İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

@Nazenin hocam tam aklımdan geçtiniz ne yaptınız acaba diye sadece sendika bekleyen bir ben kalmışım gibi hissettim 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 19 dakika önce yazdı:

KHK mağdurlarının BM İnsan Hakları Komitesi'ne başvurusu ile ilgili olarak İnsan Hakları Hukukçusu Sayın Kurtuluş Baştimar'ın forumumuza verdiği ropörtaj şuradadır:

Kendisi ücret meselesi için herkesin durumunu göre mevzuyu tartışmamızı ve sonuca göre makul bir teklif verebileceğini bekledi. Bu konuda yorumlarınızı da beklemekteyim.

@RosedewittbukateR @tustus @phantom18 @ahmet bel @observer @Konuk ne zaman

Sizi takip ettiğim için yazıyı yayınlar yayınlamaz bildirin aldım, okudum. Hocam çok teşekkürler. Keşke AİHM le vakit kaybetmeseydik. Bu kadar uzun zaman kaybımız olmazdı...

FORUMDAŞLAR!..

YAZIYI OKUYUN MUTLAKA!..

Bir kesit:

Komitenin olası bir olumlu karar durumunda bekleyenlere direkt emsal olur mu? Yoksa herkesin ayrı ayrı başvuru yapması mı gerekir?

Bu son derece önemli bir soru. BM kararları emsal teşkil etmez, her kişi kendisinin bizzat başvurması gerekmektedir.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
altirana, 7 dakika önce yazdı:

@Nazenin hocam tam aklımdan geçtiniz ne yaptınız acaba diye sadece sendika bekleyen bir ben kalmışım gibi hissettim 

aynı hisleri taşıyoruz hocam sürekli yatıp kalkıp dua ediyorum bize de sıra gelsin  artık inşallah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 19.03.2020 - 18:02 yazdı:

bu karar olumlu gibi gözüküyor ama banka kriteri için genele yaymak hata olur...

söz konusu kararda AYM ye yapılan başvuruda rutin bir kira ödeme işlemi için yapılan tutuklama kararına itiraz edilmiş..

AYM kararında kira ödeme gerekçesi olduğu için başkaca bir suç olmadığından başvuranı haklı bulup 10.000 TL tazminata hükmetmiş..

bu kararda en önemli konu başvurucunun para hareketinin rutin kira ödemesi olarak ispatlaması terör örgütüne destek amaçlı olmadığının ispat edilmesi..

sadece böyle bir hesap hareketine tutuklama verilmesi çok büyük garabet

• Beğeni 1

679 KHK-Ret-Banka-Ankara 21.İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
suvarsuvar, 56 dakika önce yazdı:

Biraz evvel komisyon sayfasında KABUL kararımı gördüm. Dün bakmıştım yoktu bugün yüklemişler. 672-MEB-Öğretmen. 27 aylık istifa edilmemiş sendika üyeliğim vardı. Sendika üyeliğimin tamamı ikinci kuruluş dönemine aitti. Birinci kuruluşta üyeliğim yoktu. Kurum görüşü alınmamıştı. Allah bütün masumlara nasip etsin

hayırlı olsun..

darısı iade bekleyen tüm masumlara olsun...

Ötügen, 2 saat önce yazdı:

Herkese iyi günler özellikle polis meslektaşlarımın bir kısmına aydınlatıcı bilgi olur umarım. 

EGM 672 KHK garson(SC) kriterdim vardı. KYOK aralık 2018. Dün 18.00 itibariyle kabul kararını gördüm. Tüm masumlarında dönmesi dileğiyle

hayırlı olsun..

darısı iade bekleyen tüm masumlara olsun..

SC den iade verildi...dün yine EGM mensubu bir arkadaş CC den iade aldı..

bunlar önemli ve aydınlatıcı kararlar..

umarım devamı gelir..

Nazenin, 28 dakika önce yazdı:

çok çok sevindim hocam hayırlı olsun darısı bizlere inşallah. hocam müdürünuz ile sürekli iletişim halinde miydiniz. emin misiniz acaba kurum görüşünun alınmadığına 

altirana, 26 dakika önce yazdı:

672 sayılı KHK ile ihraç olmuş sadece sendika kriteri olan MEB personeli için iade kararları çoktan gelmeliydi..

sadece bu kriterden bekleyen tüm MEB personeli iade olacak ama süreç çok uzadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 37 dakika önce yazdı:

KHK mağdurlarının BM İnsan Hakları Komitesi'ne başvurusu ile ilgili olarak İnsan Hakları Hukukçusu Sayın Kurtuluş Baştimar'ın forumumuza verdiği ropörtaj şuradadır:

Kendisi ücret meselesi için herkesin durumunu göre mevzuyu tartışmamızı ve sonuca göre makul bir teklif verebileceğini bekledi. Bu konuda yorumlarınızı da beklemekteyim.

@RosedewittbukateR @tustus @phantom18 @ahmet bel @observer @Konuk ne zaman

Mesaj gönderdim, senelerdir KYOK almış bekleyenler başvuru yapabiliyor gibi bir yorum gelirmi? Bakalım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk ne zaman, 7 dakika önce yazdı:

Mesaj gönderdim, senelerdir KYOK almış bekleyenler başvuru yapabiliyor gibi bir yorum gelirmi? Bakalım

%10000 "Evet" diye cevap gelir ?

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 7 dakika önce yazdı:

%10000 "Evet" diye cevap gelir ?

Muhteşem olmuş epeydir gülmemiştim teşekkürler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
suvarsuvar, Bir saat önce yazdı:

Biraz evvel komisyon sayfasında KABUL kararımı gördüm. Dün bakmıştım yoktu bugün yüklemişler. 672-MEB-Öğretmen. 27 aylık istifa edilmemiş sendika üyeliğim vardı. Sendika üyeliğimin tamamı ikinci kuruluş dönemine aitti. Birinci kuruluşta üyeliğim yoktu. Kurum görüşü alınmamıştı. Allah bütün masumlara nasip etsin

Hayırlı olsun hocam çok sevindim, darısı başımıza inşallah...

• Beğeni 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugünün Kararları:

• 672 KHK - MEB - Mersin - Tarsus - Sendika 23 Ay 2015 Kasım İstifa - Adli KYOK 2017 Mayıs - İADE
  • 701 KHK - EGM - İstanbul - Muhabere - Garson EA - Adl, KYOK 2020 Şubat - RET
  • Beğeni 3

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...