İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk RosedewittbukateR
RosedewittbukateR, 01.02.2020 - 23:17 yazdı:

Selam forum...

Hep siz mi iade yazacaksınız... ?

Bi iade haberi vereyim, bi tanıdık, forumu bilen ama üye olmayan biri...

2018 başında ret alıyor banka-okul- cihan iddasıyla...

19. İdaredeye düşüyor...

Banka inceleniyor rutin okul taksidi ödemeleri...

Okul teşvikli...

Çocuk dergisi ve çocuğun okul (kitap kıyafet) alışverişi ki bu şirketlere yapılmış rutin ödeme diye nitelendirilmiş...

Adli idari bişey yok...

2019 sonunda karar verilmiş 2020 başında tebliğ...

Karar oy birliği ile verilmiş...

Muhtemelen bakanlığı yd isteyip bi üst mahkemeye itiraz eder...

Günaydın forum...

İade olanlara hayırlı olsun. En kötü günümüz böyle olsun...

Darısı bekleyenlerin başına. Şuana kadar gelen her duyum kalan dosyaların içinde oldukça fazla iade olduğu ile ilgili. İnşallah...

Geçenlerde size bahsettiğim idare mahkemesi iadesine de ptesi gel başla demişler. Yani bakanlık yd isteyip bi üst mahkemeye itiraz etmemiş...

Herkese selamlar, Allah iadenizi versin...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Asetil58, 8 saat önce yazdı:

Hocam sizin kurum görüşü ne zaman alınmıştı

Sayın Hocam,

Bildiğim kadarıyla kurum görüşü alınmadı. Ancak ihraçtan önce kurumda müfettişlerce yapılan idari soruşturmaya maruz bırakılmıştım. Yani matbu sorulara cevap verdim. İdarecilerin ve 2 öğretmen arkadaşın benim hakkımda fikirlerine başvurulmuştu. Buna rağmen bunu dikkate almadılar, zannımca bakanlık uzun sendika süresini kriter alarak direkt ihraç etmişti.

Daha sonrasında tekrar kurum görüşü alınıp alınmadığı noktasında bilgiye sahip değilim.

• Beğeni 2

672 - MEB - 25 ay istifa edilmiş sendika - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@defterdarzade  umarım hayırlısıyla mesleginize dönersiniz. Bu ülke de hakkını arayan hep suçlu maalesef.

Perşembe günü vergi dairesine gittin bu konuda veznedar ile.konusmamiz özetle hakkımı aradığımı söyledim bana kullandığı cümle " büyüklere seslenilmez büyükler haklıdır."  Diyor ben de zaten hep bu düşünce yüzünden kaybettik dedim seslenemedi veznedar. 

Kısaca bu ülkede hak aramayacaksin koyun gibi olacaksın ??

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 2

Katibe

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 19 saat önce yazdı:

Saat 13:00 itibari ile göreve kabul edindim.çok çok çok şükür Rabbime hamd olsun. 

çok sevindim hayırlı olsun darısı bizlere inşallah.

• Beğeni 4

672 KHK İNCELEMESİ DEVAM EDİYOR KRİTER YOK DİYE BİLİYORUZ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen yıl tanıdık bir avukat; komisyonda tanıdığım var, beraat alanlar iade ediliyormuş,  demişti. Ben de gerekçeli kararı göndermiştim kesinleşme şerhini de komisyona gönderdim. Bu arada beraat 2-b den ve 7 aydır bekliyorum. Pasaport şerhi kalkınca yurtdışından gelen teklifi değerlendirmek için bu avukatın arkadaşına dosyanın durumunu sordurdum. Reddedilecekler arasındaysa yeşil pasaport anlamıyorum normal pasaport ve vize işlemleri uzun sürüyor, şimdiden başlayayım dedim. Başvuru numarasıyla dosyaya bakan arkadaşı; bir şey diyemem, reddedilebilir de kabul de edilebilir demiş. Kırmızı mavi turuncu kodlu dosyalar var. onların içinde yok, bu iyi bir şey demiş. Önceki forumlarda bu konu çok konuşulmuştu. Gerçekmiş demek ki..

Yani demem o ki, komisyonda görevliler bile hangi dosya iade edilecek bilmiyor. Beklemekten başka yapacak bir şey yok. 

Sayın @MSA ilçe milli eğitimde görevliler ile ilgili dava açmayı düşünüyorum, komisyon kararını bekleyeyim mi? ne dersiniz?

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Fazla yazamiyorum arkadaslar benim durum söyle saglik bakanligi adli beraat 223/e den 17 ay sendika ve banka var (banka 2005 ten beri hesap var enson 2013 te altin yatirdim onuda 2014 mart ta cektim. Sonraki zamanlarda para giris cikisi olmadi hesap sifir) benim durumuda bir yorumlarsaniz sevinirim.Allah yardimcimiz olsun

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

675 saglik sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
direnm@li, 13 dakika önce yazdı:

Geçen yıl tanıdık bir avukat; komisyonda tanıdığım var, beraat alanlar iade ediliyormuş,  demişti. Ben de gerekçeli kararı göndermiştim kesinleşme şerhini de komisyona gönderdim. Bu arada beraat 2-b den ve 7 aydır bekliyorum. Pasaport şerhi kalkınca yurtdışından gelen teklifi değerlendirmek için bu avukatın arkadaşına dosyanın durumunu sordurdum. Reddedilecekler arasındaysa yeşil pasaport anlamıyorum normal pasaport ve vize işlemleri uzun sürüyor, şimdiden başlayayım dedim. Başvuru numarasıyla dosyaya bakan arkadaşı; bir şey diyemem, reddedilebilir de kabul de edilebilir demiş. Kırmızı mavi turuncu kodlu dosyalar var. onların içinde yok, bu iyi bir şey demiş. Önceki forumlarda bu konu çok konuşulmuştu. Gerçekmiş demek ki..

Yani demem o ki, komisyonda görevliler bile hangi dosya iade edilecek bilmiyor. Beklemekten başka yapacak bir şey yok. 

Sayın @MSA ilçe milli eğitimde görevliler ile ilgili dava açmayı düşünüyorum, komisyon kararını bekleyeyim mi? ne dersiniz?

Görevliler hakkında yasal koruma sağlayan ve kanunlaşan KHK'nın iptal başvurusu halen Anayasa Mahkemesi tarafından görüşülüyor diye hatırlıyorum. Öncelikle AYM'nin bu kararını beklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca açacağınız dava komisyon kararını etkilemeyecektir.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 11 saat önce yazdı:

Komisyon kendi açıklamasında net bir şekilde ifade ediyor tek sendika tek dernek üyelik tek abonelik ten ret verilmediğini bu sebeple özellikle sendikadan bekleyenler başvurularında kendi dosya özelinde durumlarını izah etmişlerse süresinin ne olduğunun önemi olmadan iade olacağı netleşti. 

Komisyon adli durumun dışında irtibat iltisaka bakarak karar verdiğini vurguluyor bankaya para yatırmayı destek görüyor mesela vs. 

Rapunzel sizin de iadeniz yakındır inşallah kimse ret vermek için 3 4 yıl sonra kurumdan bilgi istemez zaten kurumlar idari soruşturmada tüm bilgileri vermişlerdir yeni bir durum varsa o ayrı bir mevzu. 

Ruhsuz için de hayırlı olsun cevap yazana kadar iadesini gördü sanırım ne güzel birileri daha kurtuldu fetö belasından. 

Altirana kurum görüşü tekrar almadan da kabul olabilir dosyanız daki bilgiler yeterliyse sıranız geldiğinde inşallah siz de kararınız görür mutlu olursunuz. 

Observer siz de diğer kurumlardansınız ve şansımız biraz fazla mart nisan mayıs aylarında epey bir kabuller olacağa benziyor çünkü kabulleri de kalan aylarayaymaları gerekiyor öteleyip son 2 ayda5 bin iade yapmazlar. 

İyi geceler

Sayın @altuğ yorumunuz için çok teşekkürler.

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2016 yılından açık olan soruşturmamın biran önce sonlandırılması ve hızlandırılması için dilekçe verdim .Bakalım bir faydası olacak mı? 

insaallah o zamana kadar takipsizlikle sonuçlandırırlar ve inşaallah o zamanda kadar komisyondan red yemem....

• Beğeni 5

672.MEB..sendika..inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...