İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

@AKBABA 360603 benimle aynı durumda arkadaşınız adına çok sevindim hayırlı olsun bende babamdan dolayı ihraç oldum babam geri iade edildi ben beklemeye devam Yazdığınız mesajı okuyunca çok kötü oldum inşallah mağdur olan herkes en yakın zamanda işine başlar ve çilesi biter ??  

Güncelleme • • Mutlu
Yanlış yazı
  • Beğeni 1

689 khk  kkk 1.derece yakın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AKBABA 360603, 5 saat önce yazdı:

@Azap arkadaşlar öncelikle Allah hepinize hepimize sabır versin bende 672 MEB istifa sendika halen bekliyorum.. sizleri çok iyi anlıyorum ve yazdığım mesaja tepkilerinizi görünce bir kez daha yüreğim parçalandı Allah hepimizin yardımcısı olsun.. arkadaş uzman çavuş babası ihraç ve babasının henüz sonuçlanmadı davası sürüyor. Arkadaş adli işlem yok.. KHK bilgisi izin alıp paylaşacağım..

Teşekkür ederim kardeşim arkadaş adına çok sevindim inşallah darısı diğer tüm masumlara olsun...

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 KHK, Eş durumundan ihraç, adli eşim ve ben KYOK, Kurum K.K.K.'LIĞI, Komisyon inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/fetoye-ait-sirketin-genel-muduruydu-cumhurbaskanligi-karariyla-atandi-1740914

Asya Emeklilik eski genel müdürü, bugünkü haberlere göre Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile " Sigortacılık ve Özel Emeklilik Denetleme Kurulu Başkanlığına" atanmış. Öncelikle  hayırlı olsun .Kendisi Ekim 2013- 24 Temmuz 2014 arasinda Asya Emeklilik genel müdürlüğü yapmış.Çağrı döneminin en yoğun olduğu söylenen 2014 yılında malum bankaya 3 kuruş yatıran fetöye yardimdan ceza alırken, diger yasal işlemler bile ceza olmasa bile iltisak irtibat sayilabilirken çok düşündürücü bir atama.

Ben bu durumu önce bir vatandaş, sonra hukuk mezunu olarak şuna benzetiyorum. Bir lokanta var pişirdiği yemeklere bilerek zehir katıyor. Pek çok musteri zehirleniyor.Haliyle Olay davalik olunca mahkeme yemeklere  bilerek zehir katan lokantanin patronunu ve aşçılarını aklıyor, hatta bazılarını terfi bile ettiriyor.Ama zehirlenen müşterileri suçlu bulup ceza veriyor.

Bence bu kararı dilekcelerinde  bank Asya nedeniyle gerek ceza davası olan, gerekse komisyon ve idare mahkemesinde iltisak ve irtbatli kabul edilen herkes kullanabilir."Beni o donemde yasal olan bankaya para yatirdim diye terorden yargiliyorsunuz da, bankanın ayni donemdeki genel muduru Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 2020 de ... kurul Başkanlığına atanmistir " diye.idare mahkemeleri mi olur ,ceza mahkemeleri mi olur,AYM ,AİHM veya BM mi olur bilmem ama elbet birgün gercek hukuk  bu durumu görecektir.

Niyetim kesinlikle ne yapılan atamayi eleştirmek ,ne de sayın kurul başkanını kötülemektir.Amacım sadece sayın başkanın hukukuna,Masumiyet karinesine duyulan saygının zerresinin, terörist olmayan ve destek vermeyen ,tamamen aynı bankada yasal işlem yapan masumlara da duyulmasıdır.Suç ve cezanın geriye yürümezliği evrensel hukukun temel ilkelerindendir.

Benzer bir durum daha var.Bank Asya da 16 yıl yöneticilik yapan baska bir yönetici de ,15 temmuz sonrası SPK başkanı olmuş  denilebilir ,fakat bu yönetici 2012 de bank Asya'dan ayrılmış o sebeple bu durumun en azindan şu anda iç hukukta dikkate alınacağını şahsen düşünmüyorum. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar hayırlı bayramlar bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. İhraç olduğum şehirde komisyona başvuru yaptıktan sonra başka bir ile taşındım ve nüfus kaydımı da yeni taşındığım ile aldırdım ve bu ilde SSK’lı olarak çalışmaya başladım ancak komisyona adres değişikliği bildirmedim   Eşimde eş durumu tayiniyle yanıma geldi. Şimdi ben tekrar göreve döndüğüm zaman yeni yerleştiğim il emrine mi yoksa ihraç olduğum il emrine mi  verirler. Bazı kaynaklardan aldığım bilgi sistemin yeni adres üzerine atama yapacağı yönünde bu konuda bilgisi olanlar paylaşabilir mi ?

672 KHK Meb  Kyok  sendika hala inceliyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Tatil bitse de yeni kararlar çıksa. Belki bu hafta iki aylık çalışma raporu da yayınlanır. Hareket olur biraz. Çok sıkıldım kaderdaşlarım. Hepimizin, tüm masumların mağdur olarak geçirdiği son bayram olması dileğiyle, bayramınızı kutlarım ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bitsin artık şu muallak durum herkes kendi yolunu çizsin Ya Rabbim 672 ile ihraç oldum beraat ettim kodlamam fetö düşmanlığına delalet ediyor ama ben hala bekliyorum 4 yıl olacak

• Şaşırma 1
  • Üzülme 1

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gercekten cok sinir bozucu bi sessizlik.Son kararlar da epey moral bozdu bi mucize olsa 4 yıldır bi kabustaydiniz bitti deseler ve bitse artık nasil bi sınav boyle zerre suçumuz gunahimiz yok diyorum peygamberler geliyor aklima utanıyorum.Ama artik dayanilmaz hale geldi sanırım

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

677 egm kriter yok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ya zoruma giden şey ihraç oldum internet sitelerine televizyonlara verdiler reklam verir gibi, aklandım her konuda ama duyan gören yok Rabbime arz ediyorum halimi artık bitsin şu durum 

• Beğeni 5

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KatrinaVanTassel, 22.05.2020 - 23:38 yazdı:

Size de çok geçmiş olsun...

?

........

Sn @By3kan ne oldu sizin idare mahkemesi. Duruşmalı demiştiniz. Oldu mu duruşma. Olduysa nasıl geçti...

Bi ses verin...

Abla hala ses yok ya duruşma günü vermediler

Adalet bakanlığı 22idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...