İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk
şefidari, 9 saat önce yazdı:

Arkadaşlar  Karabulutu hala otorite olarak görenler var. 

Hagb alanlarla ilgili 'Evet, onlarda kapsamda dedikten kısa bir süre sonra'  söylediğini unutup ''Habg alanlar dahil değil daha sonra değerlendirilecek'' diye yaman bir çelişki ortaya koyduğu anda ne olduğu ortaya çıkmıştı benim gözümde.

Çelişki ya yalandan ya da yanlıştan kaynaklanır. Böyle bir konuda yanlış yapılma olasılığı olmadığına göre -imla hatası, klavye sürçmesi vs. olma ihtimali yok- geriye tek şık kalıyor maalesef. 

duyum getiren bir kisiye sen yalancisin diyerek hedef tahtasina koymak ne zaman beri durum tespiti oluyor. aslinda ben yeni uye olanlara dikkat edin proveke amacli gelenler olabilir diyerek durum tespiti yapmistim. hakaretvari cumlelerini aynen iade ediyorum. karsilikli atismaya girip forumun havasini kacirmak da istemiyorum. son cumlelerinde soyledigin gibiysen provakotor degilsin. bu nedenle sozlerimi bosuna ustune alinmissin. hadi kardesim Allah yolunu acik etsin. daha fazla muhatap olmayacagim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karabulut tan Allah razı olsun. Duyum getiriyor devamlı. Lütfen duyum getirenlere çamur atmayın 

690

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Durusma gunune kadar yetistirlrler

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kim, 41 dakika önce yazdı:

Vay be kritere göre savcı bellemişler arkadaş daha neler görecek bu gözler. Yok sendika savcısı yok banka savcısı... falan.

Bu bilgi kesin mi? Yani Çağlayanda her kriterin ayrı savcısı mı var? Bence bana o yüzden soruşturma açılmıyor. Bildiğim bir kriterim yok bu yüzden de soruşturmam yok yanlış mı yorumluyorum acaba?

Telefonla arıyorum önceden bir şekilde bilgi alıyordum soruşturma yok diyorlardı. Artık telefonda cevap veremeyiz diyorlar. İstanbul dan taşındım ve hiç de gidesim yok...

Şu pasaport işi iyi oldu, artık soruşturma var mı yok mu öğrenmiş oluruz...

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhaba arkadaşlar;

692 ile beraber kendini boşlukta bulanlardan biriyim.İlk zamanlarda psikolojik olarak çökmüş bir haldeydim.Gerçi şuan bile çok iyi seviyedeyim diyemem.Lakin birilerini suçlamakla bir sonuç elde edemediğimi gördüm.Ki ben en yakınımın kullandığı hat yüzünden bu duruma düşmüştüm.Güven olarak zaten bir kabuğa sahip olan ben artık tamamen kabuğuma çekilmiş haldeyim.24 yaşına bastım ve önümde uzun bir yol var.Ben hakkım olanı birçoğumuz gibi zamanı geldiğinde alacağımı biliyorum.3 yıla yakın süreçte kendimle yüzleştim ve kendime vakit ayırdım.3 yıl bana 2 dil, kayıp 25 kilo :) amatör tiyatroculuk gibi kazanımlar sağladı.Sağlıkçı idim,  kısa süreli hepimizin bildiği avm lerdeki bir teknoloji marketinde çalıştım.Ardından Barista olarak çalıştım. Ve şimdi ise bir sigorta acentesinde muhasebe departmanındayım.Geçtiğimiz cumartesi de sigorta  teknik elemanı olabilmek için yapılan sınava girdim.Hedefim elbette kendi sektörümde ilerlemek.Bunun içinde 3,90 ile bitirdiğim fizyoterapi teknikerliğini bu yıl dgs veya yks ile 4 yıllığa tamamlıcam.Bir yandan ona hazırlanıyorum.Bunları anlatmak istedim.Sizlerde yapın birşeylerle uğraşın.Yoksa vakit geçmiyor.İnsan kendini sürekli tartışma programlarına bakarken twitterde bazı hesapları takip edip stalklarken buluyor.Umut kırıntısı arıyor.:) Ben apolitik bir genç olark az çok anladığım artık rüzgar lehimizde fakat zamanı var diye düşünüyorum.Hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Kim Kriter kelimem yanlış anlaşılmış, o an aklıma öyle geldi öyle yazdım, anlatmak istediğim ön bürolar, soruşturma bürosu, terör bürosu, savcılık, mahkemeler, dosyan nerdeyse yada hangi aşamadaysa ona göre bağlanıyorsun, yanlış anlaşılma olmasın, savcıdaysa savcıya mahkeme aşamasındaysa ilgili mahkemeye, anlatmak istediğim buydu

Burak

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Karabulut CAN'dır. 

686 KHK incele(me)me devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Müsadenizle birkaç bişey yazmak istiyorum.

öncelikle şunu bir hatırlyalım. FETÖ bir istihbarat ve kripto terör örgütü. Mağdur sayısının bu kadar çok olmasının sebebi de bu. Çünkü öyle bir terörist grubu düşünün ki devleti içten fethetsin. Adamlar sırf kendi komutanlarını başa getirmek için ergenekon kumpasını yaptılar. Bu böyle basit bişey değil arkadaşlar. Adamlar o kadar yerleşmişlerdi ki devlete, istedikleri insanları tutuklayıp istediklerini salabiliyorlardı. 

Peki biz mağdurların suçu ne? direk hükümeti suçlamayı doğru bulmuyorum ben, bu terör örgütü kanser gibi öyle yayılmış ki, iyi insanları bile itham altında bıraktı. 

Peki hükümet nerde yanlış yaptı? Hükümet yaşla kuruyu öyle bir karıştırdı ki, yanan yaşların gözyaşını bile göremedi. Çünkü alınan tüm kararlar korkuyla ve panik halinde alındı.

Bildiğiniz gibi her darbeden sonra ihraçlar oluyor lakin aslolan bu ihraçların, aklanmış olanlarının en kısa sürede geri dönmesi. Yanlıs anlamayın, bir çok insan haksız yere de ceza aldı ama ben inanıyorum ki ilerde, üst mahkemelerden emsal teşkil eden kararlar bu yanlışları da düzeltecektir.

Giden bizim hayatımız oluyor, hayallerimiz oluyor. Bu bir gerçek. Ümit etmekten başka çaremiz yok. Çünkü eninde sonunda içinde az da olsa vicdan kırıntısı kalan  hükümetteki insanların bu mağduriyetleri telafi edemesede düzelteceğine inaniyorum.

Şuan yapacağımız tek şey, kışı beklemek, yaz çıkarsa baktımıza

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hakanbey, 8 dakika önce yazdı:

Müsadenizle birkaç bişey yazmak istiyorum.

öncelikle şunu bir hatırlyalım. FETÖ bir istihbarat ve kripto terör örgütü. Mağdur sayısının bu kadar çok olmasının sebebi de bu. Çünkü öyle bir terörist grubu düşünün ki devleti içten fethetsin. Adamlar sırf kendi komutanlarını başa getirmek için ergenekon kumpasını yaptılar. Bu böyle basit bişey değil arkadaşlar. Adamlar o kadar yerleşmişlerdi ki devlete, istedikleri insanları tutuklayıp istediklerini salabiliyorlardı. 

Peki biz mağdurların suçu ne? direk hükümeti suçlamayı doğru bulmuyorum ben, bu terör örgütü kanser gibi öyle yayılmış ki, iyi insanları bile itham altında bıraktı. 

Peki hükümet nerde yanlış yaptı? Hükümet yaşla kuruyu öyle bir karıştırdı ki, yanan yaşların gözyaşını bile göremedi. Çünkü alınan tüm kararlar korkuyla ve panik halinde alındı.

Bildiğiniz gibi her darbeden sonra ihraçlar oluyor lakin aslolan bu ihraçların, aklanmış olanlarının en kısa sürede geri dönmesi. Yanlıs anlamayın, bir çok insan haksız yere de ceza aldı ama ben inanıyorum ki ilerde, üst mahkemelerden emsal teşkil eden kararlar bu yanlışları da düzeltecektir.

Giden bizim hayatımız oluyor, hayallerimiz oluyor. Bu bir gerçek. Ümit etmekten başka çaremiz yok. Çünkü eninde sonunda içinde az da olsa vicdan kırıntısı kalan  hükümetteki insanların bu mağduriyetleri telafi edemesede düzelteceğine inaniyorum.

Şuan yapacağımız tek şey, kışı beklemek, yaz çıkarsa baktımıza

Peki hukümet kendi içerisindeki yuzbinlerce fetöcüye neden işlem yapmadi.. onlar aldatıldılar demi... Hiç kusura bakma kardeşim zerre kadar sana katılmıyorum... Bu işlerin tek sorumlusu Hükümet ve arkasındaki derin güçtür...Bizi perişan ettiler birde teşekkürmü edelim.. 3 yılı aştı kuru ile yaşı ayırmak bu kadar zormu.. Hakkım zehir zıkkım olsun bu işi yapanlardan... 

679 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...