İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Benim daha önce pasaportum yoktu şimdi baktım randevu alabiliyorum.Bu durumda benim de tahditim kalkmış mı oluyor.

• Beğeni 1

672 KHK sendika -takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 49 dakika önce yazdı:

Söylediğiniz durumu TSK maalesef uygulamıyor. Kardeşe 1. Derece akraba şeklinde işlem yapıyor. Normalde yönergeye göre sadece 1. Derece akrabalar araştırılması gerekirken TSK, kardeşi de o şekilde değerlendirip işlem yapıyor.

Söylediğiniz maalesef doğru, benim demek istediğim hukuken kardeşlerin 2. Derece kan hisimi olduğu. 2.derece yakın olan kardeşleri ihraç gerekçelerinde 1. Derece göstermeleri fahiş bir hata.

Bunu tüm kanun yolu itirazlarınızda ileri surmenizi öneririm.

İnşallah bir gün Adalet tecelli eder. 

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kasirga61, 34 dakika önce yazdı:

Sayin communication hangi ilden basvurmustunuz acaba?Benim de basvurali 6 ay gecti herhangi bir sonuc yok

Kütahyadan basvurdum. Aralik 2019 da basvurmustum. Bugun gordum. Edevlette.

Eylül, 19 dakika önce yazdı:

Kalkmış görünüyor. Yazılı olarak da size sonucun bildirilmesi gerekiyor. İsterseniz nüfuz müdürlüğüne gidip bir sorarsanız garantilemiş olursunuz. 

Eski pasaportunuz yeşil mi bordo muydu?

Yesil pasaporttu eskisi. 

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hala inceleniyorum ne arıyorlar acaba.Çıldıracağımmmmm

677 KHK - Sağlık Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Weweresoldiers, 2 saat önce yazdı:

Herkese merhaba. Birinci derece yakın sebebiyle ihracı hangi kanun maddesine göre yapıyorlar? Kurum TSK ve hakkımda hiç bir adli işlem yok.

Tamamen keyfi ,kurumuna göre sansiniza kalmış.Kanun maddesine kalsa iş zaten 657 liyiz...Öyle bir madde yok yani.Ama kurum yetkililerine kaldığı için indiyatif onlara özel maddeler eklediler hatırlarsanız.667,668 gibi KHK Lara...Ohal döneminde yaptıkları işlerden adlı idari cezai sorumlulukları olmadığını söyleyen...Yani kanun olsa bu maddeye gerek olmazdı zaten.

Eş durumundan ihraç,KYOK var.Isin kurali yok,sadece bekliyorum.Bu arada esim de iftiradan ihrac.Calistigim kurum sanssizligimdi maalesef.Atacak adam bulan bulamayan kurumlar 667 nun o serinletici sorumsuzluk semsiyesiyle ativerdiler iste...Allah buyuk.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 19 dakika önce yazdı:

Kütahyadan basvurdum. Aralik 2019 da basvurmustum. Bugun gordum. Edevlette.

Yesil pasaporttu eskisi. 

Benim de yeşil pasaporttu. Tahditim kalkmasına gidip onaylatmama hatta yeni çıkarabilirsiniz denmesine  rağmen hala e devlette nüfusa gidiniz yazıyor. Zaten süresi doldu her şekilde hem çalışmama hem de süre sebebiyle kullanılamayacaktı ama eski pasaport bileğilerinde gözükmeli. Bunu anlamış değilim. 

Bazılarımızın durumu kalkmasına rağmen benim gibi, sistem ise hepimiz de aynı. Değişen ne ??‍♀️

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Weweresoldiers, 3 saat önce yazdı:

Herkese merhaba. Birinci derece yakın sebebiyle ihracı hangi kanun maddesine göre yapıyorlar? Kurum TSK ve hakkımda hiç bir adli işlem yok.

375. KHK ya ek 35 B maddesiyle işlem yapılıyor. Ohal sonrası Getirilen düzenlemeye göre; bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu'nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen; kişiler bakan onayı ile ihraç ediliyor.  Eşimde  1.derece akraba sebebiyle 2018de 6ay GGU da kaldı 1yıl soruşturması olmadı  ihraç ve idare mah. Red aldıktan sonra 2020 şubatta ankesör çıktı soruşturması açıldı

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu 35

Madde kapsamında ıhraç edilenler, doğrudan idare mahkemesine başvuruyor sanırım. Bizim gibi komisyona başvuru yapmaları gerek miyor. Böyle midir?

• Onaylama 1

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
DogrucuDavut, Bir saat önce yazdı:

@Yengeç Karar nosunu bilmiyorum. Milli eğitim kararı tebliğ etmedi ve etmeyeceğini söyledi. Kararı sır gibi saklıyorlar.

Tebliği vermek zorundalar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sn @MSA ;

Ve tüm forum üyeleri ,

biliyorum önümüzü görmek ve bir çıkarımda bulunmak dahi zor. Lakin sormadan edemedim. Bir kaç gündür yayınlanan kararlarda EGM eş durumundan ihraçları ile ilgili bir öngörünüz oluştu mu? 

Bir dönem artık eski khklardan red göremiyoruz demiştik ama görüyoruz malesef son bir haftadır. Kendimi kabul ile red almanın tam ortasında hissediyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...