İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Editör
670EGMKhk, 13 dakika önce yazdı:

su ana kadar 6000 kisi kadar donebildi, 5900'unun direk referans oldugunu dusunuyorum

su ana kadar bakanlik karari falan-filan ayagina bu 6000den fazlasini zaten KHKsiz attilar, referansiniz yoksa umutlanmaniz gereksiz

yalniz tilkiye sapka cikariyorum, bikmadan hergun sosyal medya cagrisi yapiyor

burada "duzellir ya" "babacan geliyo" "zeus a guven" "surduremezler bunu" falan filan yazip  duran sarlatanlara takilmayin, kalan 40000 kisinin en az 36000i red alacak. 3500 iade ancak gelir

ama komisyonun yavaslamasinin nedeni gecen haftaki ziyaretler. Normalde 4 senede bitirecekler, isi danistay-AYMde filan 203xlara kalacakti. Ama bu bile hizli gelmis olacak ki komisyonu yari ya da ceyrek hizina dusurduler. Muhtemelen 2022-2023'e kadar uzuycak komisyon. Zaten surekli ihraclar da devam ettigi icin bu iade mahkemeleri falan islerini daha uzun zamana yayacaklar

deli suyu icmis arkadaslara hayirli ve tatli ruyalar. Akli-beyni cok fazla hasar almamis olanlara ise rabbim sabir versin. Ha eger Allah bi duami kabul edecekse ins biran evvel pasaportum gelir..

Komisyon ağustosta işini bitirin abartmayın lütfen 

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
aras, 2 saat önce yazdı:

Ben 28 ekimde dilekceyi ilk verenlerdenim sonra emniyet huduta gönderildi inceleme için devamlı telefon actım sordum en son artık telefonlara bakmadılar sonra burda bir twit gördüm istanbuldakıler acılmaya başlanmış diye gittim evet emniyet huduttan yazınız gelmıs ama biz bunu ankaraya gönderecez tahmınen de bir ay sürer dediler bende fazla sormayayım derken gecen hafta persembe yine twit gırdım gıttım ve acıldıgını söylediler ama yurtdısına cıkmadıgım için bilmiyorum yazı istedim vermediler gerek yok acılmıs dedıler il istanbul anladıgım kadarıyla ilden ile farklılık var bızden once de cogu il kaldırmıstı size tavsıyem hergun sorun en azından telefon acın ben bu surecte her gun aradım

Hayırlı, uğurlu olsun. Şayet pasaport başvurusu da yaparsanız sonucunu yazabilir misiniz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
670EGMKhk, 24 dakika önce yazdı:

su ana kadar 6000 kisi kadar donebildi, 5900'unun direk referans oldugunu dusunuyorum

su ana kadar bakanlik karari falan-filan ayagina bu 6000den fazlasini zaten KHKsiz attilar, referansiniz yoksa umutlanmaniz gereksiz

burada "duzellir ya" "babacan geliyo" "zeus a guven" "surduremezler bunu" falan filan yazip  duran sarlatanlara takilmayin, kalan 40000 kisinin en az 36000i red alacak. 3500 iade ancak gelir

ama komisyonun yavaslamasinin nedeni gecen haftaki ziyaretler. Normalde 4 senede bitirecekler, isi danistay-AYMde filan 203xlara kalacakti. Ama bu bile hizli gelmis olacak ki komisyonu yari ya da ceyrek hizina dusurduler. Muhtemelen 2022-2023'e kadar uzuycak komisyon. Zaten surekli ihraclar da devam ettigi icin bu iade mahkemeleri falan islerini daha uzun zamana yayacaklar

deli suyu icmis arkadaslara hayirli ve tatli ruyalar. Akli-beyni cok fazla hasar almamis olanlara ise rabbim sabir versin. Ha eger Allah bi duami kabul edecekse ins biran evvel pasaportum gelir..

peki hocam nasil bir yol izleyelim. ne yapmamizi tavsiye edersiniz?

695 adalet bakanlığı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Son açıklamada 2700 kişinin 570 kisisi iade edilmiş oranlayin her beş kişiden biri dönmüş iade oranı bence son dosyalara doğru artacaktır hala insanlarin var olan umutlarını da bitirmeyin verdiğiniz rakamlar zaten yanlış 

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
670EGMKhk, 1 saat önce yazdı:

Seni bu forumda dikkate alan kaç kişi var merak ediyorum. Kısa sürede 8 defa ? almışsın. Insanlar negatif enerjinden hoslanmiyorsa yazma arkadaş. Bu kişiyi sayın @MSA ya havale ediyorum.

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Değerli arkadaşlar,foruma az önce üye oldum. Cuma akşamı komisyon sayfasından kabul kararımı gördüm.MEB 672 ihracım. İstifa edilmiş 15 aylık sendika vardı.17 ay önce de takipsizlik kararım çıktı. Kurumun aranıp aranmadığını bilmiyorum.Hiç sormadım bile.Kabul karıma sevindim ama tüm mağdurlar geri dönmeden bencilce sevinemeyeceğim. Cuma karar çıkmadı diyenler için foruma üye olup paylaşmak istedim.Bol iadeli haberler duymak dileğiyle...

672 KHK- Kabul- İstifa edilmiş 15 aylık sendika-17 ay önce takipsizlik aldım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben çok karamsar değilim, komisyon en geç 2020 Ağustosta işini bitirir diye düşünüyorum. Son gelen iade sayısı düşük ama iade oranları %25 e çıktı. Benim öngörüm 2020 mali yılını bekledikleri için yavaştan alıyorlardı. Bu Aralık ayında bol bol iade göreceğiz inşaallah. Umutsuz olmaya gerek yok Allah var. o zaman umut hep vardır. Yunus aleyiselamın kıssalarını okuyup dinleyenler hikaye dinlemediniz.Gerçek olan bir olay sebepler yokken bile Allah(cc) yunus aleyisselamı kurtarıyorsa, biz neden umutsuz olalım ki daha mı çok sebep lazım...

672 kah meb , adli işlem beraat 18 ay sendika 2015 istifa edilmiş dernek var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aras, 3 saat önce yazdı:

Ben 28 ekimde dilekceyi ilk verenlerdenim sonra emniyet huduta gönderildi inceleme için devamlı telefon actım sordum en son artık telefonlara bakmadılar sonra burda bir twit gördüm istanbuldakıler acılmaya başlanmış diye gittim evet emniyet huduttan yazınız gelmıs ama biz bunu ankaraya gönderecez tahmınen de bir ay sürer dediler bende fazla sormayayım derken gecen hafta persembe yine twit gırdım gıttım ve acıldıgını söylediler ama yurtdısına cıkmadıgım için bilmiyorum yazı istedim vermediler gerek yok acılmıs dedıler il istanbul anladıgım kadarıyla ilden ile farklılık var bızden once de cogu il kaldırmıstı size tavsıyem hergun sorun en azından telefon acın ben bu surecte her gun aradım

Gözünüz aydın, hayırlı olsun 

aras, 3 saat önce yazdı:

E Devlet üzerinden protokol sorgulama yaptığınızda gözüküyormu şuan?

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teksasparis, 44 dakika önce yazdı:

Hayırlı, uğurlu olsun. Şayet pasaport başvurusu da yaparsanız sonucunu yazabilir misiniz?

Tabıkı yazarım merak etmeyın yeni gördüm kusura bakmayıb

Joeu, 14 dakika önce yazdı:

Gözünüz aydın, hayırlı olsun 

E Devlet üzerinden protokol sorgulama yaptığınızda gözüküyormu şuan?

Bakmadım ilk müsait oldugumda bakayımm e devlette tam olarak nerden bakıyoryz yazabılırmısnız

672 MEB takipsizlik incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
670EGMKhk, Bir saat önce yazdı:

Ne ararsan var, umutsuzluk pompalama, hakaret, kucumseme, kibir, bencillik... Size para mi oduyorlar biryerlerden surekli, okuyanlarin dunyalarini biraz daha karartin diye? Saka gibi yahu!

Nazi toplama kamplarindan biri olan Mauthausen'de, bir Katalan fotografci ile bir cocugun diyaloguna denk geldim Mauthausen Fotografcisi filminde, (el fotografo de mauthausen) yeterince caliskan ve uslu olursan, kamptan cikinca seni bulurum ve istedigin yerde fotograf cekeriz gibisinden birsey soyledi kucuk cocuga, kampin fotografcisi. Diyalog %100 dogru olmayabilir... Cocuk muazzam mutlu oldu. Cocuk gittikten sonra yanindaki adam sordu; "neden umut verdin cocuga, orda birkac aydan fazla dayanamaz, canli cikan olmadi hic". Cevap; "umudu olmazsa bir hafta bile yasayamaz"...

Velhasili, sanat guzel sey. Kirmayin umutlari...

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...