İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Herşeyeinanabiliri, 14 saat önce yazdı:

Ihraç dosyanızla birlikte standart şablon bi metin yolluyorlar onu kastetmiş. Metinde olması gereken dosyanın özeti ve işlemin hukuki temeli. Farklı anlamlar yüklememek lazım. 

Çok da şey etmemek lazım diyorsunuz yani @Herşeyeinanabiliri hocam 😂😂

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nur, 16.12.2022 - 14:12 yazdı:

Merhabalar uzun süredir forumu takip ediyorum. Bu ilk mesajim. Pazertesi günü  19. İdare mahkemisinde duruşmalı mahkemem var. Bana ne sorarlar, tavsiyeleriniz nelerdir? Olumsuz krum görüşü var. Kurumuma sorduğumda kendilerinin bilgisi olmadığını söylediler.( okul ve ilçe mem)

İdari davalarda size soru sorulmaz.

İdari davalarda esas olan belgedir. Hakimler size söz verecek siz ne anlatırsanız dinleyecek. Mimiksiz ifadelerle size bakacak, not almayacaklar.

Olumsuz kurum görüşüyle ilgili belge sunulamamışsa bunu dillendiriniz. Belge sunulamayan kanaatle hayatıma müdahale edildi. Terörist ilan edildim diyebilirsiniz.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@nur komisyon nezaman red almıştınız ?Benim dosyam da idari mahkeme de 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 15 saat önce yazdı:

@nur komisyon nezaman red almıştınız ?Benim dosyam da idari mahkeme de 

Geçen yıl aralık gibi

Aklima, 21 saat önce yazdı:

İdari davalarda size soru sorulmaz.

İdari davalarda esas olan belgedir. Hakimler size söz verecek siz ne anlatırsanız dinleyecek. Mimiksiz ifadelerle size bakacak, not almayacaklar.

Olumsuz kurum görüşüyle ilgili belge sunulamamışsa bunu dillendiriniz. Belge sunulamayan kanaatle hayatıma müdahale edildi. Terörist ilan edildim diyebilirsiniz.

Teşekkürler

672 MEB Sendika (17+30 ay) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hu25, 16.12.2022 - 19:11 yazdı:

Merhaba Arkadaşlar, bende ilgili ve bilgili arkadaşlardan durumumla ilgili yorum ve tavsiye istirham edeceğim: 21.İdare'nin ret kararının tebliğinden sonra (Tebliğ 5 Kasım-Gönderim 5  Aralık)  İstinaf Dilekçesi hazırladım

ve gönderdim. Bugün UYAP'a baktığımda anladığım kadarıyla dilekçemin tevzii yapılmadan  kurum (MEB) aşağıdaki gibi iki paragraflık bir  SAVUNMA yaparak İSTİNAF talebimin reddedilmesini istemektedir.

"AÇIKLAMALAR :              Not: Bu evrak fiziken gönderilmeyecektir
            İdare ve Vergi Mahkemeleri tarafından verilen nihai kararların istinaf yoluyla incelenip kaldırılabilmeleri 2577 sayılı Kanunun 45. maddesinde yazılı sebeplerden birinin bulunması halinde   mümkün olup, kanunun öngördüğü bu sebepler dışında istinaf sebebi kabul edilemez.
            Davacının ileri sürdüğü istinaf kanun yolu sebepleri haksız olup, davacının istinaf talebinin reddedilmesi gerekmektedir.                             SONUÇ VE İSTEM :
            Yukarıda açıklanan ve Mahkemenizce re’sen dikkate alınacak sebeplerle İdare Mahkemesi tarafından verilen kararın usul ve yasaya uygun bulunması nedeniyle istinaf başvurusunun usulden ve  esastan reddine, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin istinafa başvuran tarafa yükletilmesine hükmedilmesini vekaleten arz ve talep ederim."

Bundan sonraki sürecin nasıl gelişebileceği, yapmam gereken  bir şey olup olmadığı konusunda yorumlarınız ve tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum. Herkese kolaylıklar dilerim. 

k

Merhaba, iki gün önce yukarıdaki iletiyi koymuştum foruma ama bir cevap mesajı alamadığım için konuyu tam olarak anlatamadığımı  düşünüyorum.Tekrar olacak ama bir kez daha yazmak istiyorum. Şöyleki; 5 Kasım da 21. İdarenin ret cevabı tebliğ edildi. 5 Aralıkta hazırladığım İSTİNAF dilekçesini Bursa İdare mahkemesi aracılığıyla 21.İdareye gönderdim. Üç gün önce UYAP'tan bir gelişme olup olmadığını kontrol için baktığımda İSTİNAF dilekçemin 7 Aralıkta UYAP sistemine aktarıldığını ve 23 sayfalık İSTİNAF dilekçeme karşılık kurumun (MEB) üstte verdiğim  iki paragraflık SAVUNMAsının da 14 Aralık'ta UYAP'a düştüğünü gördüm. Burada  YORUM ve  ÖNERİ beklediğim iki durum var: 

1-Bu savunmaya benim herhangi bir şekilde cevap vermem gerekir mi?

2. Bundan sonraki süreç nasıl ilerleyebilir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

672 - İdare Mahkemesi (1.cevaba cevap hazırlık-Tebliğ: 10 Temmuz). Sendika, Dernek, Cihan Medya, SMS

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon lagvedilmis doğru mu bu haber dosyaların hepsi bitti o vakit

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İHRAÇ FAZLASI, Bir saat önce yazdı:

Komisyon lagvedilmis doğru mu bu haber dosyaların hepsi bitti o vakit

Komisyonun görev süresi doluyor veya kapatılıyor ama dosyaların kurumlara devredileceği söyleniyor. Yani hala karar verilmeyen dosyalar var ama seçim öncesi bence tamamen bitirirler.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hu25, 3 saat önce yazdı:

-Bu savunmaya benim herhangi bir şekilde cevap vermem gerekir mi?

2. Bundan sonraki süreç nasıl ilerleyebilir?

Size ve içeriğine  kalmış. Ilk dilekçenizde eksik kaldığını düşündüğünüz hususlar varsa faydası olur. Zaten kurumdan heleki kendi lehine olan bir karar için uzun açıklama  beklememek lazim.  Kararin hukuk önünde de hukukiligi ortaya çıkmıştır falan gibi bişey yazmıştır. Bundan sonra  bolge idareye oradan bakacak  daireye. Kendiliğinden ilerleyecek bizler bekleyeceğiz.

Benimde idare mah. ret kararım geldi. Yazım asamasindayim.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mahkeme bitti. Hakim bir kaç soru sordu. Neden sendikaya üye oldun?  üzerinde çok durdu. Bir sonuç açıklanmadı.

672 MEB Sendika (17+30 ay) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Yargıtay 3. Ceza Dairesi

Temyiz süresini avukat kusurlu bir şekilde kaçırmış olsa bile, sanık sonradan durumu öğrenmişse, yaptığı temyiz başvurusu süresinde yapılmış sayılır.

Esas No: 2022/31390

Karar No: 2022/7401

Kaynak: Twitter/mahkeme kararları

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...