İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bugün itabariyle bir adım daha ilerlemiş oldum. İdare mahkemesi Red kararını e devletten gördüm. Red gerekçesi Kimse yokmu 2 adet SMS ve  (Beraatle sonuçlanan ceza yargılamasında ifadelerini inkar eden) tanık beyanları. Ne yazık ki idare mah. tanıkların çark ettiklei ifadeleri görmezden gelip biri 5 diğeri 10 TL lik SMS ile ifadeleri aynı yönde destekleyici bulup Red vermiş. Hukuk böyle oldukça iç hukuktan beklentim yok. Ancak yine de ilerde hak mahrumiyeti yaşamak için hukuki süreçleri devam ettireceğim. Esas mücadelenin sosyal çevremizde hatta iş yerinde bile "mayıs ayına" odaklanmak olduğu düşüncesiyle hareket etmekteyim. 

2 husus hakkında değerli bilgilerinizi rica ediyorum.  Birincisi iftinaf dilekçesi başlığının nasıl olması gerektiği konusunda 3-4 farklı örnek gördüm. Doğrusu nasıl olmalı? 

İkincisi adli yardım talepli dava açtım kabul edilmişti buna rağmen davanın kesinleşmesi halinde posta ve avukatlık masrafları talep edilmiş. Bu durum normal mi. Normalse istinaf başvurumda yeniden adli yardım talep etmelimiyim. Şimdiden teşekkür ederim 

Şu ramazan arefesinde mevla tüm mağdur ve mazlumların yar ve yardımcısı olsun 

KHK 677. Komisyon incelemeye devam. Kurum DiB. 3.5 yıldır açık soruşturma. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hojda, Bir saat önce yazdı:

Bugün itabariyle bir adım daha ilerlemiş oldum. İdare mahkemesi Red kararını e devletten gördüm. Red gerekçesi Kimse yokmu 2 adet SMS ve  (Beraatle sonuçlanan ceza yargılamasında ifadelerini inkar eden) tanık beyanları. Ne yazık ki idare mah. tanıkların çark ettiklei ifadeleri görmezden gelip biri 5 diğeri 10 TL lik SMS ile ifadeleri aynı yönde destekleyici bulup Red vermiş. Hukuk böyle oldukça iç hukuktan beklentim yok. Ancak yine de ilerde hak mahrumiyeti yaşamak için hukuki süreçleri devam ettireceğim. Esas mücadelenin sosyal çevremizde hatta iş yerinde bile "mayıs ayına" odaklanmak olduğu düşüncesiyle hareket etmekteyim. 

2 husus hakkında değerli bilgilerinizi rica ediyorum.  Birincisi iftinaf dilekçesi başlığının nasıl olması gerektiği konusunda 3-4 farklı örnek gördüm. Doğrusu nasıl olmalı? 

İkincisi adli yardım talepli dava açtım kabul edilmişti buna rağmen davanın kesinleşmesi halinde posta ve avukatlık masrafları talep edilmiş. Bu durum normal mi. Normalse istinaf başvurumda yeniden adli yardım talep etmelimiyim. Şimdiden teşekkür ederim 

Şu ramazan arefesinde mevla tüm mağdur ve mazlumların yar ve yardımcısı olsun 

Yazdığınız hususlara bakılırsa dosya içeriğine göre haklı hukuk mücadelenizi ilerideki süreçlerde mutlaka kazanacağınız kesin. Seçimlerde yönetim değişimi olursa bu süreçleride beklemenize ve beklememize gerek kalmayacak. İdari davalar forumundaki örnek dilekçelere bakın zaten birçok şeyi hazır sunmuşlar ancak kendi durmunuza göre uyarlamayı unutmayın. İstinafta yeniden adli yardım talebinizi belirtmenize gerek yok çünkü zaten kabul edilmiş. Sonradan kesinleşmesi durumunda ödenmesi ise normal.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ 2022 YILI FAALİYET RAPORUNDAN KISA DERLEMELER;

13-14-15 İDD. DOSYA SAYILARI.

4mu1n03.png

19-21-22-24-25-26-27-28 İDARE MAHKEMESİ DOSYA SAYILARI:

lewgfcc.png

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

13-14-15 İDD. BİTİRİLME SÜRELERİ:

hhyxaw8.png

19-21-22-24-25-26-27-28 İ.M. BİTİRİLME SÜRELERİ:

52rad0n.png

82qkm5x.png

kbf19ae.png

qvseqt8.png

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

TABLONUN ALT KISMINDA TAM OKUNAMAYAN NOT KISMI:

20., 24., 25. İdare Mahkemeleri OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu kararlarına bakmakla Özel Yetkili İdare Mahkemeleri iken 01/09/2022 tarihinde 21. İdare Mahkemesi ve 02/01/2023 tarihinde Genel Yetkili İdare Mahkemesine dönüşmüş ve OHAL işlemlerinden iş tevzisine kapatılmıştır. 19., 22., 27. ve 28. İdare Mahkemeleri OHAL işlemlerine ilişkin Özel Yetkili İdare Mahkemesi olarak statüsüne devam etmektedir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 57 dakika önce yazdı:

ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ 2022 YILI FAALİYET RAPORUNDAN KISA DERLEMELER;

13-14-15 İDD. DOSYA SAYILARI.

4mu1n03.png

19-21-22-24-25-26-27-28 İDARE MAHKEMESİ DOSYA SAYILARI:

lewgfcc.png

Emeğiniz için teşekkürler. Bu mahkemelerin red ve kabul oranlarını da faaliyet raporunda belirtmişler mi acaba?

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 13.03.2023 - 22:52 yazdı:

Haberde bahsi geçen akademisyenlerin hepsinin başvurularının en çok iade kararı veren 21. Mahkemeye düşmüş olması dikkat çekici. Bu tarz haberleri okuyunca, ister istemez kafamda soru işaretleri oluşuyor. Ornegin, bu akademisyenlerden basvurusu başka bir mahkemeye düşen oldu mu acaba? Başvurular mahkemelere rastgele sevk edilmiyor muydu?

Bilmeyenlerin böyle teorilere meyletmemesi için açıklama yapayım. "Barış akademisyenleri" de diğer KHKlılar gibi ilgili idare mahkemelerine dağılmış durumda. 400 küsur kişiler ve bunlardan 120 civarı idare mahkemelerinden ret aldı. iade veren tek mahkeme 21. idare. Ondan da şimdiye kadar 24 kabulün yanı sıra iki ret çıktı. İade edilen akademisyenler için kurumları istinafa gitti ve ilk iade için yürütmenin durdurulması çıkmış durumda. İşe fiilen başlatılan tek bir kişi var, şimdiye kadar, onun istinaf sürecinden henüz bilgi yok. Yani öyle sanıldığı gibi, bunların hepsini aynı mahkemeye verdiler, hepsi yakında dönecek gibi bir durum yok. Hepsi yakında dönecek elbette ama istinaf süreci biraz uzayacak, belki seçim sonrası verilecek bir karar bunu hızlandırır.

Güncelleme • • pertevkansu
  • Beğeni 3
  • Teşekkür 1

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @MsK. Ankara Bölge İdare Mahkemeleri ve bağlılılarının 2022 Faaliyet Raporundan önemli bölümleri bizlerle yukarıda paylaşmış, kendisine teşekkür ederim.

Raporun tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz. --- Ankara BİM ve Bağlılarının 2022 Faaliyet Raporu.

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Göreve iade olmakla birlikte göreve başladım arkadaşlar.

Derece/kademe ve rütbe durumu ile ilgili kuvveti aradığımda kesinleşme şerhi istiyoruz dediler.Mahkeme özlük haklarının iadesi demiş zaten neyin kesinleşme şerhi?

Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

33 ve 85. Maddeden bahsettiler.

Hangi kanuna istinaden kesinleşme şerhi istiyorlar?

H.Han

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...