İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk

@diedstate hiçbirini izlemiyorum can sıkmaktan başka işe yaramıyor.. Ama tahmin edeyim pelikancı genç bi tombalak var o kişi mi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eukelade, 1 dakika önce yazdı:

@diedstate hiçbirini izlemiyorum can sıkmaktan başka işe yaramıyor.. Ama tahmin edeyim pelikancı genç bi tombalak var o kişi mi? 

Valla ben de izlemiyorum. Özgür Bey yazınca ben de merak ettim kim bu diye. Araştırınca trol bir "hav hav" olduğunu öğrenmek zor olmadı.

672- Kraker yok- KYOK (2 adet)- Akademisyen-  Komisyon durum: Beklenmedik şekilde RET. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhammet Adıgüzel, 2 saat önce yazdı:

Neye inanacağımız şaştık. Rabbim hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin insaAllah

hani bir zamanlar memurduk ya (inşaallah en kısa zamanda tekrar oluruz) ve sürekli zam balonları dolaşır dururdu. Yaşça bizden büyük olanlar biz bunları çok duyduk, cebine girmeden inanma derlerdi ya. Aynen öyle. Allah'tan başka kimseye inanmak yok. İmzayı atıp falanca yerde başla denilmediği sürece hepsinin balondan öteye bir değeri yok. Böyle çalışmalar yapılıyor(muş) madem, bu yapıldığı iddia edilen çalışmaları baltalamak olmuyormu Naci Bostancı ile Burhan Kuzu'nun açıklamaları. Hem düzenleme yapacaklar, hemde birileri o düzenlemelerin aleyhine baltalamalı açıklamalar yapacak ! Bir gece kararnamesi ile onlarda khk.lı olurlar sonra.

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İşi gücü geçtim artık geçtiğimiz hafta tam bir acı hüzün dram haftası oldu. Ege'de can verenler, görüş dönüşü can verenler ve arkasında bıraktığı insan enkazlari. Dayanılacak acılar değil . Daha niceler. Cezaevindeki bebekler. İntaharlar. Cezaevinden sedyede tahliye olanlar. Sürece dayanamayip Kanser olanlar. Dağılan aileler. Bazen işimi istiyorum diye söylenirken ayipmi ediyorum diye kendime sormuyor değilim.  Rabbim sabır versin demek bile yetmiyor bu acıları teselli etmeye. Bu gece çok efkarlandim. Canınızı sıkmak istemezdim dostlar ama bunları da paylasacak toplumumuz kalmadı malesef.

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Masum_155, 7 dakika önce yazdı:

hani bir zamanlar memurduk ya (inşaallah en kısa zamanda tekrar oluruz) ve sürekli zam balonları dolaşır dururdu. Yaşça bizden büyük olanlar biz bunları çok duyduk, cebine girmeden inanma derlerdi ya. Aynen öyle. Allah'tan başka kimseye inanmak yok. İmzayı atıp falanca yerde başla denilmediği sürece hepsinin balondan öteye bir değeri yok. Böyle çalışmalar yapılıyor(muş) madem, bu yapıldığı iddia edilen çalışmaları baltalamak olmuyormu Naci Bostancı ile Burhan Kuzu'nun açıklamaları. Hem düzenleme yapacaklar, hemde birileri o düzenlemelerin aleyhine baltalamalı açıklamalar yapacak ! Bir gece kararnamesi ile onlarda khk.lı olurlar sonra.

Haklısınız Bu hukuksuzlukları kabullenip “balon abi iade etmezleeeer boşuna nefes tüketmeyin” dediğimiz müddetçe  çok bekleriz.

mücadele=kabullenmemek

ümitsizlik,karamsarlık=Saçmalıklarınızı ben kabullendim demektir

mücadelenin yolu sosyal medyadan- 5-6 ekimde ankara da bulunmaktan geçer.bunlara destek olmayan evde çekirdek çitleyip “iadee etmezlerr ben biliyorum aynısı kaynımda da  vardı” demeye devam eder.

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Akademisyen Yazar, Hüseyin Hatemi KHK TV'den Tuba Demir'in sorularını cevapladı.

- 12 Eylül 1980 darbesinden sonra oluşturulan antidemokratik süreçte özel sektörde çalışmam ve yurtdışına çıkmam da engellendi. -15 Temmuz’da gerçekten bir darbe girişimi oldu ama darbe girişiminin daha ertesi gününde ben şöyle yazdım, “ İlk defa bir askeri darbe teşebbüsünü millet engel oluyor. Bu demokrasinin ilerlemesi bakımından ümit verici bir şeydi. Bizde hukuka riayet eden kişiler olarak bugünü demokrasi bayramı ilan edelim ama hiç ümit ettiğim şeyler olmadı. - Ben hep şunu söyledim, Kanun Hükmünde Kararnameler olağanüstü hallerde yayınlanmış olsalar bile temel insan haklarına aykırı kanunnameler olağanüstü hallerde de çıkartılamaz, mesela toplantı hürriyeti sınırlandırılabilir, gösteri yürüyüşü falan yapılmaması söylenebilir ama kişi güvenliği, mesela yargılanmadan görevden alınma, yargılanmadan ceza verilmesi kabul edilemez. - Suçüstü yakalanmış kişiler, darbeye karışmış kişiler yargılansın ve suçlu görülüyorsa, yargı buna hükmediyorsa, o gece darbeye karışanlar veya gizli olarak yönetimde bulunanlar tespit ediliyorsa, tabi ispat edilmek şartıyla şüpheyle değil, tabi cezalandırılır ama olağanüstü halde ben görevden alırım, olağanüstü hal kalktıktan sonra da takipsizlik alsa dahi, beraat kararı alsa dahi iltisak derim, irtibat derim göreve iade etmem. Bu hukuka tamamen aykırı. - Hukukun temel ilkeleri, evrensel değişmez ilkeleri bizim toplumumuzda çoğunlukla yerleşmemiş. - Demokrat parti taraftarları olarak ihraç edilen kişilerin gururlarına, izzeti nefislerine dokunulmadı. Darbeyi ordu yaptı ama eski mensuplarının gururunu korudu. O kişilere, sanki inkılap yapmışlar gibi emekli subaylar adı verildi, maaşları verildi. - Kimseden suçsuzluğunu ispatlanması istenemez, suçluluğu ispat edilmeyen kişi suçlu sayılamaz. - Kanunsuz suç olmaz kuralından feragat edilemez. - Kişiler yargı kararıyla işinden uzaklaştırılmalıdır. Yargı kararı olmadan ihraç ettik deme hakkı olamaz. - Türkiye’de hiçbir parti hukuk devletini benimsemiş değildir. Herkes kendine müslümandır. Kendilerinden olan kişiler haksızlığa uğrayınca kıyameti kopartır. - Bana dokunmayan yılan bin yaşasın, Hz. Peygamber, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyor. Bu anlayışından kurtulmamız lazım…

Abone olmayı, paylaşmayı, retwit etmeyi unutmayın. Videonuzu gönderin, montajlayıp yayınlayalım.

KHK TV

Youtube adresimiz:  https://www.youtube.com/channel/UCuVsfLTddZhecI9kGVA9jpA?view_as=subscriber 

Twitter adresimiz:   @khktelevizyonu

E-Mail adresimiz:       khktelevizyonu@gmail.com

Destekleriniz için: 

Patreon:  http://patreon.com/khktv 

Kreosus:  http://kreosus.com/KHKTV 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Çukurova Üniversitesi'nden ihraç akademisyen Dr. Günal Kurşun açıklanan yargı reformu paketini değerlendiriyor.

Dr. Kurşun: - "Burada yeni bir yargı paketi görmüyorum"

Abone olmayı, paylaşmayı, retwit etmeyi unutmayın. Videonuzu gönderin, montajlayıp yayınlayalım.

KHK TV

Youtube adresimiz: https://www.youtube.com/channel/UCuVsfLTddZhecI9kGVA9jpA?view_as=subscriber

Twitter adresimiz:  @khktelevizyonu

E-Mail adresimiz:  khktelevizyonu@gmail.com

Destekleriniz için: 

Patreon: http://patreon.com/khktv

Kreosus:  http://kreosus.com/KHKTV

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hiç tadım tuzum yok. Kendimi dipsiz bir kuyuda hissediyorum. Başıma gelenlere zerre üzülmüyorum. Ülkenin geldiği nokta bitiriyor beni. Bir tarafta tarifsiz acılar bir tarafta sınırsız duyarsızlık. Herşey anlamını yitirmiş gibi. Sanki zaman doldu artik

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar  Karabulutu hala otorite olarak görenler var. 

Hagb alanlarla ilgili 'Evet, onlarda kapsamda dedikten kısa bir süre sonra'  söylediğini unutup ''Habg alanlar dahil değil daha sonra değerlendirilecek'' diye yaman bir çelişki ortaya koyduğu anda ne olduğu ortaya çıkmıştı benim gözümde.

Sonrasında farklı bir konuda, bir önceki paylaşımını iki saat kadar sonra tekzip ettiğini (hemi de ak dediğine kara kabilinden) Rose hanım ortaya koymuştu, bir kaç gün önce. 

Çelişki ya yalandan ya da yanlıştan kaynaklanır. Böyle bir konuda yanlış yapılma olasılığı olmadığına göre -imla hatası, klavye sürçmesi vs. olma ihtimali yok- geriye tek şık kalıyor maalesef. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...