İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

desensiz, Bir saat önce yazdı:

Çok geçmiş olsun. Bu süreç tamamen siyasi olduğu için hukuk devreye girdiğinde nerede olursanız olun hak ettiğinizi alacaksınız. Yasal haklarınızı yeter ki sonuna kadar kullanın.

Bu ülkede hukukun bir gün devreye gireceğine inanmak gerçekten çok zor. Karamsar değilim hiç bir zaman ama yaşanılan süreç onu gösteriyor fazlasıyla. Tam 5 yıl geçti, varmı umut edici en ufak bir gelişme. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Genel olarak idari davalarda ankara dışı daireler ya da bölge idarelerde daha çok olumlu karar çıkıyor. Bizi ne diye ankaraya mahkum ettiler ki? Başka seçeneğimiz neden yok? Normal şartlarda o yer mahkemesine müracaat edilirken neden ankara? Bir dilekçeyle değiştiremiyor muyuz? Bu konuda bilgisi olan var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@686khk686 geçmiş olsun karar tarihi kaç Şubat acaba ve 15 binlerde mi sayısı?

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, 9 saat önce yazdı:

Herkese merhaba.. An itibari ile bir red kararıda benden... değişik bir duygu..en çok üzüntü...Rabbim bu kandil hürmetine...(duası bende kalsın).

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm sizin adınıza, birbirimizi tanımasam da kabul görünce seviniyorum, red görünce çok üzülüyorum, Allah hakkınızı geri iade ettirsin inşallah ?

675 khk sağlık bakanlığı, beraat, komisyon kararı sonuçlanmadı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
686khk686, 59 dakika önce yazdı:

02.03.2021  Ret kararımı gördüm.

Bugün itibarı ile kararı tebliğ aldım.

KYOK aldığım banka hesabım ret gerekçesi.

02.02.2021 karar görme.

Hesap hareketi soranlar için sadece okul taksidi ödemesi.Başkaca bir hareket yok.

686-Banka- İnceleme devam ediyor-MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
686khk686, 22 dakika önce yazdı:

02.02.2021 karar görme.

Hesap hareketi soranlar için sadece okul taksidi ödemesi.Başkaca bir hareket yok.

Hocam karar no ve son sayfada hakimlerin imzalarının üstündeki karar tarihini yazar mısınız rica etsek fikir sahibi olalım kaç dosya var ?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

19 Ocak 

143xx

Güncelleme • • 686khk686
Hatalı veri

686-Banka- İnceleme devam ediyor-MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

19 Ocak ta 300 lerde olan sayı 11 Şubat'ta 870 lerde 4 haftada 600 dosya şu sıralar bı 600 daha geçmek üzerelerse eder 1200 bir sonraki açıklamaya kadar 31 mart gibi 1500 dosya azalmış olur durum bu.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ortanca Damat, 2 saat önce yazdı:

Genel olarak idari davalarda ankara dışı daireler ya da bölge idarelerde daha çok olumlu karar çıkıyor. Bizi ne diye ankaraya mahkum ettiler ki? Başka seçeneğimiz neden yok? Normal şartlarda o yer mahkemesine müracaat edilirken neden ankara? Bir dilekçeyle değiştiremiyor muyuz? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Yada şöyle düşün kimi KHK li khksiz magdurlar ömründe hiç gitmediği illerden savcılar neden soruşturmalar kamu davaları açarlar ? kimse için ithamda bulunmak istemem sevmem fakat aklim ve mantığım cevabı belli diyor. Şunu soruyorum kendi kontrolünüzde ki , adamlarınizin,cekirdek kadrolarinizin oldugu, KHK ile yasal olarak zirhlandirilmis yerlerden daha garantili sonuclar alır mısınız almaz mısınız??

Ayrica ilgiinizi çekeceğini düşündüğüm bir tweet i

Güncelleme • • Joeu

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...