İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

communication, 7 dakika önce yazdı:

Pasaport tahditimin kaldirilmasi icin 6 ay once basvurmustum, edevletten protokol sorgulamada bugune kadar Ilce nufus mud. Basvurun yazisi cikiyordu. Bugun baktigimda eski pasaport bilgilerim cikiyor.

Bilgisi olan varmi? Tahditim kalkmismi simdi...

Evet kalkmıs

• Teşekkür 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MSA yani birinci derece akrabası ihraç olan memur ihraç edilir nerede yazıyor?

İşlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Minister, 29 dakika önce yazdı:

Pardon bu konuda Bazen yanlış yorumlamalar olabiliyor.

yakınınız Anne baba veya çocuklarınız ise 1. Derece sayılıyor, bunun dışında kardeşler 2. Yeğenler 3. Derece vs

Ortak atadan doğum sayılarına göre derece belirleniyor. 

Söylediğiniz durumu TSK maalesef uygulamıyor. Kardeşe 1. Derece akraba şeklinde işlem yapıyor. Normalde yönergeye göre sadece 1. Derece akrabalar araştırılması gerekirken TSK, kardeşi de o şekilde değerlendirip işlem yapıyor.

• Katılmama 1

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 34 dakika önce yazdı:

Bahsettiğiniz yada aradığınız şekliyle bir kanun maddesi yok. Hatta bir madde yok. KHK lı iseniz karşınıza ancak idare mahkemesinde kurum savunmasında bir tespit olarak çıkar. OHAL sonrası döneme dair soruyorsanız "...irtibatı iltisakı olduğu değerlendirilen" ifadesindeki değerlendirilen kelimesinden kaynaklı idarenin takdir hakkıymış gibi sunuluyor. Ancak mahkeme aşamasında arkası doldurulamıyor. Doldurmaya vesile olabilir diye kurum savcılığa suç duyurusunda bulunuyor.

Profiliniz KKK olarak görünüyor. Daha öncede forumda pek çok kez belirttiğim bazen kişilerin kendisinden örnek vererek "herkes için geçerli değildir" benzeri karşı çıktıkları bir husus var. TSK personeli olup hakkında işlem yapılıp savcılığa suç duyurusunda bulunulmayan bu güne kadar görmedim, duymadım. Sonradan ifade için çağrılınca yada komisyon kararında görünce "benimde soruşturmam varmış" diyenler oldu. Bu nedenle özellikle son çalıştığınız yerin savcılığından soruşturmanızı tavsiye ederim. Hazırlık soruşturması kapsamında dahi olabilir.

Bir tanıdığa Ohal komisyonundan ret gelmişti ve idare mahkemesine dava açmıştı. Kurumdan gelen yazıda Hava Kuvvetlerinden ihraç edildiğiniz anlaşıldığından kurum kanaati olarak ret olarak değerlendirilmiş. Ancak tanıdık Kara Kuvvetlerinde görev yaparken ihraç edildi. Kurumun “değerlendirmesi” ni anlamış değilim.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Supernova, 32 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba umarım herkes iyidir, güzel haberler alanları tebrik ediyor, bekleyen masum ve mağdurların da en yakın zamanda güzel günlere kavuşmasını diliyorum. Ben ocakta kabul kararımı görmüştüm yök akademik personelim. Şubatta yeni üniversitemde göreve başladım.  Geriye dönük haklarımın iadesi hala yapılmadı. Beni ihraç eden üniversite 2018 de ikiye bölündü ve benim kadromu yeni kurulan üniversitede olacaktı eğer o zaman çalışıyor olsaydım . İademden sonra yeni kurulan üni benden önce iade olup kadrosu kendisinde olanlara hak iadesini yapmıştı. Ben de göreve başladıktan hemen sonra dilekçe ile haklarımın iadesini istedim fakat maliye bakanlığının yeni bir yazısı geldi o arada ikiye bölünen üniler den ödemeyi ihraç eden üni yapar diye. Sonra bu yeni ve eski 2 üni ihtilafa düşüp yöke görüş sordular mart ayında ve hala cevap yok . Ben iki üniversiteye de hakların iadesi için dilekçe yazmştm zaten  yökten görüş bekledikleri için onlara da cevap yok. Telefonla hem yökten hem üniversitelerden sürec hakkında bilgi almak içn arıyorum ama bekliyoruz diyorlar. Velhasıl bu durumla ilgili bir öneriniz var mı. Ne yapmalı. Hakların iadesi yapılınca eksikler faizler ve tazminat için davaları açmayı düşünüyorum zaten ama şuan mı açsam bu kadar bekletilmek ayrı bir hak kaybı ve mağduriyeti oldu.

1. Ombudsmana başvurabilirsiniz bu bekleme sürecinde ama en az 6 ay sürer, idari dava açarsanız ombudsmana basvurulamiyor

2. İdari dava açarsınız , mağdur olduğunuzu, paranın degerinin düştüğü , idare tarafından ikinci defa mağdur edildiği vs vs ile yürütmeyi durdurma istemli ama yd karari en az bir ay da çıkar oda tabi hakim haklı görirse, 

3.bide her ne olursa olsun cimer e ve akım e başvurmayı da unutmayın, acayip korkuyorlar cimerden ve akimden

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Weweresoldiers, 21 dakika önce yazdı:

@MSA yani birinci derece akrabası ihraç olan memur ihraç edilir nerede yazıyor?

Birinci derece yakını ihraç olan ihraç edilir hiçbir yerde yazmaz, Anayasaya aykırı bir durum. Kurum sizinle çalışmak istemediği için ihraç eder, durum bu maalesef.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 35 dakika önce yazdı:

Pasaport tahditimin kaldirilmasi icin 6 ay once basvurmustum, edevletten protokol sorgulamada bugune kadar Ilce nufus mud. Basvurun yazisi cikiyordu. Bugun baktigimda eski pasaport bilgilerim cikiyor.

Sayin communication hangi ilden basvurmustunuz acaba?Benim de basvurali 6 ay gecti herhangi bir sonuc yok

672 KHK - Ret - Banka - Ankara 19. İdari)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 51 dakika önce yazdı:

Kalkmış görünüyor. Yazılı olarak da size sonucun bildirilmesi gerekiyor. İsterseniz nüfuz müdürlüğüne gidip bir sorarsanız garantilemiş olursunuz. 

Eski pasaportunuz yeşil mi bordo muydu?

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 31 dakika önce yazdı:

1. Ombudsmana başvurabilirsiniz bu bekleme sürecinde ama en az 6 ay sürer, idari dava açarsanız ombudsmana basvurulamiyor

2. İdari dava açarsınız , mağdur olduğunuzu, paranın degerinin düştüğü , idare tarafından ikinci defa mağdur edildiği vs vs ile yürütmeyi durdurma istemli ama yd karari en az bir ay da çıkar oda tabi hakim haklı görirse, 

3.bide her ne olursa olsun cimer e ve akım e başvurmayı da unutmayın, acayip korkuyorlar cimerden ve akimden

Teşekkürler.. Cimer ve akim daha mantıklı, Bana pek Cimer ve akimden de korkuyorlar gibi gelmediğinden bir de corona dolayısıyla esnek çalışmaya vs. Geçildiği için Cimer ve akime yazmamıştım. 

692 - YÖK - komisyon inceleme devam - kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Yengeç Karar nosunu bilmiyorum. Milli eğitim kararı tebliğ etmedi ve etmeyeceğini söyledi. Kararı sır gibi saklıyorlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...