İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

60ıncı gün yarın. ama yarın tatil. O yüzden ben bugün vereceğğim. Yarın tatil olduğu için perşembeye sarkar mı onu bilemiyorum

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adamlar da tam Makyavelist arkadaş. Tek seferde 50 tane hakkını gasp ediyorlar ki hangi birini arayacağım diye uğraş dur. Yaralı bırakmak yerine tam öldürüyorlar.

• Beğeni 1
  • Kahkaha 3
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

30 40 dkya vermiş olurım dilekçeyi. Eper, sen ret aldın dilekçe verme vs derlerse yazılı kağıt isteyip, ya da dilekçeme almadıklarını yazıp imzalamalarını isteyeceğim. Gelişmeleri yazarım. 

S

Yasal süreler 15 hazirana kadar durdu yazıyor adalet bakanlığı sayfasında. Ama ohal komisyonu mahkeme değil. Ama yine bir tuhaflık, iç hukuk yolu ? eğer 15 hazirandan başlarsa yasal süre, eylüle kadar vakit var. Onu riske atmadığımızdan 15 temmuza kadar son gün dedik. 

• Beğeni 3

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün veremem. Yarın da tatil. Bakalım artık Perşembe’ye kaldı. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hocam  bu komisyona neyin başvurusu yapılıyor anlamadım biz de karar bekliyoruz yarın son diyorsunuz forumda biraz açabilir misiniz burada okuyan herkes faydalanır tşkler...

• Onaylama 1

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 35 dakika önce yazdı:

30 40 dkya vermiş olurım dilekçeyi. Eper, sen ret aldın dilekçe verme vs derlerse yazılı kağıt isteyip, ya da dilekçeme almadıklarını yazıp imzalamalarını isteyeceğim. Gelişmeleri yazarım. 

S

Yasal süreler 15 hazirana kadar durdu yazıyor adalet bakanlığı sayfasında. Ama ohal komisyonu mahkeme değil. Ama yine bir tuhaflık, iç hukuk yolu ? eğer 15 hazirandan başlarsa yasal süre, eylüle kadar vakit var. Onu riske atmadığımızdan 15 temmuza kadar son gün dedik. 

Kişisel bilgilerinizi saklayıp dilekçeyi paylaşma durumunuz var mı ona göre herkese fikir oluşması adına yardımcı olur

Şimdiden teşekkürler

• Onaylama 2

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon adli değil idari kurum ancak ilgili kanunun aşağıdaki kısmına bakarsanız, idari başvuru olması nedeniyle sürenin durduğunu anlarsınız. İdari kurum olduğu için adli tatil işlemez. Süre 15 ağustosa kadar uzar. 

... 

Dava açma, icra takibi başlatma, başvuru, şikâyet, itiraz, ihtar, bildirim, ibraz ve zamanaşımı süreleri, hak düşürücü süreler ve zorunlu idari başvuru süreleri de dâhil olmak üzere bir hakkın doğumu, kullanımı veya sona ermesine ilişkin tüm süreler; 

... 

• Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Uzayabilir süre ama muktedirler kanunları eğip bükmede ustalar. Bu şekilde tüm bu hukuksuzluklara imza attılar zaten. 

Dilekçe konusunda da herkesin durumu farklı olduğundan dilekçe metni farklı olacaktır. Bir önceki sayfada paylaştığım metni kendinize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz. 1 a4 kağıdı yeterlidir. 

• Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 33 dakika önce yazdı:

Uzayabilir süre ama muktedirler kanunları eğip bükmede ustalar. Bu şekilde tüm bu hukuksuzluklara imza attılar zaten. 

Dilekçe konusunda da herkesin durumu farklı olduğundan dilekçe metni farklı olacaktır. Bir önceki sayfada paylaştığım metni kendinize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz. 1 a4 kağıdı yeterlidir. 

Dilekcenizi verebildiniz mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 8 dakika önce yazdı:

Dilekcenizi verebildiniz mi?

Arkadaşlar ohal komisyonu açıklama yapmamış ama genel evraka normal dilekçe gibi veriyorsunuz dediler. Dilekçemi verdim. Onlar da kapak yazısıyla komisyona yollayacaklarını söylediler. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...