İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

namutenahi46, 10 saat önce yazdı:

Tüm forum sakinlerine hayırlı bayramlar, inşaallah tez vakitte haklarımızı geri alırız, duası ve temennisi ile

Merhaba ben de sizin gibi  enerji bak. bekliyorum. Bildiğim bi banka var kriter dava yok. Ama 1.derece yakinim tutuklu. Sizce ne olur bizim bakanlıkta durum?

• Beğeni 1

Ghhjjk huuiiiiijhy

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 10 saat önce yazdı:

maalesef askerseniz kriter falan hikaye. Bu mahkeme kararları da ne tesadüftür(!) ki ohal komisyonu kararından 1 ay önce geliyor. ben de ret aldıktan 1 ay sonra gözaltına alınmıştım. İddianamede ihraç olmam örgüt üyeliğine delildir yazmış savcı(!). Ünlem işareti koydum çünkü mevzuattaki savcı tanımına uymuyor bu kararlar.

C.Yaycı gibileri ihraç edecekleri askerleri zamanında fişlemişler zaten. tasfiye ettiler. Şimdi de çekildiler kenara...

Tamam da wildpuppy neye göre bu ihraclari belirlediler? Hazırladıkları listenin yarisi belki yanlis. Birileri yıldızlarından olmasın diye biz işimizden gucumuzden olmaya devam mı edecegiz. Bizi kandırdılar söz verdiler masum olanlar dönecek kendinizden eminseniz merak etmeyin dediler 4 yıl oldu yahu yazıklar olsun 

• Onaylama 2

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Askerdik, 12 dakika önce yazdı:

Tamam da wildpuppy neye göre bu ihraclari belirlediler? Hazırladıkları listenin yarisi belki yanlis. Birileri yıldızlarından olmasın diye biz işimizden gucumuzden olmaya devam mı edecegiz. Bizi kandırdılar söz verdiler masum olanlar dönecek kendinizden eminseniz merak etmeyin dediler 4 yıl oldu yahu yazıklar olsun 

Fişleme kriteri çok basit... Garibanlar. Benim görüşüm bu. Benim cemaatle hiçbir alakam olmamasına karşın ihraç oluyorken, babası akp ile ticari işle yapan, 2 defa katalog evliliği yapmış devrem görevde. İhraç olanların profillerine bakı orum çevremdeki, gerçekten kendi emeğiyle bir yerlere gelmiş gariban kesimin evlatları. 

Sanki yukarıdan emir geldi tasfiye edin diye, üst kesim de kendilerinden olmayan üst subayları ihraç ederken, taban kısmında da kim garibansa eklediler torbaya. Zaten ihraç zamanlarında kuvvetler arasında yarış vardı en çok kim ihraç edecek diye. En azından kendi kuvvetim dzkk için konuşayım, yalalalık yapmayı seven bir yönetici kısıma sahip. Herşeyi beklerim. 

• Beğeni 4
  • Üzülme 1
  • Onaylama 4

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Azap arkadaşlar öncelikle Allah hepinize hepimize sabır versin bende 672 MEB istifa sendika halen bekliyorum.. sizleri çok iyi anlıyorum ve yazdığım mesaja tepkilerinizi görünce bir kez daha yüreğim parçalandı Allah hepimizin yardımcısı olsun.. arkadaş uzman çavuş babası ihraç ve babasının henüz sonuçlanmadı davası sürüyor. Arkadaş adli işlem yok.. KHK bilgisi izin alıp paylaşacağım..

• Beğeni 3

672 li örtmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AKBABA 360603, 5 dakika önce yazdı:

@Azap arkadaşlar öncelikle Allah hepinize hepimize sabır versin bende 672 MEB istifa sendika halen bekliyorum.. sizleri çok iyi anlıyorum ve yazdığım mesaja tepkilerinizi görünce bir kez daha yüreğim parçalandı Allah hepimizin yardımcısı olsun.. arkadaş uzman çavuş babası ihraç ve babasının henüz sonuçlanmadı davası sürüyor. Arkadaş adli işlem yok.. KHK bilgisi izin alıp paylaşacağım..

Teşekkürler @AKBABA 360603 herhangi başka bilgi alırsanız paylaşın lütfen.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bana da hep öyle geliyor nedense @wildPuppy ? hep kendi çabasıyla yaz tatillerini çalışarak okul harçlığını kazanmış, gariban vatan evlatları... ama sayın @Recommend in dediği gibi Allah adil i mutlaktır. Sonunda er ya da geç adalet tecelli edecek 

• Beğeni 2
  • Onaylama 6

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Recommend, 11 saat önce yazdı:

Düğün günümde ihraç olduğumu öğrendim. 1 sene sonra Rabbım nasip etti evladım oldu polisler geldi aynı gece eşimi almaya hastaneye. Doktor rapor verdi de alamadılar. Çalışırken yemek yemeye gittiğim restorana garson olarak gittim. Yolda geçerken yüzünü çeviren kurumdan dostlarım(!) geldi çay koydum önlerine tabaklarını aldım önlerinden. Belki melek falan değildik ama karıncayı incitmedik vallahi. Kimseye yan gözle bakmadık. Ben Diyarbakırlıyım bayrağımızı her gördüğümde boğazım düğümlendi yutkunamadım, öyle yetiştik, vatanımızı çok sevdik, yediğimiz kaba tükürmedik. Memlekette hain olduk gurbete geldik terörist olduk. Git dediler buralardan, gitmedik bir yerlere kaçmadık. 'Rabbım senden gelen baş göz üzerine' dedik. Dişimizi sıktık. Bekliyoruz tevekkül edeceğiz herşeye. Red-kabul beklediğimiz makam tasdik makamından başka birsey değildir. Dicle kenarında bir bir kurdun kaptığı koyunun hesabını soran Allah bizler gibi zulme uğramış yuzbinlerin hesabını sormaz mı? El hakk sorar. Kalbini ferah tutun hepiniz. Devletimizi en çok biz sevdik. En çok biz. Ülkemizde hukuk kör ve topaldır. Ancak vakti zamanı geldiğinde hedefine varır. Bayramınız mübarek olsun. Allah'a emanet olun. 

Yanlış hatırlamıyorsam daha önce BDDK'dan uzman yardımcısı iken ihraç olduğunuzu belirtmiştiniz. Dediğiniz doğruysa yabancı dil filan bilen çok nitelikli biri olmalısınız. Gururunuzu her gün bu sekilde tekrar tekrar incitmek yerine başka bir mekanda iş bulmaya çalışmanızı tavsiye etmekten başka bir şey gelmiyor elimden. Yabancı diliniz iyiyse tercüme ofislerine başvurabilirsiniz. Google'dan çok sayıda tercüme ofisi  (reklam gibi olacak ama mesela protranslate) ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu arada tüm forumdaslara iyi bayramlar!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Recommend, 12 saat önce yazdı:

Düğün günümde ihraç olduğumu öğrendim. 1 sene sonra Rabbım nasip etti evladım oldu polisler geldi aynı gece eşimi almaya hastaneye. Doktor rapor verdi de alamadılar. Çalışırken yemek yemeye gittiğim restorana garson olarak gittim. Yolda geçerken yüzünü çeviren kurumdan dostlarım(!) geldi çay koydum önlerine tabaklarını aldım önlerinden. Belki melek falan değildik ama karıncayı incitmedik vallahi. Kimseye yan gözle bakmadık. Ben Diyarbakırlıyım bayrağımızı her gördüğümde boğazım düğümlendi yutkunamadım, öyle yetiştik, vatanımızı çok sevdik, yediğimiz kaba tükürmedik. Memlekette hain olduk gurbete geldik terörist olduk. Git dediler buralardan, gitmedik bir yerlere kaçmadık. 'Rabbım senden gelen baş göz üzerine' dedik. Dişimizi sıktık. Bekliyoruz tevekkül edeceğiz herşeye. Red-kabul beklediğimiz makam tasdik makamından başka birsey değildir. Dicle kenarında bir bir kurdun kaptığı koyunun hesabını soran Allah bizler gibi zulme uğramış yuzbinlerin hesabını sormaz mı? El hakk sorar. Kalbini ferah tutun hepiniz. Devletimizi en çok biz sevdik. En çok biz. Ülkemizde hukuk kör ve topaldır. Ancak vakti zamanı geldiğinde hedefine varır. Bayramınız mübarek olsun. Allah'a emanet olun. 

Leviathan, 53 dakika önce yazdı:

Yanlış hatırlamıyorsam daha önce BDDK'dan uzman yardımcısı iken ihraç olduğunuzu belirtmiştiniz. Dediğiniz doğruysa yabancı dil filan bilen çok nitelikli biri olmalısınız. Gururunuzu her gün bu sekilde tekrar tekrar incitmek yerine başka bir mekanda iş bulmaya çalışmanızı tavsiye etmekten başka bir şey gelmiyor elimden. Yabancı diliniz iyiyse tercüme ofislerine başvurabilirsiniz. Google'dan çok sayıda tercüme ofisi  (reklam gibi olacak ama mesela protranslate) ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu arada tüm forumdaslara iyi bayramlar!

Şu tweeti gördüm. Altına yazdım. "Ne iş olursa. KHK lıyım ben... ?"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@AKBABA 360603 bende aynı durumdan bekliyorum ayrıntı paylaşmanıza izin verirse sevinirim.

689 khk  kkk 1.derece yakın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...