İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Hastanede ultrason sırası beklerken yine tek tek okudum. Safra keseme baktirmaya karar verdim ısrarlar sonucu☺️ Rabbim kimseyi hastanelere düşürmesin? Kabul kararı görmek bizlere de nasip olur inşallah. Küçük oğlum istediği oyuncağı almam için her gece dua ediyor hepinize?

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Qwerty, 22.12.2019 - 20:32 yazdı:

Normalleşmesi bu ibareyi duymaktan daha da acı lâkin mağdurlar susmuyor (en azından büyük çoğunluğu) benim şahsi görüşüm mağdurlar susuyor değil; mağdurlar konuşturulmuyor, demokrasiye, adalete ve eşitliğe bir de bu pencereden bakın şayet görebilirseniz.. 

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nanelimon hayırlı uğurlu olsun kararı bugün mü gördünüz

672 kah meb , adli işlem beraat 18 ay sendika 2015 istifa edilmiş dernek var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydınar askeri personelim red vermişler dün baktım canım çok sıkkın ne yapacağımı bilemiyorum suçsuzluğumuz elbet birgün analsılacak ama idari mahkemesi....vb durumlar için çerkezkoy veya istanbulda uygun fiyata mahkemeleri takip edecek birisi varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim mahkeme evresi bitti zaten sadece idari yönden destek çıkacak avukata ihtiyacım var ama gerçekten ilgilenecek destek çıkacak biridi olursa sevinirim

Istanbul veya çerkezkoy,çorlu olabilir avukat

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydınlar

Özellikle sayın @Aklima@Muhreç Hakime ve yorum yapabilecek diğer arkadaşlar cevaplaya bilirlerse mutlu olurum. Özel okul çalışanı olarak çalışma ruhsatim iptal edilmişti. İl milli eğitim komisyonuna başvurmuştum. Buradan olumlu bir cevap alamayınca Danıştay'a başvurdum.Bana en son Danıştay başsavcılığı ndan savcı düşüncesi geldi. Buraya kadar benimle aynı durumda olan bir arkadaşımla aynı şekilde düşünce yazılarımiz geldi.Ben bu vakte kadar adli idari bir soruşturma geçirmedim.Yanliz diğer arkadaşımın mahkemesi oldu ve beraat aldı.Bu arkadaşıma Danıştay savcısı aynen şu açıklamalarda bulunmuş.

"...kurumda görev yapan davacının, çalışma izninin iptaline karar verilmesinden sonra OHAL Komisyonu nezdinde yaptığı başvurunun Komisyonca değerlendirilmesinde göreve iade edilmemesi için somut delil,bilgi-belgenin ayrıca bir sonuca varılmayi gerektirir bir soruşturma olduğunun ortaya konmadigi gibi, aynı suçlama sebebiyle hakkında açılan davada da beraat ettiği görülen davacının bizzat Fethullahçı Terör Örgütü ile aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olduğu açıkça belirlenmeden alınan davaya konu komisyon kararında hukuka ve mevzuata uyarlik görülmemiştir.

Açıklanan nedenlerle uyuşmazlığa konu genelgenin 3. Maddesinin iptali istemine yönelik davanın reddine, göreve iade isteminin reddine ilişkin ohal komisyonunca tesis edilen işlemin iptaline karar verilmesi gerektiği düşünülmektedir."

Bana yazılan düşünce yazısında ise      "... kurumda görev yapan davacının çalışma izninin iptaline karar verilmesinde, 667 sayılı KHK nin 4. Maddesi ne ve bu düzenleme gereğince hazırlanan genelgenin 3. Maddesi hükmüne aykırılık bulunmamaktadır. Öte yandan davacının görev yaptığı kurum 667 sayılı KHK nin 4. Maddesi uyarınca kapatılmış olduğu gerekçesiyle çalışma izni iptal edilmiş olmakla birlikte, bu güne kadar hakkında bir dava açılmamış olması sonucu göreve iade istemiyle her aşamada yapacağı başvurunun reddi halinde idare mahkemesi nezdinde dava açabileceği kuşkusuz dur. Açıklanan nedenlerle uyuşmazlığa konu genelgenin 3. Maddesi ve buna dayalı olarak tesis edilen bireysel işlemin iptali istemine yönelik davanın reddine karar verilmesi gerektiği düşünülmektedir."

Mahkeme karar aşamasında, sanırım savcı arkadaşın lehine yazmış.Ben bu arada ne yapabilirim, savcının görüşüne cevap yazabilir miyim. Sayfayı meşgul ettiğim için özür dilerim, şimdiden teşekkürler.

Çalışma ruhsatı iptal

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

maşallah maşallah iadeler munzur suyu gibi bol ve bereketli olsun.yılbaşına kadar devam eder inşallah.haq hepimizin yar ve yardımcısı olsun.incelenmeye devam.

675 112 ambulans

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@emirbey hocam inceleniyor beklemedeyim

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

komisyon sayfası yine hata veriyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nanelimon yanlış anladım kusura bakmayın inşaallah bekleyen herkes müjdeli haberi alır

672 kah meb , adli işlem beraat 18 ay sendika 2015 istifa edilmiş dernek var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bütün iade olanlara geçmiş olsun sevindim heyecanlandım.İnşallah bize de sıra gelir.

Neden bu kadar bekledik hiç anlamış değilim.Son çıkan kararlarda uzun dönem sendika görüyorum oda yok nedir bu durum?Allahım nolur bugün iade kararını görelim inşallah artık 

Komisyon dün geceden beri mesaj göndermiyor.Hata veriyor

672 KHK İNCELEMESİ DEVAM EDİYOR KRİTER YOK DİYE BİLİYORUZ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...