İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk

Merhaba. Burayı twitter’dan takip ediyorum. İlk defa foruma yazıyorum. 692 KHK ile ihraç araştırma görevlisiydim. Az önce YÖK’ten arandım. İade olduğum söylendi. Telefondaki kadın herhangi bir açıklama yapmadı. Sadece mail adresimi istedi ve bana bir form göndereceğini, gönderen mail adresine formun doldurulup geri gönderilmesini istedi. Ben de hiçbir şey sormadım. Mail adresime formu iki dakika içinde gönderdiler. Formda üç tercih yapmam isteniyor ve tercihlerin gerekçesi isteniyor. Formu doldurup bana gönderen kişiye geri gönderdim.

İfadem alınmadı, göz altı, arama olmadı. Takipsizlik alıp almadığımı bile bilmiyorum. Kriterlerimin ne olduğunu da bilmiyorum. Sadece çok daha önceleri ikamet ettiğim bir ilde dernek üyeliğim olduğuna yönelik dedikodular duymuştum. Hiçbir yerden bu bilgiyi teyit ettiremedim. 

İhraç olduktan sonra iyi bir iş bulmuştum. O zamandan beri burada çalışıyorum. Mülakatımda ihraç olduğumu söylemiştim. Yine de aldılar. Az önce genel müdürüme de iade olduğumu söyledim. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Herkese gönül ferahlığı ve afiyet dilerim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ne güzel böyle haberler duymak. Hem çok seviniyorum sizler adına hem de ümidim artıyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yaş ile kurunun birbirine karıştırılması, at izi ile it izinin birbirine geçmesi, devletin refleks göstermesi...

Gerçekten bu söylemlere inananlar olabilir halk arasında, Hunlardan Osmanlılara ve en son cumhuriyete uzanan bir devlet geleneği olduğunu her fırsatta dile getirenlerin "yaptıkları bilinçli bir tercihin duvara toslaması" sonrası bu tabirlere sığınmasındaki çelişki öncelikli olarak görülmelidir.

Sorun bahsedilen tabirler değildir. Sorun iktidarı ele geçirmiş güruhun iki adım sonrasını görememesidir. Zihinlerdeki kutsal devlet anlayışından biraz sıyrılabilindiği takdirde, devletin son yıllarda onları yönetenlerden başka bir şey olmadığı yani partileştiği ve bu yapı karşısında bireyin tarafında olunması gerektiği anlaşılacaktır. 

Suriye'deki öngörülemezlik, İstanbul seçimlerinin tekrarı dahilinde çıkabilecek sonuçlar, şu an alevlenen %40 tartışmaları ve sayılabilecek onca toslama bu güruhun önündeki birkaç ayı dahi görebilecek çaptan yoksun olduklarının apaçık bir göstergesi.

Göremiyorlar, yönetemiyorlar ve çürüyorlar. Atılabilecek adımların tamamı bunların çöküş sürecini geciktirmeye yönelik hamleleri olarak değerlendirilmeli. Bahsedilen ifadelere sığınarak bu güruha bir konfor alanı verilmemeli. 

Zulmettiler ve gidecekler.

672-ret-ankara 24

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TugrulÇınar, 8 dakika önce yazdı:

Merhaba. Burayı twitter’dan takip ediyorum. İlk defa foruma yazıyorum. 692 KHK ile ihraç araştırma görevlisiydim. Az önce YÖK’ten arandım. İade olduğum söylendi. Telefondaki kadın herhangi bir açıklama yapmadı. Sadece mail adresimi istedi ve bana bir form göndereceğini, gönderen mail adresine formun doldurulup geri gönderilmesini istedi. Ben de hiçbir şey sormadım. Mail adresime formu iki dakika içinde gönderdiler. Formda üç tercih yapmam isteniyor ve tercihlerin gerekçesi isteniyor. Formu doldurup bana gönderen kişiye geri gönderdim.

İfadem alınmadı, göz altı, arama olmadı. Takipsizlik alıp almadığımı bile bilmiyorum. Kriterlerimin ne olduğunu da bilmiyorum. Sadece çok daha önceleri ikamet ettiğim bir ilde dernek üyeliğim olduğuna yönelik dedikodular duymuştum. Hiçbir yerden bu bilgiyi teyit ettiremedim. 

İhraç olduktan sonra iyi bir iş bulmuştum. O zamandan beri burada çalışıyorum. Mülakatımda ihraç olduğumu söylemiştim. Yine de aldılar. Az önce genel müdürüme de iade olduğumu söyledim. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Herkese gönül ferahlığı ve afiyet dilerim.

Hayırlı uğurlu olsun.Darısı bizlerin başına inşallah.

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mehmet sariya albatrosu sorun 6 bin kisinin ismini veriyo gorevinin basinda onceki khk ihrac olup refaransi olup 701 den donenleri sorun

Akp yalakasi 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Duyumlarnan varsayimlarnan sahsi kanatlernen yargilnaiyoruz hic kriter yok 

Onune atilan listeleri atip kabul edersen sucsuz olup caliyorsun hangi adalet hangi komisyon dan bahsediyorlar

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
söpçü, Bir saat önce yazdı:

"Evet sevgili izleyenler Fetö'nün hedefinde bu sefer de Mehmet Sarı vardı" tarzı haberi görmek istemem. Bırak Allah'ından bulsun!

O da diyor ki " Eger Allah insanlardan bazılarını diger bazılarıyla defetmeseydi ......"  şeklinde bildiriyor. Yani bırak arkadaş ağzını burnunu kırsın. Gene Allahından bulmuş olur.

Sendika ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu albatros devletini seviyorduda neden 17 25 oncesinde bu listeleri vermedi bildiklerini niye anlatmadi guc onlardaydi buda isini hersey yaptiriyordu onceden zemin olusturuldu 15 temmuz olunca dugmeye basildi fislemeler 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hakanbey, 3 saat önce yazdı:

Müsadenizle birkaç bişey yazmak istiyorum.

öncelikle şunu bir hatırlyalım. FETÖ bir istihbarat ve kripto terör örgütü. Mağdur sayısının bu kadar çok olmasının sebebi de bu. Çünkü öyle bir terörist grubu düşünün ki devleti içten fethetsin. Adamlar sırf kendi komutanlarını başa getirmek için ergenekon kumpasını yaptılar. Bu böyle basit bişey değil arkadaşlar. Adamlar o kadar yerleşmişlerdi ki devlete, istedikleri insanları tutuklayıp istediklerini salabiliyorlardı. 

Peki biz mağdurların suçu ne? direk hükümeti suçlamayı doğru bulmuyorum ben, bu terör örgütü kanser gibi öyle yayılmış ki, iyi insanları bile itham altında bıraktı. 

Peki hükümet nerde yanlış yaptı? Hükümet yaşla kuruyu öyle bir karıştırdı ki, yanan yaşların gözyaşını bile göremedi. Çünkü alınan tüm kararlar korkuyla ve panik halinde alındı.

Bildiğiniz gibi her darbeden sonra ihraçlar oluyor lakin aslolan bu ihraçların, aklanmış olanlarının en kısa sürede geri dönmesi. Yanlıs anlamayın, bir çok insan haksız yere de ceza aldı ama ben inanıyorum ki ilerde, üst mahkemelerden emsal teşkil eden kararlar bu yanlışları da düzeltecektir.

Giden bizim hayatımız oluyor, hayallerimiz oluyor. Bu bir gerçek. Ümit etmekten başka çaremiz yok. Çünkü eninde sonunda içinde az da olsa vicdan kırıntısı kalan  hükümetteki insanların bu mağduriyetleri telafi edemesede düzelteceğine inaniyorum.

Şuan yapacağımız tek şey, kışı beklemek, yaz çıkarsa baktımıza

Sadece benim varsayımım. Böyle düşünüyorum. 

Bizim ülkemizde olanın benzeri bir darbe girişimi

1) Avrupa ülkelerinden birisinde olsaydı, bürokrasiye ve orduya kendi elleriyle yerleştirdikleri(Muhalefetin; Kadrolaşıyorlar, Yerleşiyorlar uyarılarına rağmen) insanlar darbe girişiminde bulunduğundan dolayı. Sorumlu bütün Başbakan, Bakan ve Siyasiler istifa eder- süreci tarafsız olarak yürütüp, ülkeye yapılan bu ihanetin sorumlularını bulup, cezalandıracak olanlara destek olurdu. 

2) Asya ülkelerinden bazılarında harakiri yaparlardı.( Tasvip edilecek bir durum değil tabi.) Hayatta kalıp doğru ve dürüst olarak süreci çözmeye çalışan gruba destek olmak daha makul.

3) Bazı ülkelerde de. Çocukların oyun oynarlarken kırdıkları yada zarar verdikleri bir şey için, büyükler gelince azar-dayak korkusuyla suçu atabilecekleri en zayıf çocuk üzerine atıp, işten sıyrılmak için...... Bir suçlu bulunur ve senaryo hazırlanıp ALLAH cc. dan af dilenir.

malum örgüt memlekete 1 günde gelmedi. Malum örgütün eline bütün yetkiyi Bankasya'ya 1000 TL yatıran, Sendikaya üye olan, Okula çocuk gönderen Vs.Vs. vermedi. Dini duygularla sohbetine giden memur, esnaf, işçi de vermedi. Çaycı da vermedi. Kim nasıl karıştırmış ki böyle, bırak darbeyi, dünyadan bihaber yaşlılar bile gözaltına alındı ve tutuklandı yerine göre. 

1. ve 2. seçenekteki ülkelerde karıştırmazlar, sorumluluk alırlardı. Karıştırdıklarının da gerçekten ikna edici bir nedeni olurdu.

Kişisel görüşümdür dediğim gibi. Herkesin görüşü kendine özeldir.

Teşekkürler.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...