İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Bglmtrk, 1 saat önce yazdı:

Iade olanlar bundan boyle hic uzulmesin, red alanlarda once saglik olsun yeni sürece baslamada  Allah kolaylik versin.Biz de hala kuyudayiz 677 EGM devam ediyor kriter yok ama sahiden bi umutsuzluk çöktü oysa ki cok umutluydum ben.

Ben de sizinle aynı hissediyorum malesef. İçimden bir ses ise umutsuz olmanın yakışmayacağını söylüyor. Sonra başka bir ses adalet var mı ki diye soruyor. 

Ve sonra da Allah büyüktür diyor sonlandırıyorum bu çıkmazı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Supernova, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba umarım herkes iyidir, güzel haberler alanları tebrik ediyor, bekleyen masum ve mağdurların da en yakın zamanda güzel günlere kavuşmasını diliyorum. Ben ocakta kabul kararımı görmüştüm yök akademik personelim. Şubatta yeni üniversitemde göreve başladım.  Geriye dönük haklarımın iadesi hala yapılmadı. Beni ihraç eden üniversite 2018 de ikiye bölündü ve benim kadromu yeni kurulan üniversitede olacaktı eğer o zaman çalışıyor olsaydım . İademden sonra yeni kurulan üni benden önce iade olup kadrosu kendisinde olanlara hak iadesini yapmıştı. Ben de göreve başladıktan hemen sonra dilekçe ile haklarımın iadesini istedim fakat maliye bakanlığının yeni bir yazısı geldi o arada ikiye bölünen üniler den ödemeyi ihraç eden üni yapar diye. Sonra bu yeni ve eski 2 üni ihtilafa düşüp yöke görüş sordular mart ayında ve hala cevap yok . Ben iki üniversiteye de hakların iadesi için dilekçe yazmştm zaten  yökten görüş bekledikleri için onlara da cevap yok. Telefonla hem yökten hem üniversitelerden sürec hakkında bilgi almak içn arıyorum ama bekliyoruz diyorlar. Velhasıl bu durumla ilgili bir öneriniz var mı. Ne yapmalı. Hakların iadesi yapılınca eksikler faizler ve tazminat için davaları açmayı düşünüyorum zaten ama şuan mı açsam bu kadar bekletilmek ayrı bir hak kaybı ve mağduriyeti oldu.

Hangi kanunda olduğu aklımda kalmadı ama kısaca anlamı şu idi: hak edilen özlük hakları en geç 30 gün içinde ödenir. şeklindeydi, biraz araştırırsanız ilgili kanun maddesini bulursunuz. Mali haklarınızı vermesi gereken kuruma, ilgili kanun gereği başvurup haklarında suç duyurusunda bulunacağınızı yazabilir ya da doğrudan savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bence ikisini birden yapmalısınız. 

Sonuç olarak bizi ne kadar adam yerine koyarlar bu kurumlar bilemiyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Msa hocam ve diger arkadaşlar, haziran ayında eline kararı ulaşan varsa karar numarasını paylaşabilir mi? 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mmm, Bir saat önce yazdı:

Hangi kanunda olduğu aklımda kalmadı ama kısaca anlamı şu idi: hak edilen özlük hakları en geç 30 gün içinde ödenir. şeklindeydi, biraz araştırırsanız ilgili kanun maddesini bulursunuz. Mali haklarınızı vermesi gereken kuruma, ilgili kanun gereği başvurup haklarında suç duyurusunda bulunacağınızı yazabilir ya da doğrudan savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bence ikisini birden yapmalısınız. 

Sonuç olarak bizi ne kadar adam yerine koyarlar bu kurumlar bilemiyorum. 

30 gün içinde öder diye bir ibare yok. Kanun maddesi ve faizlere ilişkin emsal kararlara varana kadar üniversitelerin ikisine de verdiğim dilekçelerde yazılı. Zaten kimsenin ödemicez dediği yok. Kim ödicek yök yazsın ödeyelim diyorlar . Süreci şimdiden yargıya taşımak daha da uzatır diye düşündüğümden hukuki bir işleme başvurmadım. Sonrasında çok büyük bir zevkle davalarımı açacağım inşllh. Mağdur olan herkes de tek bir hakkını bile bırakmadan almak için uğraşmalı . Yine de cevabınız içn sağolun. İyi akşamlar herkese 

• Beğeni 1

692 - YÖK - komisyon inceleme devam - kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Weweresoldiers, 2 saat önce yazdı:

@phantom18 yazışmamızda  "sonrasında veya o anda bir adli durum oluştuğu" yazılmış. Ona istinaden "adli işlemim yok" dedim. Siz ise "bir şey" demişsiniz. Ben size bir şeyiniz var demedim, diyecek birisi olsam burada gezmem. Otuz yıldır bu ülkede yaşıyorum , adalet kavramını çok iyi biliyorum. En başta kendi durumum ortada .

Benim esimin durumuda tıpkı sizinki gibi.Esimde herhangi bir kriter yok ama polis olan iki kardesi tutuklandı darbeden hemen sonra esimide 2017 martta onbeş gun açığa aldilar sonraki onbeş günü beklemeden 29 nisanda ihrac ettiler.Komutanlar kendi aralarında sözde bir kurul kurmuşlar esime kardeşlerini  sormuslar .Baska bisey sorulmamış inanın sonrası ihrac iste.3 seneyi bitirdik nisan 29 esimin durumunda hicbir değişiklik yok yani ne takipsizlik ne beraat ne bi mahkeme en azindan bize ulaşan bir belge yok.Ilk zamanlar çok sordu çalıştığı ilin terör şubeye savcılığa hakkınızda bizde bisey yok denildi.Esimde artik aramıyor çünkü en son telde bilgi vermiyoruz demisler .Komisyon kararını bekliyoruz.Phantom18 kardesimizin dedigini yanlis anlamaniza gerek yok çünkü oyle bir belirsizliğin icindeyizki özellikle kurum TSK ise olmaz denilen oluyor maalesef.Esimin kardesleri ceza aldilar nerdeyse çıkacak oldular biz olduğumuz yerde sayıyoruz.Hepimizin hakkında hayırlısı olsun .Allah gönlünüze göre versin.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar Bugün Kararnamenin Geldiğini İl emrine verildiğimi söylediler. Pazartesi görüşmeye ve evrak işlerini halletmeye gideceğim . Yine bilgilendirme yaparım 

• Beğeni 7

672 KHK. SENDİKA 2015 İSTİFA. TAKİPSİZLİK ALİNDİ İNCELENİYOR.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Es4023, 18 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar Bugün Kararnamenin Geldiğini İl emrine verildiğimi söylediler. Pazartesi görüşmeye ve evrak işlerini halletmeye gideceğim . Yine bilgilendirme yaparım 

Hocam hayırlı olsun.

Çoktandır  foruma giremedim.

Baska kimler iade oldu?

@DogrucuDavut kardeş  de iade olmuş . Ona da selamlar...

O bisiklete taliptim hatırlarsanız ?

• Beğeni 1

672 - MEB - 25 ay istifa edilmiş sendika - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu haftada karavana ? sorana eli kulağında demeden bir hal oldum la?

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
communication, 11 saat önce yazdı:

Eski forumda Katibe nickli biri vardi, 3 sene once bu is 2-3 sene daha surer dedigi icin forumdan atilmisti.

Napiyorki simdi merak ettim...

Ayyy okuyunca güldüm...

???

Doğru söyleyeni dokuz köyden...

10. köydedir belki. Nam-ı diğer ihraç uzman...

???

Aramızdaysa bi ses verse...

Adli27, 9 saat önce yazdı:

Bu nasıl karar ya

Kriterini bilmiyordur belki... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...