İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Hep beraber toplanıp dertleşmemize izin vermeyenler mi bizi toplu iade edecek

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Artik bu foruma yazmayacagim hepiniz kafayi yemissiniz. En ufak seyde insanlarin morelini bozuyorsunuz. Khk bulusmasini onlemelerinin altinda baska sebepte olabilir neden hemen iade etmezler moduna giriyorsunuz. Ben buraya yaziyorum bir calisma var adim kadar eminim ve cok yakin zamanda iade olacagiz nokta...

701 KHK-Zabit Katibi-Albatros-Takipsizlik-Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar metni iyi okuyalım.

Çankaya İlçesi Yılmaz Güney Salonunda ki toplantı yasak ?

Ge-li-yo-ruz!

EE3hkU.jpg

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
barvas, 56 dakika önce yazdı:

Green Card'la ilgili soru soranlar için biraz bilgi vereyim. Bu konuda epeyce tecrübeliyim. Şu an konuştuklarımızı 2017 Ekim'inde de düşünerek Green Card'a başvurmuştum. Bu arada bu seneye kadar başvuruda pasaport bilgisi istenmiyordu, ilk kez bu sene istemeye başladılar. Mayıs 2018'de sonuçlar açıklandı ve bana Green Card çıktı (Bu kötü günlerde %1'lik bir şans yüzüme güldü diye çok sevinmiştim) 30 Eylül 2019'a kadar mülakata gidip göçmen vizemi almam gerekiyordu. Mülakat ve vize için de tabii ki pasaport gerekli. Ben de nasıl olsa daha 1.5 sene var önümde, o zamana kadar pasaport sorunu çözülür diyordum. Maalesef pasaport sorunu çözülmedi. Büyülkelçilikle sürem çok azalınca defalarca kez görüştüm. Haksızlığa uğradığımı belgeleriyle anlattım. Hoş anlatmama da gerek yok, herkes zaten biliyor olanları. Hatta süre iyice daralınca Ankara'ya görüşmeye gittim. Pasaport istisnası istedim. Ama maalesef hep söyledikleri prosedürlerimize göre vizeyi basabilmemiz için min. 8 ay geçerli bir pasaport getirmeniz gerekiyor diye kabul etmediler. 4 gün önce de 2019 Green Card talihlileri için resmi süre dolduğundan maalesef bu hakkımı resmen kaybetmiş oldum. Nasip, yapacak birşey yok.

Bu yıl için soru soranlar için:

Evet bu yıl geçerli bir pasaport olmadan başvuruyu da kabul etmiyorlar. Eğer elinizde daha önce aldığınız ve süresi dolmamış pasaportunuz varsa tabii ki başvuru yapabilirsiniz. Çıkarsa da 30 Eylül 2021'e kadar mülakata gidip gçömen vize alma hakkınız var. O zamana kadar da pasaportunuzun gerçerliliği dolar ve yenisini alamazsanız benim gibi hakkınızı kaybedersiniz. Bu arada başvuru için birsürü para isteyenlere sakın kanmayın. Bavurabilme şartlarını sağlıyorsanız başvurunuzu kendiniz 15dk içinde online olarak yapabilirsiniz. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

Not: Daha detaylı soruları olanları da cevaplayabilirim.

Barvar kardeşim.

Benimde eşim ihraç ama takipsizlik aldı komisyonu bekliyor. Bende özelde çalışıyorum.2013 te aldığım pasaportum var ve 2023 e kdr süresi var. Vize başvurusu yapıyorum yurt dışına gitmek için 1-2 gün gidip gelicem işim gereği. Eşimden dolayı sıkıntı yaşar mıyım?  

Khklı868

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fırıncı14, 6 dakika önce yazdı:

Barvar kardeşim.

Benimde eşim ihraç ama takipsizlik aldı komisyonu bekliyor. Bende özelde çalışıyorum.2013 te aldığım pasaportum var ve 2023 e kdr süresi var. Vize başvurusu yapıyorum yurt dışına gitmek için 1-2 gün gidip gelicem işim gereği. Eşimden dolayı sıkıntı yaşar mıyım?  

Mesaj atmışsınız, mesaja cevap yazdım.

672 YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Zeus gitti Karabulut'un arkasına yastık falan koyalım rahatça otursun.Gözümüz gibi bakmalıyız.Elimizde bi o kaldı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Üzülen arkadaşlar kral Zeus diye hesap açmayı düşünüyorum 

25 Ekim gibi yazicam bir şeyi 40 defa söyleyince olurmuş 

Ya tutarsa...

675 takipsizlik Adalet Bakanlığı Albatros 4 inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Zeus hazretleri hesabi kapattı. Karabulut da iki gündür yazmıyor. Neredesin Karabulut ses ver!

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ikm2779, 7 dakika önce yazdı:

Zeus hazretleri hesabi kapattı. Karabulut da iki gündür yazmıyor. Neredesin Karabulut ses ver!

Zeus'un hesabı AÇIK...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ikm2779, 7 dakika önce yazdı:

elma veya armut diyelim mi ?

Daha önce bende yazmıştım. yok çalışma var, yok iyi yönlü gelişmeler var, yok tv.lerde konuşuluyor artık gizlenemiyor vs. bunların hiçbirine inanmadığımı söylemiştim. O söylentilerin hepsinin öncelikle Ankara buluşmasının engellenmesi, insanların içine bak birşeyler yapılıyor diye düşünce bırakmak amacıyla yapıldığını, tv.lerdeki khk.lı programlarının bilinçli olarak yapıldığına / yaptırıldığına inananlardanım.

Allah aşkına şimdi biri de çıkıpda olumsuzu empoze etme demesin. Benim düşünce dünyamda bu şekilde. İllaki birilerinin duymak istediği gibi kendimce olmadığına inandığım olumlu şeyleri bir hayal gibi yazamam.

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...