İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Niksiz, 2 saat önce yazdı:

"KHK Mağdurları biraz daha sabretsinler, bu isin çözüleceğini ümit ediyorum" diyor. Sabır küpü olduk zaten ?

ne kadar rahat konuşuyorsun sana olan birşey yok sn Bülent Arınç sen her ay maaşını alıp evine gidiyorsun bir telefonla damadını hapisten çıkarabiliyorsun yakınlarını da bir telefonla iade ettirirsin yaz biz ya biz ? Siz bu fetocuları başımıza çıkarıp yere göğe sığdıramazken tv lerde ağlarken benim alakam olmamasına rağmen ihraç edildim 4 yıldır maddi manevi birçok sıkıntı çektim hala da çekiyorum ya sen naptın?Siz o zamanın vekilleri siyasetcileri naptınız?Maaşlarınızı almaya devam ediyorsunuz ve bu sürecin asıl sorumluları olan fetoyu büyütüp besleyip bugünlere getiren siz hayatınızı keyfe keyf yaşarken biz sürünüyoruz 4 yıldır adalet bekliyoruz Allah buna razı gelir mi hepinizi Allah a havale ediyorum

• Beğeni 4
  • Onaylama 5

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nasip, 13 saat önce yazdı:

Komisyonda Kalan ihraç dosyasi tahmini 13500 (kapatılan kurum vs. Dosyalarını çikinca) açıkladıkları kalan dosyada bunlar da dahil oluyor.

Kurumlara göre kalan dosya tahmini;

Milli Eğitim     1300

Emniyet           1200

Milli Savunma  2200

Üniversiteler     1300

Adalet B.            1300

Sağlık B.             1200

Diğer kurumlar  5000

Komisyon 2021 Ağustos ayında çalışmasını tamamlar diye düşünüyorum. Herkes  için hayırlısı olsun.

Komisyonda kalan dosya kesinlikle 15 binin altı degil bu bir

ikincisi MEB öğretmen sayısı kalan dosya sayısının 1/3 kadar yani en az 4500 ortalama 5000 civari kadar öğretmen var bu da iki 

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
edeb2121, 3 saat önce yazdı:

pasaport tahdidinin kalkması için izleyeceğimiz yol nedir

komisyondan karar çıkmaması pasaport durumunu etkiler mi  

Komisyondan karar çıkmayan vE tahditi kalkan birçok kişi var benim gibi. En fazla hakkınızda yürütülen bir soruşturma vardır, o nedenle emniyetten olumsuz karar gelip kalkmayabilir. Onun İçin de tekrar dilekçe ve yine olumsuz olursa  dava yoluna gidilerek kaldırılabilir  

Bulunduğunuz ilin il ilçe nüfus müdürlüğüne gidip önce hakkınızda tahdit olup olmadığını öğrenip, kısa öz bir dilekçe yazıyorsunuz. Şu il ve kurumda çalışmakta iken şu nolu KHK ile ihraç edildim.kimlik fotokopisi ve  Eğer varsa takipsizlik beraat vs ekliyorsunuz vE hakkımdaki tüm tahditlerin  kaldırılması...... şeklinde bir dilekçe yazıp veriyorsunuz. Başka bir ilde çalışmış olmanızın bir önemi yok. Dilekçe o ile gönderiliyor. 

Önce çalıştığınız eski kuruma sonra da emniyete gönderip, kuruma ve ile bağlı olarak birkaç hafta ile bir kaç ay arası bir sürede olumlu olumsuz sonuç alıyorsunuz. Ya size dilekçe ile tebliğ edilir ya da ara ara gelip sorun derler. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi haftalar

Yıl sonuna 7-8 hafta kaldı

Yeni senede bir seçim büyük olasılık 

Aralık sonu 2 şeye dikkat edebiliriz 

Asgari ücret artışı 2.800 lere gelirse agiyle bu seçimin habercisi

İkincisi komisyonun görev süresi uzatılmaz ise kalan dosyalar hakkında verilecek karar ?

Bu iki durum yaklaşık 45 gün sonra netlik kazanacak hakkımızda hayırlısı diyelim

Benim bunların yol haritasından okuduğum zamana yaymak birinci öncelik bunu başardılar 

Fetöyü ezmek nefes almasınlar yeniden toparlanmasınlar ülkemizde başardılar 

Oluşan mağduriyetleri gidermek ikincil hedeflerden ihraçlarda kantarın topuzunu ölçüyü kaçırdık galiba biraz oradan gidelim komisyon kurup 15-18 bini kurtardık durumu 

Sonra özellikle son kurulan idare mahk eliyle 5-10 bini daha çıkardık çukurdan hukuk eliyle daha sonra idari yargı Danıştay irtibat iktisakı belirginleşir ya da kaldırsın nihayetine 6-7 sene geçer kimi emekli kimi bırakır çabayı kimi iş güç kurar umudunu kaybeder her dönemin kurbanı olur ya birileri yanar sonra yıllar sonra düzelir işler önemli olan ayakta kalabilmek herkese sabır güç moral ve umut dilerim feto belasinin da bitmesini ona en ufak sempati besleyenlere de akıl ve izan dilerim.

Bakarsınız kalan dosyalar için yıl sonu dağıtın kurumlarına diyebilirler düşük ihtimal ya da bu işi 6 ay da bitirin de..

Kasım ayı 3 hafta bakalım nasıl geçecek?

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 02.11.2020 - 21:33 yazdı:

Ihrac olduğunuz surelerin ücret karşılığı tam yapıldı mi acaba? Bazı kurumlar sigortalı çalışılan süreleri kesintiye uğratıyor diye duydum.

evet, ücret tam yapıldı. faiz hariç. faiz için dava açtım.

675. KHK, sağlık bakanlığı, adli idari soruşturma yok diye biliyorum. Dünyadasın ve bunun tedavisi yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Leviathan Cumhuriyet gazetesinde komisyon haberini yapan Zehra hanıma teşekkür mesajı attım geri dönüş yaptı ve devam haberi yapacağını ve benim durumumu anlatmamı istedi ben de yazdım siz de yazın?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ömer Avcu, 55 dakika önce yazdı:

@Leviathan Cumhuriyet gazetesinde komisyon haberini yapan Zehra hanıma teşekkür mesajı attım geri dönüş yaptı ve devam haberi yapacağını ve benim durumumu anlatmamı istedi ben de yazdım siz de yazın?

Harika, bu hareketiniz kuresel piyasalarda bile olumlu etki yapacaktır diye düşünüyorum.

Şimdi lütfen kemerlerinizi bağlayın,
Koltuk arkalıklarını dik duruma getirin,

Çünkü birazdan ben de Zehra hanimla iletişime geçeceğim. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 2 saat önce yazdı:

Ben de Zehra hanima tesekkur e-potasi yazmistim hocam. Bana da ayni seyleri yazdi. En yakin zamanda kendi durumumu anlatan bir yazi yazip ona gonderecegim.

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar eskiden hafta sonlarını iple çekerdim şimdi hafta sonlarının gelmesinden nefret ediyorum .zaman geçmiyor sanki

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kurum kanaati nasıl yapılıyor kurum nasıl karar veriyor araştırmayı kim yapıyor nelere bakılıyor

Aktif görev tüm SCD kodlama

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...