İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

ali akca, 7 dakika önce yazdı:

Ben  de duymadım benimle ihraç olan ea kodlu arkadaşım da geçenlerde red almış Hesabıma göre 701 khk dan 800-1000 kişi arası kaldık  bakalım ne zaman sıra gelecek

Maalesef öyle. 677 khk. Takipsizlik aldım 20 gün sonra komisyon  ret verdi. Ama eminim ki eğer hukuk işlerse bu iş idare mahkemesinden döner. Kurum savunmasında kurum kanaat değerlendirmesini bile sunamadı. Çünkü yok öyle bir değerlendirme raporu. Ama bildiğim kadarıyla idare mahkemelerinden kodlama ve kurum kanaatiyle ilgili hiç karar çıkmadı. Bekliyorlar ama neyi bilmiyoruz. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 33 dakika önce yazdı:

Ea kodlaması olupta komisyondan kabul alan şimdiye kadar duymadım. Ama ea ve hatta sayv koduyla çalışanlar var. 

Benim anlam veremediğim olayda tam bu işte. Aynı kod olan nasıl çalışıyor. Bu ayrımı neye göre yaptılar. Aynı kodlamaya sahip olup yanında ek kriteri olanı ihraç ettiler desem bildiğim kriterim yok. Burada yaklasım nasıl ailemde herhangi bir partiye üyeliği olan yok bu mualif ihraç. (Yaşadığım bu kadar sıkıntıya rağmen yüzde 90'ı hâlâ ittifaka oy veriyor.) Ne bileyim aynı koda sahip olup ailesinden iktidar partisine üyeliği olanlar es mi geçildi diye düşünmeye başladım. Beynim yandı artık. 

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar referansı olanlarda pek kritere bakmıyorlarmış öyle söyleniyo. mebde birebir tanıdığınız var mı böyle yaptıran. Öyle yaptıran da zaten buraya iadesini yazmıyodur heralde ondan bilemiyoruz

686 Khk-Banka - İstinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
atomik, 9 saat önce yazdı:

Ardaşlar merhaba yeni üye oldum. Bir konuyu danışmak istiyorum.  Ben iade olalı 1 ay  oldu, beraat edelide 4 aya yaklaştı. Hat mağduruydum.  Adli süreçte 1 ay cezaevi, 5 gün gözaltı süreci vardı. Bunlar için ben avukatın gazıyla maddi manevi tazminat davası açtım. 

İade olduktan sonra açmıştım davayı çünkü süre kalmamıştı  , şimdide pişman oldum açtığıma , başıma tekrar bir şey gelir diye korkuyorum.

Sana yapılanları sen biliyorsun ailen sevdiklerin bu süreçten en çok etkilenen kişiler bi bedel ödediler mi evet karşılığı ne oldu peki koca bi hiç tazminat senin en doğal hakkın korkma gardaş devam et hak olan hakkından niye vazgeçesinki bı tanidigim 290 gün cezaevi yattti çıktı  goreve iade edildi   EGM çalışıyor ve 30.000  tl aldı hala da çalışıyor bu korku neden anlamadim

679 KHK -KYOK SGK kurum garson red 21.idare Mah. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, Bir saat önce yazdı:

Ea kodlaması olupta komisyondan kabul alan şimdiye kadar duymadım. Ama ea ve hatta sayv koduyla çalışanlar var. 

Eğer bu söylediğiniz konu da halen çalışan varsa bunun adı çok büyük Vahamettir ve büyük bir haksızlıktır  ama olabilir bunlardan herşey beklenir özellikle bu iç işleri bakanı ve mitten keyfi uygulama yaptıkları için ben şaşırmam ama büyük bir suçtur bu eğer gerçekten böyle birşey varsa bunun adı zulüm ve iftira olur demek ki referansı sağlam olanlardır biz garibanları da kapının önüne koydular bunu suçsuz ve haksız yere ihraç olan biz masumlar  için diyorum.

701 KHK  EGM  ihraç-albatros dan Beraat -egm den adli-idari işlem yok -Komisyon Red.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lahzaa, 5 saat önce yazdı:

(12 ay sendika + çocuğun okulu+banka taksitler okul için iade )sizin de iade olma durumunuz çok yüksek benim fikrim tâbi 

Lahzaa hayırlı olsun. Darısı başımıza. Durumumuz hemen hemen aynı. Okul var sendika yok banka yok. Ancak benim kurum tsk olduğu için biraz daha sıkıntılı gözüküyor.

695 sayılı  KHK, TSK Sivil personel kriter bilinmiyor, 2020 yılında KYOK,OHAL Komisyon Kararı: Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adalet02, 4 dakika önce yazdı:

Eğer bu söylediğiniz konu da halen çalışan varsa bunun adı çok büyük Vahamettir ve büyük bir haksızlıktır  ama olabilir bunlardan herşey beklenir özellikle bu iç işleri bakanı ve mitten keyfi uygulama yaptıkları için ben şaşırmam ama büyük bir suçtur bu eğer gerçekten böyle birşey varsa bunun adı zulüm ve iftira olur demek ki referansı sağlam olanlardır biz garibanları da kapının önüne koydular bunu suçsuz ve haksız yere ihraç olan biz masumlar  için diyorum.

Evet maalesef. Yazdığım duyum değil. Çevremdeki eski meslektaşım çalışanlar. Çalışmalarına denecek bir şey yok. Olması gereken zaten bu. Ama biz niye ihracız.  Adli yönden aklandığımız halde iade edilmedik. Hatta komisyon aşamasında 2017 yılı iki ayrı tarihte tem. Raporu var  '' yapılan inceleme ve araştırma neticesi irtibatı ve iltisakı yoktur '' diye. Ayrıca bu takipsizlik kararında da yazıyor. Ama sonuç genede RET Hangi vicdan kabul eder bunu. Allaha havale etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@derebom devre garson kodu var mıydi sende

Egm -ist-4 ekim 677- sgk kaydı. İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Missisipi06, 8 saat önce yazdı:

Zaten "iyade" yazdığınız için kurumum Meb deseydiniz üzülürdüm

Allah iadenizi versin. ?

SGK kaydı ve pasif banka hesabı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kemik11, 20 dakika önce yazdı:

@derebom devre garson kodu var mıydi sende

Evet devrem ea ve 0.himmet,sohbet,evde kalma, hepsi 0. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...