İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Karagöz, 17 saat önce yazdı:

Avukatımdan bilgi aldım, bu pasaport için OHAL kom.a başvurmak konusunda. Daha önce iade başvurumu reddetiği gerekçelerin aynıyla OHAL Kom.'un bu başvuruyu da ret edeceğini, gerek olmadığını söylüyor. Ben başvurmaktan vazgeçtim, bilgilerinize.

Dün, avukatımdan bu başvuruyu OHAL Kom.'un iade başvurumu reddetiği gerekçelerin aynıyla ret edeceğini düşündüğünü öğrendiğimi yazmıştım. Ohal kom.dan ret alan arkadaşlar, avukatıma göre bizim işimiz artık idare mahkemesi ile. OHAL kom. hakkımızdaki kararını vermiş bulunuyor, tekrar lehimize bir karar çıkartmaz. Pasaport için de özel olarak başvuru mercii var. Bir dilekçe zor değil isteyen versin, ama bir şeye yaramayacağı düşünülüyor. Bilgilerinize.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adli27, 10 dakika önce yazdı:

İyi mi günler gerrçekten. AYM resmen aihmi Ve içtihatlarını tanımıyorum demiş. 

Ne bekliyorduk ki? Aaaa biz hukuğu köpek etmişiz AİHM bunu düzeltmemizi istiyor biz de bari hatamızı düzeltelim mi diyeceklerdi? AİHM değil mi komisyon kurun bu işi bizim önümüze getirmeyin aklı veren:) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 9 dakika önce yazdı:

Dün, avukatımdan bu başvuruyu OHAL Kom.'un iade başvurumu reddetiği gerekçelerin aynıyla ret edeceğini düşündüğümü öğrendiğimi yazmıştım. Ohal kom.dan ret alan arkadaşlar, avukatıma göre bizim işimiz artık idare mahkemesi ile. OHAL kom. hakkımızdaki kararını vermiş bulunuyor. Pasaport için de özel olarak başvuru mercii var. Bir dilekçe zor değil isteyen versin, ama bir şeye yaramayacağı düşünülüyor. Bilgilerinize.

Sayın Karagöz. Peki benim gibi incelemesi devam edenler için ne düşünüyorsunuz. Fayda zarar acısından. Bugün dilekçemi yazıp vermek istiyorum 

Denizyildizi, 6 dakika önce yazdı:

Sayın Karagöz. Peki benim gibi incelemesi devam edenler için ne düşünüyorsunuz. Fayda zarar acısından. Bugün dilekçemi yazıp vermek istiyorum 

Bir de ek olarak mi ayrı bir dilekçe olarak mi vermeliyim?

686 KHK Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aman özel okulda öğretmenlik yaptirilmayan veya özel üniversitede calistirilmayan yada akademik yükselme ünvan başvurusu reddedilen , mali müşavirlik başvurusu reddedilen...(yada özelde çalistirilmayan ve mahkemeye gitmemeş herhangi bir meslek grubu)  kişiler ek tedbirin iptali için komisyona iki satır başvurmayı düşünsün. Aman diyim...

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Denizyildizi, 9 dakika önce yazdı:

Hocam, kıyas yaparsak, OHAL kom. iade başvurunuza kabul verecekse, zaten pasaport yasağı kalmayacak. Ret verecekse, buna da ret verecek. Dediğim gibi bir dilekçe çok zor değil. Ama avukatıma göre iadeye ret, pasaporta kabul verme olasılığı %0.001den az.

Hayati, 8 dakika önce yazdı:

Aman özel okulda öğretmenlik yaptirilmayan veya özel üniversitede calistirilmayan yada akademik yükselme ünvan başvurusu reddedilen , mali müşavirlik başvurusu reddedilen...(yada özelde çalistirilmayan ve mahkemeye gitmemeş herhangi bir meslek grubu)  kişiler ek tedbirin iptali için komisyona iki satır başvurmayı düşünsün. Aman diyim...

Hocam, bunlar KHK ile alınan ek tedbirler içerisinde değildi yanılmıyorsam. Bir bakmak lazım.

• Beğeni 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 21 dakika önce yazdı:

Hocam, bunlar KHK ile alınan ek tedbirler içerisinde değildi yanılmıyorsam. Bir bakmak lazım.

Ek tedbir demek ihraç işleminin dolaylı yoldan etkilediği her türlü durumdur. Bu meslek yasaklarida ihraç işlemi dolayısıyla ek  tedbir olarak konulmuştur. Eğer bu yasaklar sebebiyle daha önce mahkemeye gitmediyseniz , OHal konisyonuna başvurun. Aman hak kaybı olmasın.

• Onaylama 2

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 21 saat önce yazdı:

Merhaba..

Bir soru:

Beraat dosyası istinafta olan birisi olarak e-devlet sorgusunda dosya durumu karşısında "açık" yazıyor.

Normalde "ön inceleme için atama bekliyor" "ön incelemede" ya da "incelemede" gibi şeyler yazmalı.

Yani mevcut durumda dosyanın ilerleyişini göremiyorum.

İstinaftan karar bekleyen arkadaşlar, sizde durum nedir?

Bende ve çevremdeki dosyası istinafta olan kişilerde de açık yazıyor. Sn. Hemso'nun dediği gibi UYAP güncellemesi ile alakalı bir durum sanırım. Önceden açık olan dosyamizin hangi aşamada olduğunu gorebiliyorduk, bundan sonra kapanasiya kadar goremiyecegiz korkarım. 

Bu arada bu davalarla ilgilenen 3 avukata sordum açık yazmasını :"bam dosyanızı incelemeye başlamıştır" dedilerse de herkeste aynı durumun olduğunu görünce bana cevapları pek mantıklı gelmedi. 

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Minister, 17 dakika önce yazdı:

Bende ve çevremdeki dosyası istinafta olan kişilerde de açık yazıyor. Sn. Hemso'nun dediği gibi UYAP güncellemesi ile alakalı bir durum sanırım. Önceden açık olan dosyamizin hangi aşamada olduğunu gorebiliyorduk, bundan sonra kapanasiya kadar goremiyecegiz korkarım. 

Bu arada bu davalarla ilgilenen 3 avukata sordum açık yazmasını :"bam dosyanızı incelemeye başlamıştır" dedilerse de herkeste aynı durumun olduğunu görünce bana cevapları pek mantıklı gelmedi. 

benim dosya da istinafta dosya açık yazıyor.  ben 12 martta beraat ettim.  istinaf dosyası bu ayın dokuzunda açılmış. ne zaman sonuçlanır allah bilir.

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende de ayni durum var. Demek ki güncellemeden dolayı. Bir de önceden 686 bankadan bekleyen konustuğumuz kimseler vardi. Marttan beri foruma girmemisler,  kurum görüşleri de alinmişti,  o zaman döndüler gözüyle mi bakmaliyiz? Yorum da yapmamislar

686 Khk-Banka - İstinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 1 saat önce yazdı:

Dün, avukatımdan bu başvuruyu OHAL Kom.'un iade başvurumu reddetiği gerekçelerin aynıyla ret edeceğini düşündüğünü öğrendiğimi yazmıştım. Ohal kom.dan ret alan arkadaşlar, avukatıma göre bizim işimiz artık idare mahkemesi ile. OHAL kom. hakkımızdaki kararını vermiş bulunuyor, tekrar lehimize bir karar çıkartmaz. Pasaport için de özel olarak başvuru mercii var. Bir dilekçe zor değil isteyen versin, ama bir şeye yaramayacağı düşünülüyor. Bilgilerinize.

Hocam avukatımla konuştum. O da ret vereceğini ama KESİNLİKLE BAŞVURU YAPMANIN FAYDALI OLACAĞINI AKSİ TAKDİRDE HAKKIMIZDAN VAZGEÇMİŞ SAYILABİLME İHTİMALİ olduğunu söylüyor. Normal hukuk düzeni olsa direkt idari mahkemeye yönlendirirdim sizi ama şu an AİHM dahil birçok yer OHAL komisyonunu iç hukuk yolu olarak kabul etmiş diyor. Yani bunlara güven olmaz mantıklı düşünmelerini beklemeyelim dedi.

Ben bugün dilekçemi vereceğim. Ret verse bile ki verecek en azından idari mahkemesinde elimde koz olur. Bugün komisyona yazıyorum, avukatım da 7 eylüle kadar idare mahkemesine ek dilekçe verip, bu tedbirlerin de incelenmesini talep ediyoruz diyecek. 

incelemesi devam edenler Ek beyan olarak bir dilekçe vermeli. Bugün son gün! Yarın tatil. Bi ihtimal 16 temmuz olabilir.

Güncelleme • • wildPuppy
  • Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...