İçeriği gör

Önerilen Yorum

Libertatores, 2 saat önce yazdı:

Herkese merhabalar ;

İdare mahkemesinde yaklaşık 20 gün önce duruşmam yapıldı, ceza kesinleşmeden meslekten ihraç yapılamaması ıle ılgili emsal kararları 1 hafta sonra ek beyan olarak gönderdik. Dosya ile ilgili belki bilgi alırım veya hakimlerle görüşebilirim düşüncesiyle(bir umut ) bir kaç gün önce  adliyeye gittim .Ancak hakimlerle zaten görüşemedim ilgili kalem ise duruşmadan sonra dosyanın heyete cıkıp karar verdiği ancak onaylanmasının ne kadar süreceği konusunda net bir gün ve tarihin olmadığını söylediler .

Duruşmada herhangi bir belge vermedim avukatım sözlü olarak emsal kararlarının olduğunu ben ise içimi döktüm.1 hafta sonra gönderdiğimiz ek beyanlar dikkate alınmayacak mı karar verildiğine göre alınmayacak sanırım bilmiyor ve anlayamıyorum bir de onay süreci ne kadar sürüyor yorumlarda okuyorum 1 ay veya uzun süreler söyleyenler var bilgilerinizi yorumlarınızı bekliyorum .

Genellikle duruşmadan 1 hafta sonra karar veriyorlar ve bu tarih UYAP' ta karar tarihi olarak gözüküyor.Ancak karar yazım aşaması genellikle 1 ay sürüyor. Daha önceden de okumuşsunuzdur ama tekrar belirteyim istedim: Siz duruşmaya gelmeden önce kafalarında verecekleri karar zaten belli. Bu duruşma mevzusu biraz formalite icabı oluyor yada istediğimizden yapılıyor. Dediğiniz gibi içimizi dökmek için. Umarım bu pazar günü ülkemizin ve bizlerin kaderi değişir. Tüm haksızlıkların son bulması dileğiyle.

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın@The Oracle cok teşekkür ederim. Su an görünürde bir şey yok kanaatimce de bir ümidim de yok yaşadıklarımızdan dolayı pek umudumuz kalmadı dediğiniz gibi belki seçimlerden sonra adil yargılama olursa belki bir ihtimal olabilir. Ancak her ne olursa olsun mücadeleye devam edeceğim.

1-Tanık beyanı - Ceza verilmesi-Yargıtay

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, 

Ben idare mahk red almıştım. Dosyam şu an bölge idare'de. Adres değişikliğim olmuştu. Sanırım dilekçe ile bu durumu bildirmem gerekiyor. Daha önce bu tarz bir dilekçe ile başvuru yapan arkadaş var mı acaba? Varsa dilekçe örneğini paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler. 

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 07.06.2023 - 10:36 yazdı:

Merhabalar, 

Ben idare mahk red almıştım. Dosyam şu an bölge idare'de. Adres değişikliğim olmuştu. Sanırım dilekçe ile bu durumu bildirmem gerekiyor. Daha önce bu tarz bir dilekçe ile başvuru yapan arkadaş var mı acaba? Varsa dilekçe örneğini paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler. 

Sayın@aylin yağmur,

Özel bir formatı yok.

...... idare mahkemesi başkanlığına

mahkemeniz nezdinde E:..... ile görülmekte olan davayla ilgili olarak; yerleşim yeri ve iletişim adresim dava dosyasında ........... olarak görünmektedir. .... tarihi itibariyle söz konusu adresten taşındım. Güncel adresim ........ olup MERNİS kayıtlarında da güncellenmiştir. İş bu dilekçem tarihi itibariyle mağduriyetime neden olmamak adına hakkımdaki her türlü yazışmanın güncel olan adresime yapılmasını arz ederim. ..... (tarih)

ad soyad

TC no

güncel iletişim adresi

telefon

eposta

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhabalar. birşey soracaktım benim 28. İdare de davam devam ediyor.durusmasiz istemiştim.ama bir kaç gündür duruşmalı mi isteseydin diye kafam karıştı. Duruşmasız olan davami dilekçe ile duruşmalıya çevirebilir miyim. Böyle bir uygulama var mı. Yada çevirmeli miyim onu da bilmiyorum. Bu konuda fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim. Herkese iyi bayramlar

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

BİM'e istinaf dilekçemi ilk derece mahkemesi üzerinden göndermiştim. Adli tatil sırasında dilekçeler muhatabına nöbetçi mahkemeler üzerinden ulaştırılıyor diye biliyorum. Bu durumda, adli tatilde BİM'e Ankara'dan sunacağım ek beyanın hitabı yine ilk derece mahkemesini de içerecek şekilde aşağıdaki gibi mi olacak, net bilgisi olan var mı? 

ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ X. İDARİ DAVA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

(İletilmek Üzere)

ANKARA X. İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

(Gönderilmek Üzere)

ANKARA NÖBETÇİ İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba, idari dava kararında AİHM sözleşmesine atıflarda bulunuluyor. AİHM MEHMET HASAN ALTAN ve Şahin ALPAY kararlarında resim-2 de belirttiğim ifadelere yer vermiş. Benim anladığım, sözleşmenin askıya alınmasında usul/şekil hatası olduğu, amam buna davacıların itiraz etmediği şeklindedir. Eğer sözleşmeyi askıya almada AİHM açısından bir usul/şekil hatası yapıldığı kabulü varsa bu idari davaya etkisi nasıl olur.

m1j8ndd.jpg

8ln1y9j.jpg

701 KHK ile ihraç, Komisyon RET-Ankesör

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar

Benim 2018 de alınmış bir beraat kararım var buna rağmen ohal komisyonu red vermişti. 22. İdare mahkemesinde ret verdi ve dosya 4 yıldır Ankara'da dava açılalı üç yıl oldu ama gelen giden evrak veya hiçbir ilerleme kıpırdama yok 4 yıl önceki gibi duruyor UYAP tan baktığımızda. Bu durum normal mi? Yapılabilecek birşey var mı? Bu arada MEB de öğretmenim. Cevap verirseniz sevinirim 

672 KHK ret sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@kongul Merhaba, benimde beraat, ardından 22.İdareden red, yaklaşık 26 aydır da dosyam bir üst mahkemede. O gün bugündür milim ilerleme olmadı. En fazla iki yıl içersinde karar veriliyor sanıyordum ama üç yılda sürebiliyormuş demek😔

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...