İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Merhabalar,forumu en basindan beri takip ediyorum MSA komiserimde Allah razi olsun iade olunca kapatip gitmedi.MEB 21 aylik Kasim 2015 istifali sendikadan ihrac oldum.2018 de takipsizlik almistim arkadas 2011 de bir iki sohbette gordum demesi uzerine mahkeme acildi Beraat ettim savci istinafa gönderdi.Sorum şu zaten komisyon bitti bitecek istinaftan karar 1 yila gelmez benim durumda olanlar ne olur?

• Beğeni 1

21 ay sendika adli islem sonuclanmadi ohal komisyonu inceliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayin dantes komisyonda incelemeye devam

• Beğeni 1

675 saglik sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@aleko38 ,@SALUR72  hayırlı olsun . Allah bir daha yaşatmasın bu kötü belayı.Bekleyen arkadaşlara Allah sabır versin.

• Beğeni 2

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
aleko38, 53 dakika önce yazdı:

Hayırlı günler arkadaşlar sessiz takipcilerdendim dün itibariyle kabul kararımı gördüm Allah'ım herkese bu duyguyu yaşatsın .siz sormadan yaziyim kriter olarak sendika ilk kuruluş 9 ay ikinci kuruluş 24 ay birkaç SMS kimse yokmuya 1 senelik elden ödenmiş gazete adlı idari birseyim yoktu diye biliyorum kurum aranıp aranmadigini bilmiyorum

hayırlı olsun. iyi sıyrılmışsın olaydan. normalde bu kayıtlarla retlik karar verecek komisyondan kabul almışsın. şanslısın. sona doğru iyimserlik hakim o zaman. bu iyi birşey çok kişi kurtarsın.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aleko38, 58 dakika önce yazdı:

Hayırlı günler arkadaşlar sessiz takipcilerdendim dün itibariyle kabul kararımı gördüm Allah'ım herkese bu duyguyu yaşatsın .siz sormadan yaziyim kriter olarak sendika ilk kuruluş 9 ay ikinci kuruluş 24 ay birkaç SMS kimse yokmuya 1 senelik elden ödenmiş gazete adlı idari birseyim yoktu diye biliyorum kurum aranıp aranmadigini bilmiyorum

Geçmiş olsun, hayırlı olsun hocam

SALUR72, Bir saat önce yazdı:

@vergici672 çok sağolun  inşallah sizin güzel haberimizde en kısa zamanda görürüz.

Allah razı olsun hocam. İnşallah. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aleko38, 59 dakika önce yazdı:

Hayirli olsun. Gazeteyi nasil tespit etmisler peki. Bizim 24 ay sendika 2 sene cihan medya odemesi red

(677-inceleniyor-sendika)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın aleko38 in kararı çoğumuz için heyecan verici bir karar sanki,inşaallah zamanında suç olmayan davranışlardan dolayı daha fazla mağdur olmayız. 

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Gülcan Hatilcik Kabakci, Bir saat önce yazdı:

Merhabalar,forumu en basindan beri takip ediyorum MSA komiserimde Allah razi olsun iade olunca kapatip gitmedi.MEB 21 aylik Kasim 2015 istifali sendikadan ihrac oldum.2018 de takipsizlik almistim arkadas 2011 de bir iki sohbette gordum demesi uzerine mahkeme acildi Beraat ettim savci istinafa gönderdi.Sorum şu zaten komisyon bitti bitecek istinaftan karar 1 yila gelmez benim durumda olanlar ne olur?

komisyon karar verir yine de beklemez. tek sendika olsa neyse de tanık olayı sıkıntı bu karar verme sürecinde. bence varsa kurum kanaati önemli rol oynayacak kararınızda. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672zede, 18 saat önce yazdı:

Sayın hocam sendikadan bekleyip de kurum görüşü alınmayan epey arkadaşın olduğunu düşünüyorum. Ben olayı şöyle yorumluyorum; bir kişinin dosyası karar aşamasına geldiğinde komisyon ilgili kurumu arayıp kişiyle ilgili bir rapor istiyor. Genellikle il ya da ilçe milli eğitim, kişinin son çalıştığı okulu arayıp müdür, müdür yardımcısı ya da öğretmen arkadaşlarından bilgi toplayıp komisyona rapor olarak gönderiyor. Olumsuz bir rapor gitmezse kişinin dosyası karara bağlanıp sonuçlandırılıyor. (Kurum görüşü alınıp epeydir bekleyen de var, kısa sürede iade olan da var.Bu farklılık nereden kaynaklanıyor bunu ben de çözemedim.)

Şu ana kadar tek sendikası olanlardan  kurum görüşü alınarak iade olan da var, tek sendikadan kurum görüşü alınmadan iade olan da var.
Ve yine sendika+gazete, sendika+SMS ‘den kurum görüşü alınıp iade olan da var, kurum görüşü alınmadan iade olan da var. Üç buçuk yıldır forumlarda konuşuyoruz, tartışıyoruz ama olayı tam olarak çözemedik. O yüzden kimse kesinlikle iade olacağım diyemiyor. İnsanı yoran da yıpratan da bu belirsizlik. Bugün iade olan arkadaşların yaşadığı heyecanı, mutluluğu en kuşa sürede tüm masumların yaşaması dileklerimle... Bu arada kurum görüşü alınmayan kimleriz, bilelim ve bilgilendirelim birbirimizi. Ben eşim için takipteyim. Eşimin sendika istifa formunda ve mebbis kayıtlarında 16-17 aylık sendikası var, (2014 Ocak-2015 Mayıs( E-bordroda fazladan kesinti olmuş 20 ay görünüyor.  Yine bir arkadaşım da yaklaşık 17-20 ay arası sendika ve SMS den bekliyor, onun da kurumu henüz aranmadı. (Daha önce de belirtmiştim arkadaşım kafaya çok takıyor kendi durumunu.) Aynı  durumda (sendika+SMS ) olup da iade olan epey var, teselli ediyorum kendisini  ama nafile. Bu durumda olup iade olan varsa bildiğiniz, duyduğunuz paylaşın lütfen. Biraz uzun oldu kusura bakmayın arkadaşlar, herkese huzurlu geceler, keyifli hafta sonları dilerim. 

Bende okulu arayıp sordum kurum görüşü alınmamış

• Onaylama 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...