İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

şefidari, 26 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar  Karabulutu hala otorite olarak görenler var. 

Hagb alanlarla ilgili 'Evet, onlarda kapsamda dedikten kısa bir süre sonra'  söylediğini unutup ''Habg alanlar dahil değil daha sonra değerlendirilecek'' diye yaman bir çelişki ortaya koyduğu anda ne olduğu ortaya çıkmıştı benim gözümde.

Sonrasında farklı bir konuda, bir önceki paylaşımını iki saat kadar sonra tekzip ettiğini (hemi de ak dediğine kara kabilinden) Rose hanım ortaya koymuştu, bir kaç gün önce. 

Çelişki ya yalandan ya da yanlıştan kaynaklanır. Böyle bir konuda yanlış yapılma olasılığı olmadığına göre -imla hatası, klavye sürçmesi vs. olma ihtimali yok- geriye tek şık kalıyor maalesef. 

Aynen. Bu çelişkiyi ben ortaya çıkardım. Bilerek yaptım. Farklı zaman dilimlerinde aynı soruyu sorarak çelişki üretmesini bekledim. Ve nihayetinde başarılı da oldum. Devamında bunu foruma yazmak istedim. Ama inanan insanlar var. Uzatmak istemedim. Ümitli miyim evet ümitliyim. Bir şeyler değişecek mi evet değişecek. Ama bunun zamanını, kapsamını ve ne aşamada olduğunu kimse net olarak bilemez.

Deneme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
direnm@li, 11 saat önce yazdı:

Eşime bankanın altın hesabını kullandın diye 1/13 ceza veren de bana 223/2-b'den beraat veren de aynı hakim. Komisyon 3 aydır 2-b beraat elinde olmasına rağmen 672 yi bekletiyor, eşimin 701 ine mahkemeden önce red veriyor. Bu olaylara akıl sır ermiyor. 

Bende 2b'den beraat ettim.Ama gelin görünki savcı beyın itirazı üzerine dosyam istinafta.Kimbilir ne zaman sonuclanacak.Öyle karmaşık bir süreçki dediğiniz gibi maruz kaldigimiz şeylere akıl sır etmiyor. 

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

forumun yeni uyeleri arasinda saga sola satasmayi meslek haline getirmis olan kisiler var. ozgur bey yeni uyelere dikkat edelim. provoke amacli uye olan birileri olmasinlar. kimse 15 gun once uye oldugu forumda sayginlik kazanmis mudavimlere laf atmaya calismasin. forum boyle kardesim begenmiyorsan girip okumazsin olur biter. gidin ofkenizi nefretinizi ve umutsuzlugunuzu baska sitelerde kusun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hepsiyah, 8 saat önce yazdı:

Hocam melih hoca  paylaşmıştı bi face bakinn derim aman süreye dikkat edin

Ben veya avukatım bu sekilde bir dilekçe yazmadık.Gerekceli karar yazildiktan sonra savcı bey istinafa basvurmustu.Dosya da istinafta açık görünüyor. Avukatim ne yazikki pek tecübeli değil zaten cok da ilgilenmiyor.Ben burdan ogrendiklerimle dosya durumumu takip etmeye çalışıyorum. Umarım eksik bir şey yoktur.Dilekçe,süre vs yazınca panik oldum simdi.

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adanali46, 4 dakika önce yazdı:

forumun yeni uyeleri arasinda saga sola satasmayi meslek haline getirmis olan kisiler var. ozgur bey yeni uyelere dikkat edelim. provoke amacli uye olan birileri olmasinlar. kimse 15 gun once uye oldugu forumda sayginlik kazanmis mudavimlere laf atmaya calismasin. forum boyle kardesim begenmiyorsan girip okumazsin olur biter. gidin ofkenizi nefretinizi ve umutsuzlugunuzu baska sitelerde kusun. 

Eski üye - Yeni üye ne demektir. Burada bir çelişki bulunup sunulamaz mı. Demokrasi denilen şey nedir. Doğruysa doğrudur. Yanlışsa yanlıştır.

Deneme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hepsiyah, 13 saat önce yazdı:

Hocam melih hoca  paylaşmıştı bi face bakinn derim aman süreye dikkat edin

Teşekkür ederim. inşallah bulurum.

aylin yağmur, 5 saat önce yazdı:

Ben veya avukatım bu sekilde bir dilekçe yazmadık.Gerekceli karar yazildiktan sonra savcı bey istinafa basvurmustu.Dosya da istinafta açık görünüyor. Avukatim ne yazikki pek tecübeli değil zaten cok da ilgilenmiyor.Ben burdan ogrendiklerimle dosya durumumu takip etmeye çalışıyorum. Umarım eksik bir şey yoktur.Dilekçe,süre vs yazınca panik oldum simdi.

Yazmak şart değil, ancak savcının iddialarına karşılık yazılırsa daha iyi olur. 

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese günaydın. Gecen hafta komisyondan aldığım ret kararı sonrasi bugün 3. durusmama mükemmel bir moralle gireceğim ? Sonucunu yazarım...

701 KHK- RET - Idari Dava Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

...

Yargının ifade özgürlüğüne yönelik aşırı yorumlarını ve müdahalelerini dizginlemek ve OHAL soruşturmalarının mağduriyetlerini gidermek gibi açılımları hedefleyen bu pakete katkı yapmak hepimizin boynunun borcudur...

https://m.sabah.com.tr/yazarlar/melihaltinok/2019/10/02/canlar-yine-ozgurluk-icin-caliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 14 saat önce yazdı:

672'li ingilizceci hocam konu dışı ama size ingilizce bir kitap ile ilgili soru sorabilir miyim?

Eşi ihraç polis,672 KHK-İnceleme devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

686 KHK EGM. istabul çağlayan adliyesinde ki dosyam kapanmış takipsizlik belgem postalanmis . çağlayan da dosyasi olan katibi arayarak sorgulatabilir çoğu dosya karara bağlanmış.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...