İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

668 sayılı KHK'dan ihraç olup(27 Temmuz 2016)...

Adli ya da idari bir soruşturması olmayan...

hala komisyondan karar bekleyen arkadaşlar var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
varex, 11 dakika önce yazdı:

668 sayılı KHK'dan ihraç olup(27 Temmuz 2016)...

Adli ya da idari bir soruşturması olmayan...

hala komisyondan karar bekleyen arkadaşlar var mı?

668 KHK lı olup adli yada idari soruşturması olmayan birinin olma ihtimali çok zor. Zira bu KHK da olanlar darbe davalarında yargılandı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@varex  BAM Beraat onaması biten ve hala incelemesi devam eden 3 Sb ve 12 Asb var 668'den net isimleri ile bildiğim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK39, 22 dakika önce yazdı:

@varex  BAM Beraat onaması biten ve hala incelemesi devam eden 3 Sb ve 12 Asb var 668'den net isimleri ile bildiğim.

genel bilgi amaçlı sordum..

hala 672 den bekleyen adli idari soruşturması olmayan çok arkadaş var..

668 sayılı KHK dan da benzer durumda olup bekleyenler var ise durum anlaşılır gibi değil..

eski tarihli KHK lar için durumu net olan dosyalarda kararlar çoktan verilmiş olmalıydı...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@varex  Yok anlıyorum sizi, zaten 668'li olup da bu foruma üye olan yoktur, var ise de bir-iki kişiyi geçmez. Maalesef dosyalarımız tozlu rafta bekletiliyor. Yorumsuz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 1 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun. Sizin adli süreç bitmiş miydi? Yani varsa soruşturma veya kovuşturma bitmiş miydi? 

Benim adli sürecim, ifade verme vs olmadı. Tahdit sürecim in kalkması şöyle oldu.

Direk il nüfus müdürlüğüne gittim tahditin  kalkması İçin. Sisteme baktı vE sadece idari tahdit olduğunu söyledi ki hakkında beraat takipsizlik vs olanlar da dilekçelerine ekliyorlardı.  Kimlik fotokopimle beraber dilekçemi aldı. Sonucun iki ayı bulabileceği söylendi. İki ya da üç hafta sonra nüfustan arandım. Üniversiteden hakkımda yürütülen bir soruşturma olmadığı vE olumlu yönde tazı geldiğini söylediler. Emniyete gönderdik, yapılan araştırma neticesinde size olumlu olumsuz döneceğiz dendi. Ve sanırım bir ay kadar sonra emniyetten olumlu yazı geldiği ve dilekçemin olumlu sonuçlandığına dair sözlü vE bir hafta sonra yazılı bilgilendirildim. Hatta daha sonra bulunduğum il nüfusa gidip sorgulama yaptım vE kalktığını söylediler. 

Siz de bence ilk dilekçe ile başvurun. Dilekçenin olumsuz gelmesi halinde dava yoluna gidin. Bu şekilde alanlar olmuştu sanırım. 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK39, 16 dakika önce yazdı:

@varex  Yok anlıyorum sizi, zaten 668'li olup da bu foruma üye olan yoktur, var ise de bir-iki kişiyi geçmez. Maalesef dosyalarımız tozlu rafta bekletiliyor. Yorumsuz...

CE2isf.png

CE2zYt.png

profil bilgilerine bakılırsa 668 sayılı KHK dan bekleyen adli idari soruşturması olmayan çok kimse var hala...

sanırım komisyon ortaya karışık yapıyor her dönem...

bu kadar süre sonra bu KHK'ların soruşturma olmamasına rağmen kalması tuhaf..

çoktan bitmiş olması gereken dosyalar için bile inceleme devam ediyor gibi..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@varex  Bu üyelerin KHK sayısında hata var, muhtemelen dikkat etmeden kayıt yaptılar. 668'de Askerler, kapatılan ajans, tv, radyo, gazete, dergi ve yayınevi/dağıtım kuruluşları listesi var. Başka kurum yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK39, 5 dakika önce yazdı:

@varex  Bu üyelerin KHK sayısında hata var, muhtemelen dikkat etmeden kayıt yaptılar. 668'de Askerler, kapatılan ajans, tv, radyo, gazete, dergi ve yayınevi/dağıtım kuruluşları listesi var. Başka kurum yok.

haklısın...

az önce listeyi yeniden inceledim bu üyelerin bilgileri rastgele doldurulmuş..

muhtemelen dediğin gibi ekseriyet asker ve davalık...

ağırlıklı olarak geriye kalanlar 672 sayılı KHK(1 eylül 2016) en eski olarak...

eylül 2016 dan beri hala bekleyen olması üstelik adli, idari soruşturma olmadan anlaşılır gibi değil...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adalet. Bakanlığından ihraçlar 675 KHK ile başladı. 668 KHK imkansız.

• Onaylama 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...