmış olumlu olduğunu öğrendim.Kurum meb. Bu iade anlamına gelir mi.süreç ne kadar sürer acaba ?bilgisi olan var mı ?Teşekkürler

672  sendika istifa 20 ay kurum görüşü alındı 1 hafta inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Büşra Taşkıran, 687 KHK ile ihraç İdari Hakim

8 ay hapishanede kaldı. Cezaevindeki hukuksuz idari uygulamaları infaz hakimliğine taşıdığı için 3 defa koğuşu değiştirildi.

Büşra Taşkıran: - Bir hukukçu olarak cezaevlerine denetim için girdiğimi düşündüm. 8 ay 8 gün boyunca cezaevlerindeki bütün eksiklikleri yazdım. - Anayasada geçen en temel hakları OHAL döneminde ihlal edildi. Anayasayı, Uluslara arası sözleşmeleri bir kenara bıraktık insanları KHK’larla cezalandırıldı. İki dilim pasta yüzünden hapis yatan teyzeler gördüm. Kötü olan şey, bunun suç olduğuna inanmış. - Buradan hakları gasp edilen bütün hukukçulara şunu söylüyorum: Kalkın evinizde oturmayın insanlara temel haklarını hatırlatın, bu konuda bilgi verin. İlmin de bir hakkı var. - İnsanlar bu ülkeden kaçarken ben mücadele etme yöntemini tercih ettim. Bir şeyler yapmam gerektiğine inandım. 17-18 yaşındaki genç kızlar silahlı terör örgütü üyeliğinden içeride yatıyor. - Hapishanede Kürt kökenli bir arkadaşım şunu dedi: Ben anlaşılmak istiyorum, ben elime silah almak istemiyorum, toplumsal barış istiyorum ben terörist değilim dedi. Ben de aynı şeyi diyorum: Ben terörist değilim. - İnsanlar yaşamadığı acıyı anlayamıyor. KHK Tv’yi bu nedenle önemsiyorum, toplumsal hafıza oluşturuyor. - Bu zulüm dönemi bu şekilde devam ederse benim çocuğum terörist olarak doğacak, bu mücadele sonucunda başarılı olursak çocuğum böyle doğmayacak. - Bir gazeteciysen, insan hakları aktivistiysen bir gün başınıza bir şey gelebilir. - Umut benim, umut sensin, umut çocuklar umut hepimiziz. Biz varsak umut da vardır.

YOUTUBE:

TWITTER:

Abone olmayı, paylaşmayı, retwit etmeyi unutmayın. Videonuzu gönderin, montajlayıp yayınlayalım.

KHK TV

Youtube adresimiz: https://www.youtube.com/channel/UCuVsfLTddZhecI9kGVA9jpA?view_as=subscriber

Twitter adresimiz: @khktelevizyonu

E-Mail adresimiz: khktelevizyonu@gmail.com

Destekleriniz için: 

Patreon: http://patreon.com/khktv

Kreosus: http://kreosus.com/KHKTV 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@fikrifikir hepimiz merak ediyoruz inş iade anlamına geliyordur

701 khk 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bitmeyensürec, 5 saat önce yazdı:

https://i.imgyukle.com/2019/10/01/oA12k8.jpg arkadaşlar davayı duruşmalı açmıştım önceleri duruşma kısmında evet yazıyordu şimdi ise hayır yazıyor. Bu konuda ne yapabilirim duruşma olması için. 

Benimde duruşma kısmında evet yazıyordu şimdi hayır olarak değişmiş, sistemsel bir hata olabilir.

Adalet Bakanlığı İKM, 689 KHK, Soruşturma devam, Komisyon kararı RET, idari dava 25 . idarede mahkemesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hbe Sss, 1 saat önce yazdı:

Forumda bu kadar yoğun paylaşım yapıyorsunuz  . Merak ettiğim neden bu pazar üye oldunuz. Sizden önce olumsuz yorum bükücü rademel vardı o gitti siz geldiniz. 

Sizin gibi önyargılı düşünceler artarsa forumda amacını yitirir. Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için bir araya gelmekte mümkün olmaz. Sizin düşündüğünüz yorum tarzını zaten bizi bu çukura atan siyasiler hiç bir şey değilse de KRİPTO dur diyerek yapıyorlar. Eğer böyle herşeye gereksiz yere şüphe duymaya devam eder herkesi şüpheli duruma getirirseniz khklı olmaktanda  kurtulamayız. Masum ve mağdurlarında bir araya gelmesini istemeyenler de zaten bu iktidar. Onların istediklerini gerçekleştirmek ekmeklerine yağ sürmek istiyorsanız onlardan farksız davranmaya devam ediniz. Zaten başımıza ne geldiyse iyiniyetimizden geldi. İyilikten maraz doğuyor. Dünya nüfusu artıkçada insanlık ölüyor. İnsanlık ölmedi diyebilmek için bir şeyler karaladık ne anlamlar çıkarmışsınız. Pes doğrusu. Meydanı size bırakıyorum. Bu durumdan dolayı seviniyorum. Yazmam sayesinde hiç olmazsa yazmaya başlamışsınız. İnşallah bir gün önyargılı olmaktan da kurtulur birlik beraberlik dayanışma ile hareket edenleri uzaklaştırmaktan da vazgeçersiniz. O zaman daha da mutlu olurum. Ben çekiliyorum. Buyrun yazınız. Yazacağınız güzel yorumlarınızı bekliyorum. Yeterki kimseyi küstürmeyiniz. Birlikten kuvvet doğar. Yoksa BÖL PARÇALA YUT ile sesimiz kesilir, kimseye de masum ve mağdur olduğumuzu anlatamayız. Söylemek istedikleriniz çok ağrıma gitti. Bu yüzden son kez bir daha yazmak istedim. Nokta.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

KHKile ihraç öğretmen Meryem Şahin. Üye olduğu sendika nedeniyle ihraç edildi.

Meryem Şahin:

- Biz Anadolu'nun has evladıyız. Hepimiz tırnağı ile kazıya kazıya geldik, hiç birimiz özel okula üniversiteye gitmedik. Okula arabalarla gitmedik, burs kuyruklarında saatlerce bekledik. İnsanların ne var ki demesini asla anlayamıyorum.

- Kitaptan korkulan bir dünyaya yaşıyoruz. İhraç edilmiş arkadaşlara bakıldığı zaman en iyilerin meslekten atıldığını görüyoruz. Bu sürecin geçici olduğunu Allah’ın bir imtihanı olduğunu düşünüyorum.

- Dinci ve ırkçı yobaz olmadım çok şükür ki mağdurların yanında oldum. - Bu yaşanılan tamamen soykırım, karnın aç iken değil vicdanın rahat ise uyuyabilirsiniz.

Abone olmayı, paylaşmayı, retwit etmeyi unutmayın. Videonuzu gönderin, montajlayıp yayınlayalım.

KHK TV

Youtube adresimiz:  https://www.youtube.com/channel/UCuVsfLTddZhecI9kGVA9jpA?view_as=subscriber

Twitter adresimiz:   @khktelevizyonu

E-Mail adresimiz:       khktelevizyonu@gmail.com

Destekleriniz için: 

Patreon:  http://patreon.com/khktv 

Kreosus:  http://kreosus.com/KHKTV 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cnn türk te 10 dakikadır khk'lilar konuşuluyor daha yeni alt başlığı khklilar tartışması diye degistirdiler.

672 MEB- KYOK (Ocak 2019), banka (sonuna kadar), istifa edilmiş sendika (27 ay - Haziran 2016), kurum kanaati olumlu (11 Aralık 2019)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

23.derecenin konuğu kemal özkiraz 23:30 anketçi kemal özkiraz .cumhur ittifakın oyu %40 a düştü diyen ilk kişidir kendisi.bakalım ne söylücek.malum bizler siyasi suçluyuz bizi doğrudan ilgilendiriyor

2014 mart 2014 temmuz banka katılım hesabı total 7000 tl 21.06.2019 tarihinde sistemde red kararı görüldü.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...