İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

İyi akşamlar. Kolejde çalışmıştım. Aralık 2013 başında Doğum iznine ayrıldım. Sigorta devam ettiği için çıkış Şubat 2014 görünüyor. Komisyon hangi tarihleri kriter alıyor. Bilen ya da kendi deneyimi olan arkadaşlar komisyonun tutumu bu konuda nedir.

Hepimiz hakkında hayırlısı olsun 

672 KHK- Bylok WiFi mağduru Sakarya 4. Ağır ceza(karar kesinleşmedi) -Okul (2012- Şubat 2014) Banka maaş hesabı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yanasip, 31 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar. Kolejde çalışmıştım. Aralık 2013 başında Doğum iznine ayrıldım. Sigorta devam ettiği için çıkış Şubat 2014 görünüyor. Komisyon hangi tarihleri kriter alıyor. Bilen ya da kendi deneyimi olan arkadaşlar komisyonun tutumu bu konuda nedir.

Hepimiz hakkında hayırlısı olsun 

Tam olarak bu konumda olan birine denk gelmedim ama, sendika ya da sigorta kesinti süresi konusunda doğum izni, askerlik gibi süreler komisyonu ilgilendirmiyor. İşten ilişiğinizin ne zaman kesildiğini ya da sendikadan ne zaman istifa ettiğinizi baz alıyorlar. Yani Şubat 2014'ü baz alırlar. 

Yanlış düşünüyorsam lütfen düzeltin arkadaşlar. Sadece bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum, uzman değilim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevabınız için teşekkürler 

yani Şubat 2014 komisyon için sıkıntılı bi tarih mi 

komisyon hangi tarihleri baz alıyor 

bilen varsa cevap yazarsa çok sevinirim 

672 KHK- Bylok WiFi mağduru Sakarya 4. Ağır ceza(karar kesinleşmedi) -Okul (2012- Şubat 2014) Banka maaş hesabı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yanasip, Bir saat önce yazdı:

Cevabınız için teşekkürler 

yani Şubat 2014 komisyon için sıkıntılı bi tarih mi 

komisyon hangi tarihleri baz alıyor 

bilen varsa cevap yazarsa çok sevinirim 

Rica ederim, sıkıntılı mı bilmiyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Yanasip kamuda işe giriş 2010 ve sonrası olması

SGK kaydı ile işe giriş arasındaki zaman aralığı

Banka hareketleri 

Sosyal çevre durumu ile adli idari dosyanız komisyon kararına etkisi olacaktır. 

MEB 672 kalan 3.600 civarıdır 2 bin üzeri iade alır diye tahmin ediyorum

• Beğeni 2

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi akşamlar. Bugün idare mahkemesine ek beyan dilekçesi verdim. Kurum EGM. Kurum 6 aydır 2.cevaba savunma yazmamış ve kurum kanaati ile ilgili ıslak imzalı belge sunamamıştı. Bunu tekrar talep ettim. Aynı durumda olan arkadaşların bilgisine. Kurum iyice köşeye sıkışıyor bu taleplerle  Üst mahkemelerde bunun çok önemi varmış. Hukukçu arkadaşların söylediği bu şekilde. 

• Beğeni 6
  • Teşekkür 3

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yürütmenin durdurulması için bölge idare mahkemesine gitmişti 13  bölge idare ye Uyaptan bakıyordum gözukuyodu şimdi gözükmüyor sadece 25 .idare gözüküyor anlamadim 

Böyle olmasının sebebini bilen var mi

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 27 dakika önce yazdı:

Yürütmenin durdurulması için bölge idare mahkemesine gitmişti 13  bölge idare ye Uyaptan bakıyordum gözukuyodu şimdi gözükmüyor sadece 25 .idare gözüküyor anlamadim 

Böyle olmasının sebebini bilen var mi

Yd talebine ilişkin karar verilmiş dosya asıl mahkemesine gönderildi demek. İdare mahkemesi dosyasının son evraklar kısmında kararı görebilirsiniz.

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@derebom  kurum şıkışsa ne oluyor ki? 

Hesap soran yok. Hiç kriterim yok. Kodlama yok.

red karar kağıdım henüz bana ulaşmadı ama kararda şöyle birşey yazsalar "ihraç etmek için bahane aramadık ki döndürmek için sebep arayalım  işine bak koçum anca gidersin" 

Deseler ne yapabiliriz ki 

Anca dava aç dur

İlk ihraç olduğum zamanlar adalete inancım tam gibiydi. 

2 dilekçe yazdırıp dava açmak 10000 TL ye patladı, sonuç sıfır. 

Yine dava açacağım sonuç sıfır olacak büyük ihtimalle ama pes etmeyeceğim. 

Sonuna kadar devam 

Adalet bize uğrar mı kısmet

Pes etmek yok 

• Beğeni 6

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 4 saat önce yazdı:

@Yanasip  

MEB 672 kalan 3.600 civarıdır 2 bin üzeri iade alır diye tahmin ediyorum

Bu analizi nasıl yapıyorsunuz hocam ? Sizce kalan 20 bin küsur dosyanın 3600 kusuru mu MEB e aittir ?

SixSevenTwo

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...