İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

bence kalan 28 bin dosyanin en az  yarisi kabul kararini alacak. karar verilmesi zor diye kendileri diyorlar cunku. % 50 sansimizin oldugunu dusunuyorum

695 adalet bakanlığı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
sabırsız, 58 dakika önce yazdı:

Diye diye 3 yılı devirdik. 3 yıldan fazla zaman bekleyenler de var, ret gelip yeni bir kuyudan çıkmaya çalışanlar da. Bugüne kadar geçen yaklaşık 3,5 yılda vefat edenler, hastalıklara yakalananlar, yakınlarını kaybedenler, ailevi sorunlar yaşayıp yerlerinden yurtlarından olanlar, hiçbir şey olmasa bile ömürlerinden 3,5 yıl çalınanlar... Sonucumun ne geleceğini merak ediyor muyum diye sorarsanız, hayır, nasıl edebilirim ki tüm bu yaşananlardan sonra... Sonuç ne gelirse gelsin tek dileğim...

Yeni yıldaki en büyük dileğim, bu kararların altına imza atan herkesi, en alttan en üste, Allah hem bu dünyada hem öbür dünyada perişan etsin inşallah. Bize yaşatılanlar onların da başına gelmeden, ADALET ADALET diye diye canlarını teslim edemesinler.

Amin.

Amin...

Ve biz...Haksızlığa uğrayanlar kalitemizi kaybetmeden bize bunu yapanlara haksızlık adına birşey dilemiyoruz.yasattiklarini yaşasınlar Adalet arayıp bulamasınlar diyoruz bizler gibi.

701 KHK.ifadeden 1 Ay sonra KYK.KYK dan 1 ay sonra ihraç.Diyanet 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir yıl daha bitti fakat henüz bir sonuç yok inşallah giden yılla birlikte bizim umudumuz da bitmiş olmaz Rabbim herkese mutlu olacağı bir sonuç almayı nasip etsin inşallah... 

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mağdur677, 13 saat önce yazdı:

@ibrahim'y benimde 677 dosyam yargitayda . Komisyon incelemeye devam

Benim adli idari hiç bir işlem yok. İfade dahi alınmadı. Bekliyorum 3 yıldır. 

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eylül sabahı, 47 dakika önce yazdı:

bence kalan 28 bin dosyanin en az  yarisi kabul kararini alacak. karar verilmesi zor diye kendileri diyorlar cunku. % 50 sansimizin oldugunu dusunuyorum

Zaten % 50 değil miydi? ??

686 KHK incele(me)me devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
arinn21, 2 dakika önce yazdı:

Zaten % 50 değil miydi? ??

?? gercekten ya zaten ya ret alacagiz ya kabul degil mi. utandim simdi. kusura bakmayin. yuzde 50 miz iade olacak diyeyim o zaman ?

695 adalet bakanlığı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 22.12.2019 - 17:27 yazdı:

KHK'lı bir Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak "sözelci" olmanın mutluluğunu yaşıyorum.. Şöyle ki:

Olasılık hesabı yaptım ve büyük ikramiyenin bana çıkma ihtimalinin %50 olduğunu görünce Milli Piyango bileti aldım.

"Senin hesap yanlış." "Yılbaşı biletleri 7 haneden oluşur. Her hane 0 ile 9 arası 10 farklı değer alabilir.. Dolayısıyla şansın 10×10×10×10×10×10×10 yani 10 milyonda birdir." Diyenler için açıklayayım;

Büyük ikramiye bana çıkacak %50, bana çıkmayacak %50.. Hesap ortada.. ??

Bu bilimsel gerçekliğe itiraz edeceğinizi sanmıyorum.. Saygılarımla..

Sö-zel-ci-yim.. Mut-lu-yum.. (yumruk havada ve slogan şeklinde okuyunuz) ??

%50 konusunda, herkes bir gün haklılığımı kabul edecek.. ??

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 27 dakika önce yazdı:

%50 konusunda, herkes bir gün haklılığımı kabul edecek.. ??

Sizi rahmetli Von Neumann ve Tversky ile Kahneman'a (Allah uzun ömür versin) havale ediyorum ??

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kanaatimce komisyon şu sıralar ret vermekte zorlandığı dosyalarda uğraşıyor ellerinde kesin verecekleri ret kalmadığndan son khk olan  701  i bile erittiler.kabul de bence sıkıntı yok ellerinde birikmiş dosya çok. Kalan dosyaların büyük bölümü adli soruşturma sonucuna göre şekillenecegini düşünüyorum. Tabi adli soruşturma çok uzarsa bu da sıkıntı malum 1 sene kaldı. Ben kalan dosyaların %35-40 iade olacağı kanaatindeyim.

672 Diyanet Beraat istinafta komisyon incelemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 15 dakika önce yazdı:

Sizi rahmetli Von Neumann ve Tversky ile Kahneman'a (Allah uzun ömür versin) havale ediyorum ??

Olasılık teorisini ilk ortaya koyanlar Blaise Pascal ve Pierre de Fermat'tır. Bu teorinin Tustus hoca tarafından 400 yıl sonra çürütülmüş olması ise yerli ve milli gururumuzdur ?

Zaten ispatlanmış olsa adı teori olmazdı ? Ta o zaman başlamış dış minnaklar bizimle oynamaya.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...