İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk

@mmm dedikleriniz de haklısınız, ama bu kadar mağduriyet oluşturmayı kasten yaptıklarına inanamıyorum yada inanmak istemiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Mesele şahsi,

Devlet refleksi falan hikaye...

Daha yazdırmayın bana...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Akşamki yayının ilgili kısmı;

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Allahım bana bu mehmet sarıyı denk getirde, ağzını burnunu kırayım.

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

"Evet sevgili izleyenler Fetö'nün hedefinde bu sefer de Mehmet Sarı vardı" tarzı haberi görmek istemem. Bırak Allah'ından bulsun!

Mehmet Emin Eser, 8 dakika önce yazdı:

Allahım bana bu mehmet sarıyı denk getirde, ağzını burnunu kırayım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

???

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hakanbey, 2 saat önce yazdı:

Müsadenizle birkaç bişey yazmak istiyorum.

öncelikle şunu bir hatırlyalım. FETÖ bir istihbarat ve kripto terör örgütü. Mağdur sayısının bu kadar çok olmasının sebebi de bu. Çünkü öyle bir terörist grubu düşünün ki devleti içten fethetsin. Adamlar sırf kendi komutanlarını başa getirmek için ergenekon kumpasını yaptılar. Bu böyle basit bişey değil arkadaşlar. Adamlar o kadar yerleşmişlerdi ki devlete, istedikleri insanları tutuklayıp istediklerini salabiliyorlardı. 

Peki biz mağdurların suçu ne? direk hükümeti suçlamayı doğru bulmuyorum ben, bu terör örgütü kanser gibi öyle yayılmış ki, iyi insanları bile itham altında bıraktı. 

Peki hükümet nerde yanlış yaptı? Hükümet yaşla kuruyu öyle bir karıştırdı ki, yanan yaşların gözyaşını bile göremedi. Çünkü alınan tüm kararlar korkuyla ve panik halinde alındı.

Bildiğiniz gibi her darbeden sonra ihraçlar oluyor lakin aslolan bu ihraçların, aklanmış olanlarının en kısa sürede geri dönmesi. Yanlıs anlamayın, bir çok insan haksız yere de ceza aldı ama ben inanıyorum ki ilerde, üst mahkemelerden emsal teşkil eden kararlar bu yanlışları da düzeltecektir.

Giden bizim hayatımız oluyor, hayallerimiz oluyor. Bu bir gerçek. Ümit etmekten başka çaremiz yok. Çünkü eninde sonunda içinde az da olsa vicdan kırıntısı kalan  hükümetteki insanların bu mağduriyetleri telafi edemesede düzelteceğine inaniyorum.

Şuan yapacağımız tek şey, kışı beklemek, yaz çıkarsa baktımıza

kişisel görüşünüzü yazmışsınız. Ancak yazdığınız bazı hususlara kesinlikle size katılmadığımı belirtmek isterim. Yaşla kuru öyle bir karıştırıldı ki  demişsiniz ! O kadar derinlere inmeye gerek yok. Herkesin konuştuğu, herkesin gözünün önünde olan Fettah Tamince meselesi. Gazeteye abone olanlar ceza alırken, gazetenin sahibi ceza almayı bırak, her davasından beraat alıyor, devlet içerisinde Turizm Kalkınma Ajansında görev veriliyor. Gazete aboneleri cezalandırılırken, gazetenin sahibi mükafatlandırılıyor. Şu an bunları yazarken ellerim titremeye başladı. Bunun gibi kamuoyu önünde o kadar çok örnek var ki. Şu an bu örnekleri burada saymaya gerek yok.

Giden sadece bizim hayatımız hayallerimiz ! Sadece bizim mi? ihraç edildiğimde 13 yaşında olan oğlumu ne yaptıysam ne kadar zorladıysam 3 ay markete götüremedim. Ailemize masraf olmasın diye biz ne yaparsak ne dersek diyelim, bizi dinlemedi ve çocuk kendince tasarruf yapmaya başladı. Onun gözünden akan yaşlar her daim puslu bir resim gibi gözümün önünde duruyor.

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
realist83, Bir saat önce yazdı:

Mesele şahsi,

Devlet refleksi falan hikaye...

Daha yazdırmayın bana...

+1 ekleyelim.

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

DPÜ den  bir Ogr.Grv. iadesi var.

Kurum aranmis olumlu gorus 2 hafta once verilmis.

Bugun iade telefonu almis YOK ten, hayirli olsun.

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Missisipi06, 8 saat önce yazdı:

Herkese günaydın. Gecen hafta komisyondan aldığım ret kararı sonrasi bugün 3. durusmama mükemmel bir moralle gireceğim ? Sonucunu yazarım...

3.duruşmada bitti arkadaşlar. Aralık ayına ertelendi ?

701 KHK- RET - Idari Dava Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...