İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Sevgi, 11 dakika önce yazdı:

Zeus hesabi kapatmis duyum kalmadi galiba

Son kullanma tarihi geçmiştir!

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahusenk, 2 dakika önce yazdı:

Iade olan öğretmenlerim iyi dersler...Ret alan arkadaşlar geçmiş olsun ins.idareden dönersiniz..

Benim gibi bekleyenlere de Allah iadeyi nasip etsin...

Amin inşallah 

701 KHK ihraç banka ve cihan medya ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tecokhk, 6 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar kardeşimin eşi asker 6 ay uzaklaştırma aldı 2 aydır evdeydi .anksörden dolayı iki gün önce sabah lojmana gelip almış polisler ifadeye götürmüşler iki ardışık arama diye biliyorduk biz  .bugün mahkemeye çıktı ve tutuklu yargılanmasına karar verildi ? Kardeşim ev hanımı lojmanda oturuyorlardı lojmandan çıkarma gibi bir durum olurmu bilgisi olan varmı ?

Eğer ihraç olmadıysa lojmandan çıkma zorunluluğu yok, bu konuda sitede emsal karar da vardı yanlış hatırlamıyorsam eğer. Geçmiş olsun bu arada

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ZNFB, 10 dakika önce yazdı:

Peki hocam benim banka var beraat ettim istinafta ama SGK kaydı var . Maç nasıl biter

işte onu bende bilmiyorum ? yeterli karar çıkmadı bu şekilde,

yani aslında mesele şu, komisyon başkanı son açıklamasında mahkemeler sadece terör örgütüne üyelik ve terör örgütüne yardım konularını inceliyor biz ise irtibat iltisak varmı diye bakıyoruz dedi,

burdan şu anlamı çıkartabiliriz, banka konusu terör örgütüne yardım kapsamına girdiği için eğer talimatla hareket varsa adli ceza almak gerekiyor adli ceza alınmamışsa talimatla para yatırma yoktur. dolayısı ile komisyon bu kriteri otomatik olarak elemesi gerekir, yoksa mahkeme kararı ile çelişir,

ama komisyonun bu konuda çelişen kararlar verdiğini çok gördük, o yüzden bişey diyemiyorum, 

mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hakan Karadaş, 22 dakika önce yazdı:

hocam meb için görüşümü söylüyorum ve 2 yıllık gözlemimdir,

tek banka kriteri olupta takipsizlik ve beraat alanlar iade ediliyor fakat beraat alanları istinaf süreci bekleniyor muhtemelen,

bu tezimle çelişen bir karar görmedim henüz, 

soruşturma hiç açılmamış  yada soruşturması devam eden dosyalara komisyon ret veriyor gibi görünüyor. ama tek kriter olupta ret durmadım, bir şekilde adli süreç bekleniyor gibi, bu düşüncelerim meb için tabi,

Hcm istinaf sürecini daha ne zamana kadar beklicekler istinaf 6-7 ay sürer komisyon dükkanı kapatır heralde o zamana kadar. Bence 672 li arkadaşlar gibi bekletip bekletip birden karar verecekler 

686 Khk-Banka - İstinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Pazin, 22 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar selam bu sayfayı en baştan beri takip etsemde faal değildim beni başvuruyorumcular tanır ben Okder.. 675 khk ile zonguldaktan ihraç bir akademisyendim. Bugün bende sistemde iade haberimi gördüm paylaşmak istedim. Henüz yök aramadı bakalım. Durumum şudur benim 2014 banka vardı ama üniversite bunların dershanesinde çalıştığımı da iddia etmiş birde, fakat ben daha önce fetöye bağlı bir dershane de çalışmadığımı bakanlıktan aldığım hizmet çizelgesi ile kanıtlamıştım.üniveristeyede komisyonada sunmuştum Ayrıca banka hesabı maaş hesabımdı. O maaşı aldığım kurum hala faal. Bankaya 2014 haziranda 25milyar yatırmış temmuzda geri çekmiştim. Aynı dönemde diğer bankalardaki tüm işlerimi komisyona vermiştim. Eşimin diğer bankalardaki hesap hareketlerinide. Tabi birde rektörü şikayet ettiğim cemaatçileri alıyor diye cimere yazdıpım 2013 ve 2014 yazılarım vardı. Kurum görüşü muhtemelen olumsuzdur ama rektörle husumetimizden dolayı lehime karar verilmiştir kesin. 1 yıl önce aldığım kyok kararımda mevcuttu. İade olanları tebrik ederim red alan arkadaşlara iadelerini hızlandıracak bir süreç yaşamalarını temenni ederim. Burada eski dostlar iade oldukça gıyaben seviniyordum darısı bana oldu tüm bekleyenlere de olsun. Bu arada bu sıralar çok yök kararı duyabiliriz bilginize.. 

Hocam hayırlı olsun. En son ne zaman bakmıştınız? 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar 677 khk 

Kurum TRT 

hiçbir kriter yok

Kurum görüşü olumlu

Bugün iade oldum

Darısı bekleyenlere 

677-KYOK 2018-kriter yok komisyon kabul 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, 47 dakika önce yazdı:

Banka 2014 sonrası olduğu için sikintiydi benim

Bizim dosya 22 idare mahkemesi ne düştü .idare mahkemesinde banka için bilir kişi raporu istermi bilginiz varmı 

701 KHK ihraç banka ve cihan medya ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ZNFB, 29 dakika önce yazdı:

Aynı durumdayız hocam 

Hocam bizi bekletiyorlar ama bence istinaf süreci bitmeden karar vericekler. Bekletiyorlar demekki direk ret vermwyi düşünmüyorlar.  Umutluyuz inş 

686 Khk-Banka - İstinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eylül hocam selamlar. Teşekür eserim darısı başınıza. En son cuma bakmıştım inceleniyor yazıyordu. Bugun öğleden sonra buradaki iadelerden sonra umutla kontrol ettim.. 

675, akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...