İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

Merhaba arkadaslar en çok merak ettiğim soru soruyu sorcam size her her KHK da en sona bıraktıkları dosyalar var kimi beraat aldı kimi almadı ayni dosyadan biri kabul alıyor diğeri Red ve bir digeride incelem devam neden aynı ve ayni dosyadan dosyalar ayrılıyor  ve ayrılan kişilerin komisyon cevabi 1 buçuk yıl önce Red veriliyor ama içlerinden 1 2 kisiyi bekletiyorlar nasil sıralama yapılıyor anlamadim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Adli27 komisyon pandemi yılına hızlı bir giriş yaptı aslında ocak ayında 3200 dosya karara bağladı sonra şubat mart 2 aylık dönemde 3600 dosya yaptı malum nisan mayıs ayları yarı yarıya çalışma 2 ay 1 ay etse haziran sonuna kadar biraz tekerlek dönse olsun 3600 - 4200 arası bişey incelemesi tamamlar diye düşünüyorum. 

Yılın ikinci yarısına 17 bin artı eksi 500 civarı dosya kalır gibi olması gereken 14-15 bin arası ama ne gezer yaya yaya tipik kamu anlayışı. Ama bu yıl biter utanç durumu olur sanki bitmezse. 

17 bin kalsa bölü 6 ay desek hafta 700 dosya giderek bu işi hallederler zaten kabul standartı az çok oluştu benzer dosyalara kabul vermeleri karar sayısını çabuk arttırır. 

• Teşekkür 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
katip1234, 24 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaslar en çok merak ettiğim soru soruyu sorcam size her her KHK da en sona bıraktıkları dosyalar var kimi beraat aldı kimi almadı ayni dosyadan biri kabul alıyor diğeri Red ve bir digeride incelem devam neden aynı ve ayni dosyadan dosyalar ayrılıyor  ve ayrılan kişilerin komisyon cevabi 1 buçuk yıl önce Red veriliyor ama içlerinden 1 2 kisiyi bekletiyorlar nasil sıralama yapılıyor anlamadim

Bunu çözebilen yok daha. Kuruma göre sanırım. Yani kuruma ve kurum görüşüne göre

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ömer Avcu kardeşim mesajıma neden dislike verdiğinizi de beyan ederseniz sevınırım.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Manil, 9 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ben 672 'den sendikadan kabul kararımı gördüm. 

Size tavsiyem AYETEL KURSİ 'nin 7 günlük okuma şekli var. Youtube den de bakabilirsiniz.  Allah rızası için Şiddetle tavsiye ederim. 

Tüm mazlumların iadesi dileğiyle. 

İlk öncelikle hayırlı olsun.sendika süreniz ne kadardı söyler misiniz rica etsem

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RmysZ, 3 saat önce yazdı:

Önceki forumdan beridir takip ediyorum. Cok yazmadım. Bugun bi sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim. Gecen sene mart ayında komisyondan eşimin red kararı geldi benimki hala beklemede. Ve ihraç sebebim eşimin ihracı gözüküyor. Geçen ay eşimi ifadeye çağırdılar. Bugün de KYOK geldi. KYOK kararında red kararında yer alan herşeyden aklanmış. Sizce bu kararı idare mahkemesine göndermeli miyiz? Zaten görüyorlar mı? Benim eşim sebebiyle ihraç olduğum düşünülürse ben de bu kararı komisyona göndermeli miyim? Ya da nasıl belirtebilirim? Eşim sebebiyle ihraç olduğumu ve eşimin de red kararında tüm sebeplerden aklandigini artik ikimizi de goreve cagirmalarini nasil anlatabilirim?

Tabi iki yerede gönderin gönderirken takipsizlik kararından tırnak içinde büyük büyük AAlinti yapın ve sonuç istem olarakta takipsizlik kararının değerlendirilmesini, işlemin iptali isteyin

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@wildPuppy red alan kiside komisyondan bekleyen kişide ayni kurum da ve ayni adliyede sadece kalemleri  farklı biri red digeri 1.5 yıldır bekliyor anlamadık neden bekletiliyor arkadas

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adli27, 1 saat önce yazdı:

Pandemiye başvurdum ondada inceleme devaö ediyor yazıyordu ?neyseki sonradan kabul oldu aldık 1000 tl. Komısyon tarafında değişen birsey yok Adalet bakanlıgında albatrosları bilinçli şekilde bekletiyorlar bakalım. Toptan ret gibi bir şey düşünüyorlar sanırım.

Son kısımdaki toptan ret kısmına katılmadım, iade olan sayısı da az değil.

Bu arada albatros bir ret kriteri gibi gözükmekte, bu konuda haklısınız

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

wildPuppy, 2 saat önce yazdı:

sn @Joeu ve sn @Aklima 

Şu an ceza davam devam ederken idari şerhin kaldırılması için il nüfus müdürlüğüne başvurabilirim değil mi? adli engel ile idari şerh farklı şeyler sanırım.

Merhaba ,

yasada diyor ki

Mahkemelerce yurt dışına çıkmaları yasaklananlar hariç olmak üzere bu Kanunun 22 nci maddesi uyarınca pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlardan,haklarında aynı nedenlerden dolayı;devam etmekte olan herhangi bir idari veya adli soruşturma veya kovuşturma bulunmayanlara,kovuşturmaya yer olmadığına, beraatine, ceza verilmesine yer olmadığına davanın reddine veya düşmesine karar verilenlere, mahkûmiyet kararı bulunanlardan  cezası tümüyle infaz edilenlere veya ertelenenlere, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilenlere, başvurmaları hâlinde kolluk birimlerince yapılacak araştırma sonucuna göre İçişleri Bakanlığınca pasaport verilebilir.

Yani idari tahtidi kaldirmazlar

Güncelleme • • Joeu
  • Teşekkür 1

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 19 dakika önce yazdı:

Son kısımdaki toptan ret kısmına katılmadım, iade olan sayısı da az değil.

Bu arada albatros bir ret kriteri gibi gözükmekte, bu konuda haklısınız

İlgin için teşekkür ederim cansın. Albatrostan son 4-5 aydır Karar duymadık, nedeni ne bunu merak edşyorum. Önceden ret de olsa kabul de olsa karar çıkıyordu bir anda kesildi.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...