İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Adalet, 5 dakika önce yazdı:

Insallah tez zamanda iade haberinizi de alırsınız.  Benim de kurum görüşüm martın başında alındı.  Ilk öğrendiğimde sizin gibi icim içime sığmıyordu ama zamanla alıştık herhalde . Şimdi pek farklı hissetmiyorum. Sizin sendika sureniz kaç aydı?

istifa formuyla 24 ay fakat 4 ay da ekstra kesinti var bu şekilde 28 ay. işte Martta aynı zamanda korona süreci başladı ama şimdi biraz daha hızlı olurlar diye düşünüyorum inşallah fazla uzamadan kabul kararlarimiz i göruruz ya

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nazenin, 8 dakika önce yazdı:

yazmaya değer her zaman bir şeyler vardır  fakat içinizden gelmiyorsa demek yazmak . İnşallah hepimiz için her şeyin hayırlısı olur

Süreç bazında yazmaya değer birşey yok sadece 

Dosyam hakkında bilgi sahibi değilim dosyam varmı ona dair tereddütlerim bile var bazen düşünüyorum olsaydı sonuçlanırdı diye

Hiç komisyon sayfasına bakma ihtiyacı bile hissetmiyorum çünkü biliyorum sonuçlanmadığını ?

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adli27, 15 dakika önce yazdı:

Hocam hayırlısı olsun hakkınızda Sevindim birazda olsa ilerleme var dosyanızda. Kurum görüşünden sonra 3 gün bekleyende var, 1 hafta bekleyende, 1,5 yıl bekleyen de var. Ama sizin bekleme süreniz en fazla 6 ay çünkü bu yıl sonuna kadaR dosyalar biter☺️ Boşverin rahatça uyuyun beklerseniz uzar.

teşekkür ederim demi aynen.  inşallah benim dosyam az bekletilenlerdendir. İnşallah fazla uzamadan kabul kararlarimiz görürüz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 5 saat önce yazdı:

idari islem ile adli tahtid farkli evet. fakat hukumet , idari islemi adli tahtid gibi kullanmayi öğrenmiş onu da yasayla baglamislar.Memurlarin keyfine kalıyorsunuz. Mahkeme kararı haric ! yurtdışına cikis iznimiz var aslinda onumuzde hicbir engel yok yasal olarak fakat yeni kurduklari sistem aciginu kullanip, sinir polisi de  korkusundan salamayacagindan oturu insanlari ulkeye haps ediyorlar. TC kimliğiniz ile antlaşmalar gereği Ukrayna Kıbrıs Gürcistan a pasaportsuz gidebilirsiniz fakat yeni sistemde TC kimliğe de serh dustuklerinden haliyle yurtdışı çıkış yasagi oluyor. Ayrica pasaport verip vermeme iptal edilmesi de uygar toplumlarda adaletin ust seviyede olduğu ülkelerde mahkeme karari gerekir bizde keyfidir.!

Hakkınızdaki idari tahdidim kalkması İçin bir çoğumuz il ilçe nüfus müdürlüklerine başvurduk vE tahdidim kaldırıldığı pasaport çıkarabileceğimiz yönünde sonuç aldık. Artık idari tahdit kalktığına göre mahkeme tarafından verilmiş bir engel olmadığına göre bahsettiğiniz anlaşmalı ülkelere pasaportsuz gidebilmemizin önünde bir engel yok. Pasaport çıkartmadan da gidebiliriz. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kabul alankara hayırlı olsun red alanlara gecmis olsun.677 KHK-EGM.inceleme devam ediyor.iade oranlarında artma var mı sanki?

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 15 dakika önce yazdı:

Kabul alankara hayırlı olsun red alanlara gecmis olsun.677 KHK-EGM.inceleme devam ediyor.iade oranlarında artma var mı sanki?

Diğer kurumlar biraz biz EGM ve TSK tam gaz ret devam

• Onaylama 1

701 KHK garson sd kart SC kod ve sohbet iddiası,2019 mart KYOK alındı,komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

herkese mutlu hafta sonları...

süreç yavaşta olsa ilerliyor..

komisyon hala yavaş ve temkinli adımlarla hareket ediyor..

son bahar son viraj olur umarım...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 8 saat önce yazdı:

Hakkınızdaki idari tahdidim kalkması İçin bir çoğumuz il ilçe nüfus müdürlüklerine başvurduk vE tahdidim kaldırıldığı pasaport çıkarabileceğimiz yönünde sonuç aldık. Artık idari tahdit kalktığına göre mahkeme tarafından verilmiş bir engel olmadığına göre bahsettiğiniz anlaşmalı ülkelere pasaportsuz gidebilmemizin önünde bir engel yok. Pasaport çıkartmadan da gidebiliriz. 

Hayırlı olsun. Sizin adli süreç bitmiş miydi? Yani varsa soruşturma veya kovuşturma bitmiş miydi? 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@nazenin gözünüz aydın hocam isik görünmüş ben hala aynı kurum görüşü hakkında bilgim yok sizinde adli idari işlem yoktu degilmi takipsizlik berat

• Beğeni 1

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
altirana, 8 dakika önce yazdı:

@nazenin gözünüz aydın hocam isik görünmüş ben hala aynı kurum görüşü hakkında bilgim yok sizinde adli idari işlem yoktu degilmi takipsizlik berat

teşekkür ederim @altirana hocam. aynen hocam herhangi bir soruşturma olmadı ne adli ne idari kaç defa milli eğitime ve adliyeye gittim soruşturma olmadığını söylediler. hocam belli olmaz belki kurum görüşü olmadan iade olursunuz önemli olan iade olmak hocam inşallah tez zamanda hepimiz iade kararımızı görürüz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...