İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

wildPuppy, 10 dakika önce yazdı:

Hocam avukatımla konuştum. O da ret vereceğini ama KESİNLİKLE BAŞVURU YAPMANIN FAYDALI OLACAĞINI AKSİ TAKDİRDE HAKKIMIZDAN VAZGEÇMİŞ SAYILABİLME İHTİMALİ olduğunu söylüyor. Normal hukuk düzeni olsa direkt idari mahkemeye yönlendirirdim sizi ama şu an AİHM dahil birçok yer OHAL komisyonunu iç hukuk yolu olarak kabul etmiş diyor. Yani bunlara güven olmaz mantıklı düşünmelerini beklemeyelim dedi.

Ben bugün dilekçemi vereceğim. Ret verse bile ki verecek en azından idari mahkemesinde elimde koz olur. Bugün komisyona yazıyorum, avukatım da 7 eylüle kadar idare mahkemesine ek dilekçe verip, bu tedbirlerin de incelenmesini talep ediyoruz diyecek. 

incelemesi devam edenler Ek beyan olarak bir dilekçe vermeli. Bugün son gün! Yarın tatil. Bi ihtimal 16 temmuz olabilir.

Hocam benim idare mahkemesi dava dilekçemde işe iadem talebi haricinde, "İhraç işlemi nedeniyle yoksun kaldığı tüm özlük ve parasal hakların yasal faiziyle birlikte ÖDENMESİNE" talebi var. Bu haliyle dilekçe de kabul edilmiş durumda. Bu "ilave tedbirleri" kapsar mı?

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 1 saat önce yazdı:

Hocam, kıyas yaparsak, OHAL kom. iade başvurunuza kabul verecekse, zaten pasaport yasağı kalmayacak. Ret verecekse, buna da ret verecek. Dediğim gibi bir dilekçe çok zor değil. Ama avukatıma göre iadeye ret, pasaporta kabul verme olasılığı %0.001den az.

Hocam, bunlar KHK ile alınan ek tedbirler içerisinde değildi yanılmıyorsam. Bir bakmak lazım.

Levent Maziliguneyin videosuna göre KHK'da açıkça belirtilmeyen ek tedbirler de bu kapsamda değerlendiriliyormus. Benim acimdan bir tek SGK kaydında 686 KHK ile kamu görevinden çıkartılmıştır gibi birşey yazıyor olması önem arz ediyor zira, mesela, özel sektöre basvurdugunuzda SGK kaydında bu ibarenin bulunması bir çuval inciri berbat edebiliyor.

Komisyon önümüzdeki dönemde kamu gorevine dönme talebimi reddetse bile belki bırakalım özelde iş bulsun diyebilir  ve ilave tedbirle ilgili talebimi kabul edebilir (mi acaba?).

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 6 dakika önce yazdı:

Hocam benim idare mahkemesi dava dilekçemde işe iadem talebi haricinde, "İhraç işlemi nedeniyle yoksun kaldığı tüm özlük ve parasal hakların yasal faiziyle birlikte ÖDENMESİNE" talebi var. Bu haliyle dilekçe de kabul edilmiş durumda. Bu "ilave tedbirleri" kapsar mı?

hocam bende de benzer ibare var. Avukat biz yine de ek bir dilekçe yazalım dedi.( ekstra para vs almayacak.) Ohal mahkemelerinin taraflı olduğunu savunuyor ve onların anlamak istediği şekilde yorumlamalarına fırsat vermemenin, her şeyi açıkça belirtmenin faydalı olacağını söylüyor. Mesela genel olarak ilave tedbirler yerine açık açık beni ilgilendiren tedbirleri belirterek sonrasında " ....başta olmak üzere tüm ilave tedbirlerin iptali" gibi ekleyecek dilekçeye. 

• Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 19 dakika önce yazdı:

Hocam avukatımla konuştum. O da ret vereceğini ama KESİNLİKLE BAŞVURU YAPMANIN FAYDALI OLACAĞINI AKSİ TAKDİRDE HAKKIMIZDAN VAZGEÇMİŞ SAYILABİLME İHTİMALİ olduğunu söylüyor. Normal hukuk düzeni olsa direkt idari mahkemeye yönlendirirdim sizi ama şu an AİHM dahil birçok yer OHAL komisyonunu iç hukuk yolu olarak kabul etmiş diyor. Yani bunlara güven olmaz mantıklı düşünmelerini beklemeyelim dedi.

Ben bugün dilekçemi vereceğim. Ret verse bile ki verecek en azından idari mahkemesinde elimde koz olur. Bugün komisyona yazıyorum, avukatım da 7 eylüle kadar idare mahkemesine ek dilekçe verip, bu tedbirlerin de incelenmesini talep ediyoruz diyecek. 

incelemesi devam edenler Ek beyan olarak bir dilekçe vermeli. Bugün son gün! Yarın tatil. Bi ihtimal 16 temmuz olabilir.

"incelemesi devam edenler Ek beyan olarak bir dilekçe vermeli. "

Sayın wildPuppy bunu nasıl yapacağız? Incelemesi devam edenler olarak 

686 KHK Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 8 dakika önce yazdı:

Komisyon önümüzdeki dönemde kamu gorevine dönme talebimi reddetse bile belki bırakalım özelde iş bulsun diyebilir  ve ilave tedbirle ilgili talebimi kabul edebilir

demese bile ileride bu hak ihlalinden dolayı bir kozumuz olur diye düşünüyorum. Her nekadar komisyonun yargılanmama zırhı olsa bile, bu zırhı verenler bir gün yargılanacaktır.

• Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 MEB incelemeye devam.. sendika 2016 Mart istifa kurum görüşü henüz alınmadı.. komisyona başvuru yaparken okul müdür yardımcısı dilekçe yazmıştı fetö ile ilgisi yoktur diye.. kurum görüşü olarak dikkate alinma ihtimali olabilir mi acaba.. yoksa niye artık alınmıyor bu görüş arkadaş.. herkese bol sabırlı günler dilerim arkadaşlar

672 li örtmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Denizyildizi, 12 dakika önce yazdı:

"incelemesi devam edenler Ek beyan olarak bir dilekçe vermeli. "

Sayın wildPuppy bunu nasıl yapacağız? Incelemesi devam edenler olarak 

dilek.e yazıp valiliğe verin onlar hallediyor ek beyan olarak yazıyorlar.

".... tarihli başvuruma ek olarak AYM'nin 10 Mart 2020 tarihli, E.2018/74 numaralı dosyada, 7075 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun’un 2. maddesinin (3) numaralı fıkrasında yer alan “...ilave tedbirler ile...” ibaresinin Anayasa’ya aykırı olduğuna ve iptaline karar vermişolması nedeniyle, ihraç KHK sında hakkımda uygulanan  pasaport iptali, özelde çalışamama, SGK kaydı başta olmak üzere ilave tedbirlerin kaldırılmasını talep ediyorum."

şeklinde yazılabilir. Basit bir dilekçe. Zamanımız az. Kalın yazdığım yere özellikle sizi etkileyen tedbirleri yazmanızda fayda var. Öğretmenlerin özelde çalışamaması, EGM TSK personelinin güvenlik işlerinde çalışamaması, diploma ve kursların iptali, pilotluk lisansı vs

ret gelse bile belki bunlardan birkaçı kabul gelir. Tamamı ret gelse bile ileride bir hak iddia edebiliriz diye düşünüyorum.

Güncelleme • • wildPuppy
  • Teşekkür 3
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 7 dakika önce yazdı:

".... tarihli başvuruma ek olarak AYM'nin 10 Mart 2020 tarihli, E.2018/74 numaralı dosyada, 7075 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun’un 2. maddesinin (3) numaralı fıkrasında yer alan “...ilave tedbirler ile...” ibaresinin Anayasa’ya aykırı olduğuna ve iptaline karar vermişolması nedeniyle, ihraç KHK sında hakkımda uygulanan  pasaport iptali, özelde çalışamama, SGK kaydı başta olmak üzere ilave tedbirlerin kaldırılmasını talep ediyorum."

şeklinde yazılabilir. Basit bir dilekçe. Zamanımız az

Sağolun.

• Beğeni 1

686 KHK Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 8 dakika önce yazdı:

şeklinde yazılabilir. Basit bir dilekçe. Zamanımız az

Son başvuru tarihi yarın mıydı?

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...