İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Bu referans konusunda bir şeyler söylemek istiyorum. Şöyle söyleyeyim adalet bakanlığı için konuşuyorum. Kendi kurumumda iade olan 4 kisi referans ile iade oldu. Bizzat kendilerinden öğrendim. Adalet bakanlığın da albi 4 evlerde kalma okula gitme sohbet ve dersane kriterlerinden hiç ihraç olmayan insanlar biliyorum. Bir kişinin takipsizlik kağıdında gördüm. Ayrıca bir çok avukat ile görüştüm özellikle adalet bakanlığında feci şekilde referans döndüğünü Ankara da kulaklarimla duydum. Bir örnek daha vereyim. Albi 4 banka ( talimatli dönemler) SGK ve ihraç hakim kardeşi bir kişiyi tanıyorum kendi kurumumda. 4 yıldır Dosyasını kapatamiyorlar ihraç da edemiyorlar. Ayrıca zamanında malum gazete abone toplayan bir kişi (yukarıdaki kişi ile aynı dosyada) irtibat görüşü verilmiş fakat hem dosyası 4 yıldır açık kapatamiyorlar ihraç ta edemiyorlar. İşte sürecin bulunduğu nokta...

Not. Bu kriterli insanlara suçlu demiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Süreci anlatmaya çalıştım. Benim kriterim tanık ifadesi ne bağlı olarak kurum kanaati.( 2008 yılı tanık) başka kriter yok. Bu gözler ne kriter gördü ihraç olmayan...

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 2 saat önce yazdı:

Merhaba siteye yeni üye oldum. Çoktandır takip ediyordum. Bende sadece sendika kriteri var 19 ay. Ama henüz bir karar verilmedi. Sorum şu; hakkında herhangi bir adli işlem yapılmayanlardan sendika üyesi olan vb. İade olan oldu mu?baktığım iadeler hep hakkında takipsizlik yada beraat olanların iadesi. Bizden ifade falan alınmadı hiçbir adli işlem yok yani. 

Muhakkak adliyeden sordurun takipsizligin vardır belki tebliğ etmemislerdir. Ifade almadan takipsizlik verdikleri sorusturmalarda teblig etmeyebiliyorlar. Biz esimin takipsizligini kendimiz arayip öğrenmiştik

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
defterdarzade, 13 saat önce yazdı:

Doğa Sigorta ve Garanti Bankasıyla ilgili paylaşımları görünce aklıma geldi.

İhracın üzerinden 6 ay kadar zaman geçmiş. Vakıfbank'tan çektiğim ve ödemesi devam eden bir araç kredim var.  Hiç bir yere borcum-harcım kalmasın diye şubeye borcumu tümden kapatmaya gittim. Görevli baktı sisteme, "hesapta bloke görünüyor, o yüzden işlem yapamıyorum, sebep, yazmıyor ama KHK'lımısın" dedi. Evet deyince o zaman ondandır dedi.

Halbuki vadesiz mevduat hesabımdan, para çekip, havale eft yapabiliyor, yani paramla ilgili dilediğim gibi tasarruf edebiliyorum.

Tedbir kararı varlık üzerine konur. Mantıksızlığı düşünebiliyor musunuz? Borç ödeme üzerine tedbir uygulandığını da yaşadı bu bünye yani ?

Adamlara, "arkadaşım saçmalamayın, borcumu kapatacağım diyorum, varsa bir sorun birikimim üzerine tedbir koyun, borcun üzerine tedbir koymak da nedir" diye çıkışırken, görevli hak verip "abi kimse ne yaptığını bilmiyor, çözeceğiz bir şekilde" dedi.

Neyse, birkaç saat ve genel merkezle onlarca telefon görüşmesinden sonra borç ödeme üzerine konan tedbiri kaldırdılar da kredi borcumu ödeyebildim. 

Tabi ne kadar ilişkin  varsa bu bankayla tamamını sona erdirdim. O gün bu gündür önünden dahi geçmem bu bankanın. 

Bunun aynısını da ben ziraat ile yaşadım. borcumu param olduğu halde ödeyip kapatamadım. Bana dediler ki hulle lazım. birisi sizin yerinize borcu ödeyecek siz de ona ödeme yapacaksınız. Kimse bize selam vermiyordu ilk zamanlar nasıl hesabımdaki borcumu ödesin? ee dedim ödemeden öyle bıraksam bloke kalkınca ödesem olur mu dedim. o zaman gecikme faizlerini de alırız dedi. saçmalığın daniskasını yaşadık yani. 

idare mahkemesinden gelen karşı taraf müdafi masrafını da ödeyemedim bu şekilde. bloke var diye işlem yapmadılar. Ama hesabım maaş hesabıydı para yatırıp çekebiliyordum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Boşuna kafanızı yormayın.

Kendinize keder yapmayın.

Akrabalarınızı, eski arkadaşlarınızı kafaya takmayın.

İnsanlık bitmiş,

iyi niyetle eleştiri yaptığınızda "hain" damgasını yiyorsunuz.

Sorgulamak yasak.

Hele komisyonda iyi niyet aramak beyhude,

İlk günden çalıma prensibini biliyorum:

1) Ağır krakerlere ret,

2) Referanslı iadeler,

3) Hasbelkader  hafif kusurlara kabul,

4) Başkanın dediği zor dosyalar, ne ret ne kabul (süründürelecekler/ sündürülecekler)

Sağolsunlar hiç yanıltmadılar!

15 Temmuz gecesi, "Allah'ın lütfu(!)" olduğundan beri bir kere de yanıltın beni.

Devranın döneceği günü bekleyin...

Eğer o günleri görürsem,

Allah nasip ederse,

Şimdiye kadar takmadığım Seiko saatimi

ve hiç olmayan koyu siyah gözlüğümü takıp 

Allah'ın da bir hesabı varmış diye 

insanlara bıyık altından müstehzi gülümsemekle yetinicem.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 23 dakika önce yazdı:

Referanstan kastedilen malum torpil. Gerçi referansı olan da bu kadar beklemez zaten neyse kafamdaki belirsizlik biraz hafifledi.  Cevabınız için teşekkür ederim.

Hatırlarsınız. Banka kriteri olan ve KHK ile ihraç olan bir vekil yakını takip eden KHK ile iade edilmişti. Banka hareketleri iltisak içermiyordu. Karar doğruydu.

Fakat aynı kriterden hala karar bekleyen var. Birçoğu ise yakın zamanda iade edildi. Torpilden kasıt bu ise doğrudur. İlgili diğerleri gibi komisyonu beklemeliydi. Ona tanınan bir ayrıcalıktı. Ayrıcalıklar hukuka güveni zedeler.

İddia etmiyorum. Söylentileri de dikkate almıyorum. Fakat kesin ret kriteri olup herhangi başka yöntemle iade alan mevcut ise devlet unutmaz arkadaşlar. Dahli olanlarla birlikte yıllar sonra dahi olsa gereği yapılacaktır. Emin olun.

Hukuk çok fazla ara vermez.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 4 dakika önce yazdı:

Fakat kesin ret kriteri olup herhangi başka yöntemle iade alan mevcut ise devlet unutmaz arkadaşlar. Dahli olanlarla birlikte yıllar sonra dahi olsa gereği yapılacaktır. Emin olun.

Hukuk çok fazla ara vermez.

Aynen öyle. Başkaları da gelir o referansları fişleme olarak kullanır. Uzun lafın kısası torpil kötüdür. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamünaleyküm kardeşlerim. forumu sessiz takip edenlerdenim. dün gece itibariyle çok şükür kabul kararımı öğrenmiş bulunmaktayım. Sevinçten çok bir şok hali var hala üzerimde. gece uyku tutmadı bu yüzden.Rabbim sizlere de en kısa zamanda böyle güzel haberler almayı nasip etsin. Allah a emanet olun.

İnceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@yök 677 Hayırlı olsun. Bundan sonra herşey gönlünüzce olur umarım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 5 dakika önce yazdı:

Geneleme yapmak hem incelikten uzaktır hem de en net fetö taktığidir. Genellemelerden kaçınalım.

Doğru söylüyorsunuz size katılıyorum gerçekten hiç öyle birşey yok ben eminim sadece cüzi miktar yani 1%1000 ihtimal o da zaten bugüne kadar beklemedi onlar çok önceden oldu  kesinlikle yok çünkü  iade olanların referansı yok öyle olsa bugüne kadar olan iade oranı onların dediği olurdu hata payı 1%100 diyenler niye suskun sebebi bu yani referansı  olanlar  1%100 oranında olanlar gerisi 7%100 si kesinlikle referanssız oldu ve onlar da anladı ki gerçekten çok masumu  suçsuz yere atıldığını anladılar ve bunun devamı gelecek yani bu oran 15%100 e çıkacak toplam ihraç da . kalanların da 35%100 i iade yani bu rakam 18.000 bini bulur benim tahminim bu yönde . Çünkü kalan dosyanın 10.000 yakın öğretme bunun da 90%100 iade buda iade oranını 15.000 i geçer kalan diğer kurumlardan da 2-3 bini bulur bu da benim tahminimi doğrular .

Hatırlarsanız ben komisyonun raporunu (6-7 000 dosya inceler ama iade oranı 9500 civarı olacak demiştim)tahmin olarak tutturdum  daha önceki sayfalarda bulabilirsiniz ondan sizin için gerçekçi bir tahmin yaptım amacım hiçkimseyi umutlandırmak değil ama gerçekler bu yönde gidiyor aslında ben isterim ki masum ve suçsuz her kim varsa herkes iade olsun istiyorum ama komisyon siyasi kararla çalıştığı için sonuç böyle çıkıyor yoksa ben daha önce de yazmıştım toplam da iade oranı en az 50%100 olması yani 50.000 civarı olması gerekiyor ama malesef  bu iş cadı avına döndü ondan dolayı siyasi de olunca sonuç 8%100 iade çıkıyor. 

Kusura bakmayın uzun oldu özür dilerim sadece komisyon geleceği hakkında böyle düşüncemi paylaştım çünkü ani bir değişiklik olmazsa böyle bir sonuç çıkar ve komisyon dükkanı askeri öğrencileri en sona inceler ve kapatır 2020 yıl sonunda tahmin bu yönde .herkese hayırlı günler.

701 KHK  EGM  ihraç-albatros dan Beraat -egm den adli-idari işlem yok -Komisyon Red.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben hukukçu değilim ama AHİM'in  Ohal Komisyonunu  etkili iç hukuk yöntemi görmesi çok saçma. 3 yıl geçmiş şaka gibi ama hala  mahkeme safhasına bile geçememişiz. Mahkeme safhasına geçince kaç yıl sürecek Allah bilir. AHİM'in acilen bu işe bir el atması gerekiyor.

672 kah meb , adli işlem beraat 18 ay sendika 2015 istifa edilmiş dernek var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...