İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

https://odatv.com/6-yil-sonra-ortaya-cikan-korkunc-gercek-03121941.html

"..." Bile isyan eder olmuş.Daha durun siz durun! Görmediğiniz, görmek istemediğiniz, görüp de görmezden geldiğiniz nelere haberler yapacaksınız!

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyonun yavaşlayıp yavaşlamadığını, forumdan ya da sosyal medyadan duyduğumuz kararlara göre yorumlamak güç.

Neticede bekleyen kişi azaldıkça duyduğumuz karar sayısı da azalacaktır. Burada malesef en net ölçüt, komisyonun yaklaşık iki ayda bir açıkladığı sayılardır.

Bir de komisyon neden "kalan dosyaları iyice yavaşlatalım 2023'e kadar uzatalım" desin ki?

Bu bekleyen birisi olarak şahsen beni etkilese de, genel olarak devletin KHK sorunuyla yüzleşme süresini etkilemez. Neticede bazı dosyaların Danıştaya kadar ulaştıgını biliyoruz.

"Yüksek mahkemeler mümkün olduğunca bekletecek" deseniz bir nebze anlarım. Çünkü oradan çıkacak kararlar emsal olacak ve geniş kitleleri etkileyecek.

Yani meseleyi uzatmak isteseler bile komisyon bu anlamda kullanılabilir olmaktan çıktı.

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı günler umut ruh sağlığı acisindan önemli bu duyguyu yitirmemek gerek acizane fikrim cok da uzak değil bence komisyonun gorev suresini 3 4 yıl uzatmanin bir anlami yok sonradan ihrac olanlara gelince onlar khk ile ihrac olmadiklari icin hukuk daha kolay işler onlarda , neden karar cikmaz bugunlerde bimiyirum ancak s.s nin etkisi var mıdır?Allah'a ayan bize gayb. Rabbim en iyisini bilir...Elbette amaclarimiz dogrultusunda gayret etmek gerek. Benim küçük cocugum var iş arayamiyorum bir de esim çalışıyor elhamdülillah diyorum beterinden korusun Rabbim borç var elbet ama cok yakınıma acil ihtiyaci olanlara Rabbim oncelik versin gercı diyanet zaten k.k. olumsuz oluyor neden bu kadar uzun oldu iste dediginiz gibi oyalama...Rabbim saglik versin Daha guzel rızık  kapiları  açsın hepimize..

.

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Daha şimdiden 40 bin beraat- takipsizlikten bahsediyoruz.

Bir de 5 yıl altı istinafça onanan, yeni düzenlemeyle Yargıtay'a gidecek dosyalardan bozulacaklar olacak.

Ömrü olan bu sayının 100 bine dayandığını görecek!

Birinin şahsi kini için insanlara 3-5 yıl zulmetmesinin devamını kimse sağlayamaz!

2030'lar falan hikaye AKP kendi eliyle yapacak bunları aha da şuraya yazıyorum...

Ya yapmazsa; büyükşehir belediye seçim sonuçlarını büyük bir zevkle izlediğimiz gibi iktidardan indiklerini de görücez...

2020 yılı sonuna kadar ne komisyon kalacak ne idare mahkemesi...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aras, 16 dakika önce yazdı:

Tabıkı yazarım merak etmeyın yeni gördüm kusura bakmayıb

Bakmadım ilk müsait oldugumda bakayımm e devlette tam olarak nerden bakıyoryz yazabılırmısnız

E devlet web sitesinde sorgulama.kismina protokol sorgulama derseniz NVI kurumdan yapilabilen kısım gelecek ordan bakabilirsiniz

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ulan arkadaş ağzı olan konuşuyor kardeş umudun yoksa bu forumda işin ne acil terket burayı. Gerek yok ki nede olsa sen 2300 yılında iade olcaksin 

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Miralay, 9 dakika önce yazdı:

Seçimin bu ülkede birseyleri değiştireceğine inancınız varsa ne ala. Ekrem imamoğlunu nasıl yerin dibine sokacaklar az sabredin. Herşey için daha çok erken. Tekrar ediyorum bu ülkede seçim hiçbirseyi değiştirmezz

lay lay miralay. neye inanalim soyle daa. nasil yol izleyelim cevap ver. 

695 adalet bakanlığı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eylül sabahı, 8 dakika önce yazdı:

lay lay miralay. neye inanalim soyle daa. nasil yol izleyelim cevap ver. 

Sabreceğiz kardeş başka yolu yok, ama ömrümüz yeterse göreceğiz. Bu ülkeyi şu anda hangi klikler yönetiyor ayan beyan ortada. Doğu perinçek der susarım. Özgür özelin geçen günkü açıkalamasını okumussunuzdur. Chp de var ak partide var her yerde var ulusalcı kanat. Bu ülkede sandık 24 hazirandan sonra sadece gösteriş olarak gelir. 

679 adalet bak. Albatros 4

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sayin MSA, siteye twitterdaki gibibi ‘blokla’ secenegi getirelemez mi

tesekkurler

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Emre585858, 24 dakika önce yazdı:

Ulan arkadaş ağzı olan konuşuyor kardeş umudun yoksa bu forumda işin ne acil terket burayı. Gerek yok ki nede olsa sen 2300 yılında iade olcaksin 

+1

O kadar dün istatistikler paylaştım, adamlar hala seçimle de gitmez bunlar diyor. Bunlara kalsa İstanbul ve Ankara da seçimle gitmezdi. Bütün muhalefet ağız birliğiyle adli olarak aklananlara iade diyor, bunlara kalsa onlar da bu işleri devam ettirecek.

Görüyorum ve artırıyorum, bir senaryo da benden anasını satayım. 2080 yılına kadar aldığı %85 civarı oyla iktidarda kalan devletlümüzün vefatı ile (gönül ister Allah bütün sevenlerinin ömrünü alsın ona versin de, 3000leri görsün) onun ruhu ve saltanat damat paşaya geçecek. Onun oyları %70e kadar düşürmesini fırsat bilen soylu bir paşamız iktidarı ele alacak. O zamana kadar ırgatlık, amelelik ve marabalıktan başka bir iş yapmalarına müsade edilmeyen, bunca eğitimli ve adli olarak aklanmış khklının artık ülke için bir işe yaramasını isteyen paşımız, hepimizin de tıpkı adli olarak aklanamamış olanlara daha önce yapıldığı gibi sabun yapılmasına karar verecek. Ancak çok zayıflamış olduğumuz için bir süre iyice besleneceğiz ve hayatın tadını yaşayacağız. 2190 yılı civarında sabun olarak Türk halkının hizmetine sunulmamız suretiyle bu mağduriyetler giderilmiş olacak.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...