İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk
hakanbey, 22 dakika önce yazdı:

Peki hükümet nerde yanlış yaptı? Hükümet yaşla kuruyu öyle bir karıştırdı ki, yanan yaşların gözyaşını bile göremedi. Çünkü alınan tüm kararlar korkuyla ve panik halinde alındı.

............

...........

Şuan yapacağımız tek şey, kışı beklemek, yaz çıkarsa baktımıza

Hükümet yanlışa 15 temmuz sonrası,yaşla-kuruyu karıştırarak başlamadı. Kaldı ki bu hata olarak değil kasıtlı yapıldı. Fişlemeler için geniş zamanları vardı. Planlı çalıştılar. 

Öyle beklemek filan yok

Herkes Ankara'ya

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Arkadaşlar.

Bugün uzaktan bir akrabamla görüştüm kendisi üst düzey bürokrat. Bana dediği yargı reformunda bir yasa olacak ve mahkemede aklananlar geri dönebilecek. Ben genel olarak süreçle alakalı bilgisi olmadığını farkettim. Pek etkilenmedim. Çünkü bakanlar ve milletvekillerinin bir halt bilmediği süreçte onun sözlerine ne kadar itimat edilir bilemiyorum. 

Yine yazayım dedim burada dursun umarım rüzgar bizim tarafa daha kuvvetli eser.

Bu arada bu  benim ilk duyumum ?.

677-YÖK İDARİ PERSONEL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hakanbey, 24 dakika önce yazdı:

Müsadenizle birkaç bişey yazmak istiyorum.

öncelikle şunu bir hatırlyalım. FETÖ bir istihbarat ve kripto terör örgütü. Mağdur sayısının bu kadar çok olmasının sebebi de bu. Çünkü öyle bir terörist grubu düşünün ki devleti içten fethetsin. Adamlar sırf kendi komutanlarını başa getirmek için ergenekon kumpasını yaptılar. Bu böyle basit bişey değil arkadaşlar. Adamlar o kadar yerleşmişlerdi ki devlete, istedikleri insanları tutuklayıp istediklerini salabiliyorlardı. 

Peki biz mağdurların suçu ne? direk hükümeti suçlamayı doğru bulmuyorum ben, bu terör örgütü kanser gibi öyle yayılmış ki, iyi insanları bile itham altında bıraktı. 

Peki hükümet nerde yanlış yaptı? Hükümet yaşla kuruyu öyle bir karıştırdı ki, yanan yaşların gözyaşını bile göremedi. Çünkü alınan tüm kararlar korkuyla ve panik halinde alındı.

Bildiğiniz gibi her darbeden sonra ihraçlar oluyor lakin aslolan bu ihraçların, aklanmış olanlarının en kısa sürede geri dönmesi. Yanlıs anlamayın, bir çok insan haksız yere de ceza aldı ama ben inanıyorum ki ilerde, üst mahkemelerden emsal teşkil eden kararlar bu yanlışları da düzeltecektir.

Giden bizim hayatımız oluyor, hayallerimiz oluyor. Bu bir gerçek. Ümit etmekten başka çaremiz yok. Çünkü eninde sonunda içinde az da olsa vicdan kırıntısı kalan  hükümetteki insanların bu mağduriyetleri telafi edemesede düzelteceğine inaniyorum.

kusura bakma ama onlar devletin kurumlarina akp nin destegiyle girdiler.soyleyecek cok sey var da neyse....olan garibana oldu.bizi bu durumlara dusuren fetonun de akp sinin de alllah bin beter etsin

20. İdare mahkesi bekleniyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hakanbey, 1 saat önce yazdı:

selamlar herkese, yeniyim ben. Bir sorum olacaktı, benim adli devam ediyor, hakim bankasyadan bilirkişi raporu istedi. Ne kadar sürede mahkemeye gönderilir, bilginiz var mı?

Benim adlı devam ediyor.50 kişilik bir dosya.13 Haziran'da ki duruşmada banka hesap hareketlerinin istenmesi ve bilirkişiye gönderilmesi diye ara karar vardı.22 Ağustos ta bilirkişi raporu geldi.Eskisi gibi yoğunluk yok.

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bugün o yarın bu, zihniyet aynı kaldıkça sıfatlar değişir, yüklem hep aynı kalır. Bu sebeple bela okumayı bırakıp kendimizi geliştirmeye bakalım. Ülke için ne yapabiliriz? Şahıslar gelir geçer ama bu ülke bizim. Ben ülkeme sahip çıkmak istiyorum!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Fişleme Listeleri 1 yıl önce yapılmış. Bu bilgi kontrollü darbe iddialarını güçlendiriyor. Kamu refleks gösterdi demek salağa yatmaktan başka bir şey değil... 

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
hakanbey, Bir saat önce yazdı:

Müsadenizle birkaç bişey yazmak istiyorum.

öncelikle şunu bir hatırlyalım. FETÖ bir istihbarat ve kripto terör örgütü. Mağdur sayısının bu kadar çok olmasının sebebi de bu. Çünkü öyle bir terörist grubu düşünün ki devleti içten fethetsin. Adamlar sırf kendi komutanlarını başa getirmek için ergenekon kumpasını yaptılar. Bu böyle basit bişey değil arkadaşlar. Adamlar o kadar yerleşmişlerdi ki devlete, istedikleri insanları tutuklayıp istediklerini salabiliyorlardı. 

Peki biz mağdurların suçu ne? direk hükümeti suçlamayı doğru bulmuyorum ben, bu terör örgütü kanser gibi öyle yayılmış ki, iyi insanları bile itham altında bıraktı. 

Bildiğiniz gibi her darbeden sonra ihraçlar oluyor lakin aslolan bu ihraçların, aklanmış olanlarının en kısa sürede geri dönmesi. Yanlıs anlamayın, bir çok insan haksız yere de ceza aldı ama ben inanıyorum ki ilerde, üst mahkemelerden emsal teşkil eden kararlar bu yanlışları da düzeltecektir.

Giden bizim hayatımız oluyor, hayallerimiz oluyor. Bu bir gerçek. Ümit etmekten başka çaremiz yok. Çünkü eninde sonunda içinde az da olsa vicdan kırıntısı kalan  hükümetteki insanların bu mağduriyetleri telafi edemesede düzelteceğine inaniyorum.

Siz doğrudan hükümeti suçlamayı doğru bulmuyor olabilirsiniz ama gerçek şu ki bütün bu olayların tek ve gerçek sorumlusu onlar. Zamanında alınan MGK kararlarına uymayanlar, polis otolarına hizmet aracı yazdıranlar, bütün kriptoları bir yerlere yerleştirme işlemlerini kim yaptı? Büyümek amacıyla aynı menzile giden ekipleriz derken, kendine cemaat adını veren bu soytarılara kim hangi kapıları açtı? Böyle şeyler okuduğumdan sinirlerim zıplıyor. Kusuruma bakmayın. Şunu unutmayın unutturmayın bu devlet bizim, onların değil!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

KHK Çukurova buluşması: "Biz terörist değiliz, kabul etmiyoruz" 

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilenler Adana'da bir araya gelerek 5-6 Ekim’de Ankara’da gerçekleşecek KHK’liler büyük buluşmasına çağrı yaptı.

Eğitim Sen Adana Şubesinde gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamayı Adana KHK Mağdurları Platformundan Münir Korkmaz okudu. Bir araya gelmekteki tek amaçlarının üzerlerindeki izolasyonu işe dönüş taleplerini her zeminde dile getirmek olduğunu ifade eden Korkmaz, “Bu kapsamda, 5-6 Ekim’de Ankara’da gerçekleştireceğimiz KHK’liler büyük buluşmasında sizi de aramızda görmekten büyük bir mutluluk ve onur duyacağız” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİ SUÇLAMASINI KABUL ETMİYORUZ”

Korkmaz, “Birçoğumuz hakkında hiçbir soruşturma yok, soruşturması olanlara da takipsizlikle sonuçlanarak beraat kararları verilmiştir” dedi. Terör örgütü üyeliği suçlamasını asla kabul etmediklerini dile getiren Korkmaz, “Hukukun askıya alındığı, kamu gücü kullanılarak geniş çaplı baskı, şiddet ve hak ihlallerinin yaşatıldığı bu tür ortamlarda, toplumun tüm kesimlerinin zarar gördüğü aşikardır” dedi.

“60’A YAKIN KHK MAĞDURU İNTİHAR ETTİ”

Adana Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde sözleşmeli öğretim üyeliği yaparken barış imzacısı olduğu için sözleşmesinin iptal edilmesinin ardından üniversite kapıları yüzüne kapanan ve intihar eden Fatih Mehmet Tıraş’ı da anan Korkmaz, “Sosyal lincin en belirgin örneklerinden birini oluşturan Dr. Tıraş'ın intiharı, KHK'lileri ‘medeni ölü’den gerçek ölüme sürüklemenin cisimleşmiş şekli olarak kayıtlara geçmiştir. Haksız ve hukuksuz biçimde işten çıkarılan 60’a yakın KHK mağdurunun, intihar ederek hayatlarına son verdiği belirtilmektedir. KHK mağdurlarının arasında kanser gibi ölümcül hastalıklar, ehil olunmayan mesleklerdeki iş kazası ölümleri, aile içi sıkıntılardan doğan boşanmalar ve psikolojik problemlerin önü alınamaz şekilde arttı” dedi.

Abone olmayı, paylaşmayı, retwit etmeyi unutmayın. Videonuzu gönderin, montajlayıp yayınlayalım.

KHK TV

Youtube adresimiz:  https://www.youtube.com/channel/UCuVsfLTddZhecI9kGVA9jpA?view_as=subscriber

Twitter adresimiz:   @khktelevizyonu

E-Mail adresimiz:    khktelevizyonu@gmail.com

Destekleriniz için: 

Patreon:  http://patreon.com/khktv

Kreosus:  http://kreosus.com/KHKTV

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yüksek İstişare Kurulu toplanmış. Arınç efendi şu medyada söylediklerini bakalım elemana söyleyecek mi.

672- Kraker yok- KYOK (2 adet)- Akademisyen-  Komisyon durum: Beklenmedik şekilde RET. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...