İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

İyi akşamlar. Kolejde çalışmıştım. Aralık 2013 başında Doğum iznine ayrıldım. Sigorta devam ettiği için çıkış Şubat 2014 görünüyor. Komisyon hangi tarihleri kriter alıyor. Bilen ya da kendi deneyimi olan arkadaşlar komisyonun tutumu bu konuda nedir.

Hepimiz hakkında hayırlısı olsun 

672 KHK- Bylok WiFi mağduru Sakarya 4. Ağır ceza(karar kesinleşmedi) -Okul (2012- Şubat 2014) Banka maaş hesabı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yanasip, 31 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar. Kolejde çalışmıştım. Aralık 2013 başında Doğum iznine ayrıldım. Sigorta devam ettiği için çıkış Şubat 2014 görünüyor. Komisyon hangi tarihleri kriter alıyor. Bilen ya da kendi deneyimi olan arkadaşlar komisyonun tutumu bu konuda nedir.

Hepimiz hakkında hayırlısı olsun 

Tam olarak bu konumda olan birine denk gelmedim ama, sendika ya da sigorta kesinti süresi konusunda doğum izni, askerlik gibi süreler komisyonu ilgilendirmiyor. İşten ilişiğinizin ne zaman kesildiğini ya da sendikadan ne zaman istifa ettiğinizi baz alıyorlar. Yani Şubat 2014'ü baz alırlar. 

Yanlış düşünüyorsam lütfen düzeltin arkadaşlar. Sadece bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum, uzman değilim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevabınız için teşekkürler 

yani Şubat 2014 komisyon için sıkıntılı bi tarih mi 

komisyon hangi tarihleri baz alıyor 

bilen varsa cevap yazarsa çok sevinirim 

672 KHK- Bylok WiFi mağduru Sakarya 4. Ağır ceza(karar kesinleşmedi) -Okul (2012- Şubat 2014) Banka maaş hesabı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yanasip, Bir saat önce yazdı:

Cevabınız için teşekkürler 

yani Şubat 2014 komisyon için sıkıntılı bi tarih mi 

komisyon hangi tarihleri baz alıyor 

bilen varsa cevap yazarsa çok sevinirim 

Rica ederim, sıkıntılı mı bilmiyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Yanasip kamuda işe giriş 2010 ve sonrası olması

SGK kaydı ile işe giriş arasındaki zaman aralığı

Banka hareketleri 

Sosyal çevre durumu ile adli idari dosyanız komisyon kararına etkisi olacaktır. 

MEB 672 kalan 3.600 civarıdır 2 bin üzeri iade alır diye tahmin ediyorum

• Beğeni 2

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi akşamlar. Bugün idare mahkemesine ek beyan dilekçesi verdim. Kurum EGM. Kurum 6 aydır 2.cevaba savunma yazmamış ve kurum kanaati ile ilgili ıslak imzalı belge sunamamıştı. Bunu tekrar talep ettim. Aynı durumda olan arkadaşların bilgisine. Kurum iyice köşeye sıkışıyor bu taleplerle  Üst mahkemelerde bunun çok önemi varmış. Hukukçu arkadaşların söylediği bu şekilde. 

• Beğeni 6
  • Teşekkür 3

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yürütmenin durdurulması için bölge idare mahkemesine gitmişti 13  bölge idare ye Uyaptan bakıyordum gözukuyodu şimdi gözükmüyor sadece 25 .idare gözüküyor anlamadim 

Böyle olmasının sebebini bilen var mi

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 27 dakika önce yazdı:

Yürütmenin durdurulması için bölge idare mahkemesine gitmişti 13  bölge idare ye Uyaptan bakıyordum gözukuyodu şimdi gözükmüyor sadece 25 .idare gözüküyor anlamadim 

Böyle olmasının sebebini bilen var mi

Yd talebine ilişkin karar verilmiş dosya asıl mahkemesine gönderildi demek. İdare mahkemesi dosyasının son evraklar kısmında kararı görebilirsiniz.

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@derebom  kurum şıkışsa ne oluyor ki? 

Hesap soran yok. Hiç kriterim yok. Kodlama yok.

red karar kağıdım henüz bana ulaşmadı ama kararda şöyle birşey yazsalar "ihraç etmek için bahane aramadık ki döndürmek için sebep arayalım  işine bak koçum anca gidersin" 

Deseler ne yapabiliriz ki 

Anca dava aç dur

İlk ihraç olduğum zamanlar adalete inancım tam gibiydi. 

2 dilekçe yazdırıp dava açmak 10000 TL ye patladı, sonuç sıfır. 

Yine dava açacağım sonuç sıfır olacak büyük ihtimalle ama pes etmeyeceğim. 

Sonuna kadar devam 

Adalet bize uğrar mı kısmet

Pes etmek yok 

• Beğeni 6

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 4 saat önce yazdı:

@Yanasip  

MEB 672 kalan 3.600 civarıdır 2 bin üzeri iade alır diye tahmin ediyorum

Bu analizi nasıl yapıyorsunuz hocam ? Sizce kalan 20 bin küsur dosyanın 3600 kusuru mu MEB e aittir ?

SixSevenTwo

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...