İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Arkadaşa kurum cevabı gelmiş dzkk dan. Şöyle bir ibare var:

Savunma hakkından söz edilemez. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 2 dakika önce yazdı:

Arkadaşa kurum cevabı gelmiş dzkk dan. Şöyle bir ibare var:

Savunma hakkından söz edilemez. 

Her ne kadar öncesindeki cümlenin önemi çok büyük de olsa bir o kadar da acıdır demokrasi! ile idare edilen güzel yurdumda "Savunma hakkından söz edilemez" ibaresi.

Adalet Bakanlığı 675 Ret idari süreç yok. Zalimin sesi çok çıkar belki ama; son sözü mazlum söyler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Qwerty, 2 dakika önce yazdı:

Her ne kadar öncesindeki cümlenin önemi çok büyük de olsa bir o kadar da acıdır demokrasi! ile idare edilen güzel yurdumda "Savunma hakkından söz edilemez" ibaresi.

Maalesef... Eğer bir ülke, birkaç çete tarafından yönetiliyor ve halk uyuyorsa, mağdur olanlar dahi susuyorsa, böyle ibareler duymak normalleşiyor... 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 1 dakika önce yazdı:

Maalesef... Eğer bir ülke, birkaç çete tarafından yönetiliyor ve halk uyuyorsa, mağdur olanlar dahi susuyorsa, böyle ibareler duymak normalleşiyor... 

Normalleşmesi bu ibareyi duymaktan daha da acı lâkin mağdurlar susmuyor (en azından büyük çoğunluğu) benim şahsi görüşüm mağdurlar susuyor değil; mağdurlar konuşturulmuyor, demokrasiye, adalete ve eşitliğe bir de bu pencereden bakın şayet görebilirseniz.. 

Adalet Bakanlığı 675 Ret idari süreç yok. Zalimin sesi çok çıkar belki ama; son sözü mazlum söyler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iyi aksamlar,

Esimin dosyasi karar aşamasına  gelmişti, ara karar cikarmislar. Mahkeme takipsizlik verilen sorustuma dosyanin onayli nüshasını  savciliktan istenmesine karar vermis. 

Bu durumu nasil yorumlarsınız  arkadaslar

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Dantes, 11 saat önce yazdı:

Arkadaşlar günaydın komisyonun çok yavaş çalıştığı ortada memurlar.net e mesaj yada mail atalim komisyonun yavaş calistigiyla ilgili haber olursa daha hızlı isler 

Bu konuda oldukça hassasım ve bir kaç gün önce Ohal komisyonunun Aralık raporunun açıklanması ve karar sayılarının azaldığı konusunda bir haber başlığı açılmasını memurlar.net e mesaj yazarak iletmiştim. Biraz önce yeniden benzer bir ileti gönderdim. İlgili herkezin benzer bir hamlesi illaki faydalı olacaktır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi aksamlar rahatsız ediyorum 701 KHK ile ihraç oldum beraat ettim ohal komisyonu red verdi açıklamada tanık beyanı na göre 2016 yılına kadar sohbet yardım var birde kurum kanaati göz önünde bulundurarak irtibatı ve iltisaki vardır denmiş bu nedenle red verilmiş idari mahkemeye başvuracam ama ne yazacağımı nasıl bir savunma yapacağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz az zamanım kaldi forumu okudum dilekçe örneklerine baktım ama kendime göre uyarliyamiyorum

Beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlız tilki, 3 saat önce yazdı:

Memurlar nete takipsizlik ve Beraat alan KHKlı lar iade edilmelidir desek daha mantıklı olmaz mı komisyon çözüm sunmuyor anlayın artık 

İyi geceler Öncelikle bugüne kadar Red alanlara geçmiş olsun iade olanlara hayırlı olsun diliyorum. Ayrıca ben 3 aydır memurlar net e vatsaptan  yazıyorum beraat ve takipsizlik konusun da ama malesef onlar da siyasiler e komisyon nasıl söylerse o şekilde hareket ediyorlar çünkü Ekim ayında bu beraat ve takipsizlik konusu çok konuşuldu siyasi ve medya da ona rağmenmemurlar net tam tersi davranıyor siyasi ve komisyon tarafından yer aldı malesef .biraz uzun oldu kusura bakmayın e bugün yine yazdım hem de beş defa ama dikkate almıyorlar belki komisyon iki ay sonuç rapor yayınlamıyor diye haber yapabilir bunu daha yapmadı 2 aydır çünkü ekimde böyle 2 defa haber yapmıştı yine bekleniyor yavaş konusu onların da umrunda değil malesef çünkü hükümetin yanında oldukları için ve siyasi izin almadığı konular da haber yapmıyorlar malesef gerçek bu.

701 KHK  EGM  ihraç-albatros dan Beraat -egm den adli-idari işlem yok -Komisyon Red.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yanlışlık oldu afedersiniz...

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adalet02, 3 dakika önce yazdı:

İyi geceler Öncelikle bugüne kadar Red alanlara geçmiş olsun iade olanlara hayırlı olsun diliyorum. Ayrıca ben 3 aydır memurlar net e vatsaptan  yazıyorum beraat ve takipsizlik konusun da ama malesef onlar da siyasiler e komisyon nasıl söylerse o şekilde hareket ediyorlar çünkü Ekim ayında bu beraat ve takipsizlik konusu çok konuşuldu siyasi ve medya da ona rağmenmemurlar net tam tersi davranıyor siyasi ve komisyon tarafından yer aldı malesef .biraz uzun oldu kusura bakmayın e bugün yine yazdım hem de beş defa ama dikkate almıyorlar belki komisyon iki ay sonuç rapor yayınlamıyor diye haber yapabilir bunu daha yapmadı 2 aydır çünkü ekimde böyle 2 defa haber yapmıştı yine bekleniyor yavaş konusu onların da umrunda değil malesef çünkü hükümetin yanında oldukları için ve siyasi izin almadığı konular da haber yapmıyorlar malesef gerçek bu.

Bu yüzden tiwitterdayım herkese yazarım 1 yıl oldu bıktım mı zaman zaman evet ama asla pes etmedim mücadele etmek gerekiyor 

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...