İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

iadelere çok sevindim. Hayırlı uğurlu olsun.Hepimize Rabbim nasip etsin inşallah. Tarım orman bakanlığindan ses yok.?

679 okul ve okul taksiti inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Günaydın arkadaşlar 

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@msa , @672'li ingilizceci ve diğer arkadaşlara hayırlı olsun. Çok sevindim. Darısı bizlerin başına

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydınlar,

Gördüğüm kadarıyla bir red ancak pek çok iade var. Red alan forumdaşımıza geçmiş olsun hayırlı olsun. Bizden bir adım öne geçtiniz.

İade olanlara hayırlı olsun. Yaşadıkları hayatlarının en kötü anı olsun, daha kötüsünü umarım görmezler. Ailecek sağlıklı, mutlu bir hayat dilerim. Burada müsadenizle Sayın MSA' ya, almış olduğu sorumluluk ve misyon nedeniyle ayrıca ve tekraren hem teşekkür eder hemde hayırlı olmasını dilerim.

Bu arada forumun görseli, tema ve renk değiştirebilme güncellemesi de dikkatimi çekti. Elinize sağlık.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@672'li ingilizceci @MSA ve diğer iade olan arkadaşlar çok sevindim inanın.Hayırlı olsun darısı bizim gibi garibanlara inşallah ? Allah bidaha göstermesin.

672 KHK İNCELEMESİ DEVAM EDİYOR KRİTER YOK DİYE BİLİYORUZ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@672'li ingilizceci hocam alışmışız sizin espirili konuşmamıza ilk saka sandım geçtim sonra bi arkadaşın iletişimde okudum amann iadeymis ya dedim cok sevindim hocam 

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 10 saat önce yazdı:

İade olanlara hayirli olsun demek o kadar vaka-i adiyeden olmus ki, hic refleks haline gelmemis "dur bi ben de bakiyim" demek, bu sefer nedense benim de bakasim geldi sayfaya. Her zamankinden farkli, uzun bi yazi vardi bu sefer. buyuk harflerle KABUL yazan yeri gordukten sonra gozlerim karardi, hanimi cagirdim gel bi baksana, dogru mu goruyorum acaba diye. O da teyit etti ? iade olmusum a dostlar. Darisi bekleyen tum masumlara olsun insallah.

Hayırlı olsun hocam. Artık duyum muyuma ihtiyaç da kalmadı, bekleriz mahalleye ? 

Ebru EMEÇ, 10 saat önce yazdı:

Ben de iade olmuşum. 675 khk, hat kullanıcısı değildim, 2017 Mart ayında takipsizlik almıştım, okuluma müfettiş gelmiş olumlu rapor göndermişti, iade khk sı bekliyorduk olmadı, sonra 2018 Haziran ayında komisyondan ilçe mem ve okulum aranmıştı tekrar olumlu görüşleri almışlardı 17 aydır da onu bekliyorduk. Referansım da yoktu. Dilerim bekleyen herkes beklediğine kavuşsun en kısa zamanda...

Hayırlı olsun hocam.

Joeu, 8 saat önce yazdı:

Ilginç anlar yaşanmış meclis bütçe komisyonunda

Koskoca İçişleri Bakanı KHKlilarla ilgili eleştirilere maruz kaldığı an MHPli vekillerde başlamış hain diye bağırmaya?

Her kim KHKlilar ve onunla alakalı  mağduriyetleri iceren konuşma sorusturma araştırma yapiyorsa hakkaniyet adına hemen hain damgası yiyor. Herkes yargıç olmuş haberimiz yokmuş meğer! 

Hocam akepeliler insafa izana gelir, bu mhp ve benzerleri gelmez. Ben bizzat yakın çevremden gördüm. Faşizm sanırım insanlığın en düşük seviyelerinden biri.

692 mağdur, 3 saat önce yazdı:

Herkese hayırlı olsun bende iademi gördüm 692 KHK adalet bakanlığı 2018 beraat Aralık. hayırlı olsun 

Hayırlı olsun hocam.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ersan Şen'in Yargıtay'ın ankesör kararıyla ilgili bir değerlendirme ve bilgilendirme yazısı olmuş.

https://www.hukukihaber.net/yargitay-16-ceza-dairesinin-ardisik-arama-karari-makale,7193.html

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 17 dakika önce yazdı:

Hocam akepeliler insafa izana gelir, bu mhp ve benzerleri gelmez. Ben bizzat yakın çevremden gördüm. Faşizm sanırım insanlığın en düşük seviyelerinden biri.

Khklılardan boşalan yerlere Akpnin yetişmiş adamı çok olmadığı için Mhpliler geliyor. Ondan öyle davranıyorlar. Bir de taa 2015 ortalarına kadar o yapıyı savunmuştur alayı.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Korkmaz, 13 saat önce yazdı:

Hocam benim de son gune kadar sendika iade olursam bilki sen de iade olacaksin ama bir turlu karar cikmiyor

Bende son ana kadar sendikadan bekleyenlerdenim. Rabbim hayırlısını versin

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...