İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Umutlu, 50 dakika önce yazdı:

Çok şükür ki tarafsız davranan vicdanı olan cesur yürkler var halâ???

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu cuma komisyon aciklma yapacaktir diye düşünüyorum 

• Beğeni 2

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kamuda esnek çalışma bugün itibariyle son buldu komisyonun çalışma düzeni de normale girecektir diye tahmin ediyorum. 

27 marttan bugüne 2 ay geçti son resmi açıklamanın üzerinden bu süreçte pandemi vardı bir ölçüde yavaşlama olmuştur bu hafta cuma açıklama yapılırsa anlaşılır haziran ayına bırakırlarsa ki olabilir az dosya incelendiyse hiç değilse 3-4 bin dosya daha azalttıklarında açıklamaya gidebilirler. Çok uzun süre geçti makul bir süre değil 4 sene komisyonda az da baskı olabilir basına yansıması meclis soru önergesi cm bşk yard dan bilgi talep edilmesi vs. 

Kom cuma ya da pzt toplanır bu haftanın kararları girip açıklama gelmesi olası ama herşey olabilir yine de. 

• Beğeni 5

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

3 sorum var umarım doğru yerde soruyorumdur:

1- İstinaf için 30 gün süre korona nedeniyle değişti mi?

2- İstinaf dilekçesi için en günceli ve makul olanı forumdaki dilekçe1 midir?

3- UYAP üzerinden başvurmayı istiyorum. Bununla ilgili bir sayfamız var mıdır?

Teşekkürler.

672 KHK - İdare Ret - İstinaf Dilekçesi verme aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Alex De Souza, 54 dakika önce yazdı:

3 sorum var umarım doğru yerde soruyorumdur:

1- İstinaf için 30 gün süre korona nedeniyle değişti mi?

2- İstinaf dilekçesi için en günceli ve makul olanı forumdaki dilekçe1 midir?

3- UYAP üzerinden başvurmayı istiyorum. Bununla ilgili bir sayfamız var mıdır?

Teşekkürler.

1. Süreler 15 Hazirana kadar kararname ile durduruldu. Bilgi İçin: http://www.basin.adalet.gov.tr/Etkinlik/yargida-sureler-15-hazirana-kadar-ertelendi
  2. Forumdaki dilekçeleri kullanacaksanız kendi durumunuza göre güncelleyiniz.
  3. UYAP üzerinden başvuru işleminizi e-imza yada mobil imza var ise yapabilirsiniz. Bu seçeneği tercih ederseniz uyap metin editörünü indirip hazırladığınız dilekçeyi yine aynı program içinden mobil yada e-imza ile imzalamayı unutmayınız.
  • Beğeni 2
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MSA yani red kararim elime ulasinca dava acamayacakmiyim idâre  mahkemesi icin. 15 hazırani mi beklemeliyim

672 kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 7 dakika önce yazdı:
  1. Süreler 15 Hazirana kadar kararname ile durduruldu. Bilgi İçin: http://www.basin.adalet.gov.tr/Etkinlik/yargida-sureler-15-hazirana-kadar-ertelendi
  2. Forumdaki dilekçeleri kullanacaksanız kendi durumunuza göre güncelleyiniz.
  3. UYAP üzerinden başvuru işleminizi e-imza yada mobil imza var ise yapabilirsiniz. Bu seçeneği tercih ederseniz UYAP metin editörünü indirip hazırladığınız dilekçeyi yine aynı program içinden mobil yada e-imza ile imzalamayı unutmayınız.

Çok teşekkürler.

2- Evet, sizin hazırladığınız dilekçeyi güzel tarif etmişsiniz. Şimdi onu düzenliyorum. 

3- Gördüğüm kadarıyla mobil-imza telefon servisi ile halledilebiliyor. Doğru mudur?

672 KHK - İdare Ret - İstinaf Dilekçesi verme aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Policeman77, 4 dakika önce yazdı:

@MSA yani red kararim elime ulasinca dava acamayacakmiyim idâre  mahkemesi icin. 15 hazırani mi beklemeliyim

Açabilirsiniz. Dava açmayı engellemiyor. 

Alex De Souza, 3 dakika önce yazdı:

Çok teşekkürler.

2- Evet, sizin hazırladığınız dilekçeyi güzel tarif etmişsiniz. Şimdi onu düzenliyorum. 

3- Gördüğüm kadarıyla mobil-imza telefon servisi ile halledilebiliyor. Doğru mudur?

Mobil imza ile halledebilirsiniz. 

• Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 47 dakika önce yazdı:

Şu ana kadar khklardaki ısrar ve inadın, muktedirler için sebeplerinin çok boyutu var. Eğer bu iktidar zamanında bir düzelme olacaksa khklar sayesinde elde ettikleri faydaların azalması veya zararlarının artması, sonuç olarak zararın faydayı geçmesi gerekiyor. Ne kadar eğitim, zeka ve vicdan seviyeleri nedeniyle bunlara yer tuttukları makamların yasal gerekliliği olanın ötesinde zerre kadar saygı duyamasam da, Sezar'ın hakkını Sezar'a veririm. Aşırı derecede uyanıklar, halkı iyi tanıyorlar ve pragmatistler.

Khkların iktidar için faydalarını bir çırpıda aklıma gelenler olarak şöyle sayabilirim: 1-Devlette kalanlara verilen ayağınızı denk alın mesajı. 2-Boşalan kadrolara yapılmış atamalar (özellikle küçük ortak düzenli şekilde buralardan besleniyor). 3-Ekonomi, eğitim, dış politika vs. alandaki başarısızlıklar yerine sürekli terörle mücadelenin konuşulması (bu da gereğinden çok daha fazla kişiyi bu tanımın kapsamına sokmayı gerekli kılıyor). 4-Muhalefeti (parti içi olan dahil) terörle ilişkili gösterme çabası ve istediğimi terörist yaparım göz korkutması.

Khkların iktidar için zararlarını sıralamakta ise biraz zorlanıyorum. 1-Dış dünyada oluşan olumsuz imaj. Şüphesiz bu önemli çünkü yatırımın olmadığı bir ülkede ekonominin hali ortada. 2-Devletteki yetişmiş iş gücü kaybı nedeniyle oluşan kalitesizlik (yerime aldığınız o vasıfsıza burdan sevgilerimi sunuyorum).  3-Muhalefetin adalet üzerinden haklı bir söylemle akl-ı selimi galip gelen insanları kendine çekmesi? Bundan emin bile değilim, bahsettiğim tipteki insan sayısı %0,5 falandır. Ondan çok daha fazlası ulusalcı da bu sayede iktidara çekildi ayrıca. Mhp'ye falan girmiyorum daha bak.

Ekonomi ve kaliteli yönetim şüphesiz iktidarın kalıcılığı için önemli (ki önemsememeleri olanak dışı), ancak böyle bir medya gücüyle adama bayat ekmek yedirip "o Sebastian pastaydı" diye inandırabilirsiniz. Daha doğru dürüst tarih kitabı okumamış, deli saçmalarını okuyanları üstat sandırabilirsiniz. Okumuş adamların şerrinden(!) Allah'a sığındırabilirsiniz. O yüzden khknın iktidar için zararları oldukça sönük kalıyor maalesef.

Eğer bu iktidar zamanında birşeyler olacaksa bu yukarıdaki denklemin khklılar lehine bozulmuş olması lazım, o da daha uzun yıllar alacak gibi görünüyor. Kimse bunların merhamete, vicdana, insanlığa gelmesini falan beklemesin. Bazen umuda kapılsak da, ki insan doğasında vardır, sanırım yine dönüp dolaşıp "sorunun sebeplerinden çözüm beklememek lazım" diyenlerin dediğine geliyoruz.

?? Doğru söze ne hacet

• Onaylama 1

672 KhK , MEB, Sendika, Kyok, İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...